(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Що треба дізнатися, щоб обрати табір

У попередній статті ми доводили, чому батькам не слід боятися і все ж таки подумати над тим, щоб організувати відпочинок своїй дитині у літньому таборі. Ця стаття буде цікава та корисна тим батькам, які наважилися і вже розглядають варіанти такого відпочинку. Щоб забезпечити дитині справді незабутні емоції, гарний досвід та корисний відпочинок, батькам слід досить мудро підходити до вибору дитячого табору. Про дитячі табори та про права дітей, вихователів та батьків ми дізнаємося із розповіді адвоката Інни Мірошниченко.

 

Які бувають табори

Отже, дитячі табори бувають різних типів:

– Відпочинкові (зміна від 14 днів) чи оздоровчі (зміна від 21 дня).
– Денні чи цілодобові.
– Державні/комунальні чи приватні.


З точки зору закону не має різниці між державним, приватним та комунальним закладом. Вимоги до всіх однакові! Так само, як із садочками. Це відображається на вартості та технічному оснащенні закладу, але діють вони за єдиними стандартами. Хтось з власної ініціативи може прагнути бути кращим за стандарт і це його право.
Діти з 4 до 6 років перебувають у таборі з батьками, а після 7 – самостійно. Перед стартом роботи всі заклади перевіряються на відповідність державним стандартам та нормам і вносяться в Державний реєстр майнових об'єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Лише за умови включення закладу до Держреєстру ми можемо говорити про його законне функціонування.

Отже, маємо перший важливий висновок: перед тим, як придбати дитині путівку до літнього табору, перевірте цей заклад у Держреєстрі.

Важливі документи табору

У кожному таборі є Статут, в якому прописані права та обов’язки сторін, порядок прийняття та роботи з дітьми тощо.⠀
Перед запуском табору здійснюється його прийняття із перевіркою дотримання протипожежних, санітарних, гігієнічних норм тощо спеціальною комісією. Після кожної зміни протягом 2 днів здійснюється повна санітарна обробка та перевірка табору, про що складається санітарний акт.


Санітарні норми для дитячих таборів виписано детально, тобто прописано буквально все:
– Кількість душових кабін, вмивальників та туалетів.
– Площі кімнат та залів ігор і відпочинку.
– Стандарти якості питної води та очищення басейнів.
– Порядок прибирання та дозволені миючі засоби.
– Вимоги до харчових продуктів, калорії та БЖВ готових страв залежно від віку.
– Затверджена схема сонячних ван та купання та багато іншого.

Про дотримання закладом вимог санітарного законодавства свідчить «Акт приймання дитячого оздоровчого табору – ф.318/о», складений комісією органів місцевої виконавчої влади за участю працівників Держпродспоживслужби.

Отже, маємо важливий висновок 2: перед тим, як купити путівку, прочитайте Статут табору та запитайте документи про прийняття табору та останньої санітарної обробки закладу.

Хто хто «живе» у таборі

Дитину приймають у табір за наявності: 1) путівки; 2) медичної довідки; 3) відповідно до її віку (4-6 чи 7-18 років).

Вихователів (вожатих) має бути по 2 на кожні:

а) 20-25 дітей віком від 6 до 10 років;

б) 25-30 дітей віком старше 10 років.

На кожні 2-3 групи призначається підмінний вихователь та помічник вихователя.

Відповідно, у групі (загоні) не може бути більше 25 діток 6-9 років та 30 діток старших за 10 років.

Кількість медичного персоналу залежить від загальної кількості дітей. Мінімум це 1 лікар, 1 старша медична сестра та молодша медична сестра. Якщо ж у таборі, наприклад, більше 600 осіб, медичного персоналу має бути 8 осіб, якщо більше 780 діток – 10 осіб медперсоналу. Так само, чим більший табір, тим більший спектр надання медичних послуг (психолог, фізіотерапевт тощо). У закладах санаторного типу медичного персоналу має бути ще більше.

Важливий третій висновок: хочете перевірити, чи належним чином оснащена медична частина табору, запитайте про загальну кількість дітей та детальний склад медблоку.

 

Права дітей у таборі

Ваші діти у літньому таборі мають право:

1. На медичну допомогу працівниками закладу. Невідкладна допомога надається виключно у лікарні чи представником лікарні (виклик швидкої).

2. На самостійне обрання виду дозвілля. Ніхто не може примусити дитину брати участь у будь-яких програмах.

3. На безпечне, якісне та повноцінне харчування.

І це досить суб’єктивно, тому непідкріплені аргументами скарги батьків можуть залишатися без належного реагування. Нагадуємо, що вимоги до дитячого меню у таборі ретельно виписані у санітарних нормах.

4. У разі виникнення конфліктної ситуації дитина може вимагати вжиття дієвих заходів, у тому числі заміни вихователя.

Жодним нормативно-правовим актом не передбачено відібрання у дітей особистих речей (телефон, планшет) та встановлення режиму спілкування з батьками. Дитина цілодобово може користуватися своїми речами та писати/телефонувати батькам, робити фото, знімати відео, грати у ігри тощо. 

Ось вам четвертий висновок: якщо ви маєте претензії до харчування чи дотримання санітарії і хочете підкріпити їх нормативно, читаємо ДСанпПін 5.5.5.23-99 (так і пишемо у Google).

 

Права батьків та вихователів

Батьки мають право:

– Відвідувати дитину у порядку, визначеному Статутом закладу.

– У будь-який час забрати дитину без пояснення причин (зауважте, що вартість невитраченої частини путівки не повертається).

Вихователі мають право:

– Самостійно обирати педагогічні форми взаємодії з дітьми.

– Отримувати платню та соціальне забезпечення.

– Отримувати харчування за умови оплати його вартості.

– Вихователі перед початком роботи мають пройти спеціальну підготовку та атестацію, а також медичний огляд.

Усі вихователі укладають із табором трудовий договір зі всіма правами за трудовим законодавством. Тож, якщо вихователь захворів, він має право на оформлення лікарняного, а його замінює підмінний вожатий.

 

Відпочинок діток зі спецпотребами

Щодо питання про перебування у таборі діток зі спеціальними психічними чи фізичними потребами. За законом оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливих умов для оздоровлення, здійснюються у спеціально пристосованих дитячих закладах або в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку із спеціально обладнаними місцями. Крім того, такі дітки відпочивають у таборі лише з батьками.

Тобто, якщо лікар вважає, що дитина має хворобу, яка надає їй спеціальні потреби, участь такої дитини у таборі “для всіх” унеможливлена, якщо тільки у таборі не обладнано спеціальні місця.

Якщо ж лікар вважає, що дитина не втратила соціальних навичок та не потребує додаткового нагляду, вона може бути повноцінним учасником групи, так само, як і інші дітки. Побажання батьків інших дітей до уваги не приймаються.

Далі на нашому сайті ми порадимо вам, як зібрати у літній табір ваше чадо… Слідкуйте за нашими дописами у розділі «Новини».

Ще вам підказуємо, що дуже хорошим рішенням буде покласти до валізи вашої дитини книжку. Адже діти влітку повинні не лише розважатися, але й читати! Цією книжкою обов'язково має стати комікс! Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) видає чудові книги для літнього читання - комікси українською мовою. Ми пропонуємо читачам захоплюючі розвиваючі та історичні комікси для дітей і молоді:

- для діток молодшого віку ми пропонуємо комікси про Смурфиківсерію коміксів про догляд за зубами «Зубси»;

- для дітей шкільного віку у видавництві представлено розвиваючу серію історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, комікс «Сестри».

- для старшокласників та студентів маємо комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». 

Проводьте влітку час із задоволенням самі та обирайте комікси на подарунок для своїх дітей!

 

 

 

 
За матеріалами сайту prm.ua

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022