(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Тварина минулого - мамонт


Історичні комікси про Джеронімо Стілтона – одні з найцікавіших та найзатребуваніших коміксів серед дітей. Батьки з радістю купують і дарують ці комікси своїм дітям, бо знають, що дитина не лише весело проведе час, а й корисно: дізнається багато нового та важливого, вивчить багато історичної інформації і навіть фактичних даних.

Ваша дитина точно знає багато про динозаврів… Про них також можна прочитати в одному з виданих нами коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона – «Динозаври наступають». Про динозаврів знають, напевне, усі… Але колись існували не менш величні кремезні та сильні тварини – МАМОНТИ. Ними чомусь не так захоплюються, як динозаврами. Давним-давно вимерлі мамонти були дуже цікавими істотами. Ці гігантські тварини населяли нашу планету в період зледеніння, а від лихої негоди їх захищала товста шкіра, вкрита шерстю.

Які були мамонти та як виглядали можна дізнатися з коміксу «Льодовиковий період» цієї ж історичної серії про Джеронімо Стілтона. Ось кілька цікавезних довідок про мамонтів, які ви зможете розповісти своїм дітям, доповнивши їхні знання, отримані з коміксу «Льодовиковий період»:


1. Слово «мамонт» татарського походження: термін «мамма» позначає «земля». Ймовірно, що дане походження пов’язане з тим, що з незапам’ятних часів люди знаходили в землі вцілілі кістки гігантів. Наприклад, стародавні жителі Півночі думали, що мамонти жили під землею як кроти.

2. Існувало багато видів мамонтів. Велика їхня частина була порівняна за розмірами зі слонами, але карликові мамонти важили менше однієї тонни, а у висоту були близько 2 метрів.


3. Найбільші види мамонтів жили на території Північної Америки. У висоту вони досягали 5,5 метрів.

 

4. По вазі імператорські мамонти, судячи з викопних знахідок, вдвічі перевершували слонів. Дорослий мамонт міг досягати маси 12 тонн. Очевидно, вони були найбільшими сухопутними істотами з часів вимирання динозаврів.

 

5. Перші мамонти з’явилися на Землі близько 1,6 мільйонів років тому. Існували вони довго, і їх вимирання сталося близько 10 тисяч років тому, хоча «найсвіжіші» останки мамонта, знайдені на острові Врангеля, приблизно вдвічі молодше.

 

6. Колись мамонти жили в Європі, Азії і Північній Америці. На інших континентах їхніх останків досі не було виявлено.

 

7. Вважається, що свій внесок у винищення цих тварин внесли первісні мисливці, але противники цієї теорії вказують на той факт, що одночасно з мамонтами вимерло ще більше 30 видів представників мегафауни, які не були такою популярною здобиччю у наших предків.

 8. Стародавні люди полювали на мамонтів дуже активно, і не стільки через м’ясо, скільки через шкури та кістки, з яких вони робили найрізноманітніші предмети.


9. Первісні люди використовували бивні і ребра мамонтів у якості опор при будівництві жител.

 

10. З точки зору генетики індійські слони ближче до мамонтів, ніж африканські.

 

11. Мамонти мали горб. У ньому вони накопичували запаси жиру, приблизно як це роблять верблюди.

 

12. Товщина жирового шару безпосередньо під шкірою у мамонтів сягала 10 см.

 

13. На відміну від бивнів, кістки мамонтів після вилучення на повітря швидко втрачають міцність, і через кілька місяців починають буквально розсипатися. Щоб цього не відбувалося, їх обробляють особливим чином. А ось мамутові бивні після тисяч років у вічній мерзлоті стають міцними, як метал.

 

14. Зуби мамонтів, плоскі і призначені для перетирання грубої рослинної їжі, могли до 6 разів протягом життя змінюватися по мірі зносу.

 

15. У довжину мамутові бивні могли досягати 4 метрів, і їхня вага могла перевищувати 100 кг.

 

16. Ідеально цілих скелетів мамонтів не так вже й багато.

 

17. У разі відтавання верхніх шарів вічної мерзлоти збережені мамонти запросто можуть бути з’їденими тваринами-стерв’ятниками. Таке вже бувало.

 

18. Найбільше останків мамонтів було знайдено на Алясці і на півночі Сибіру.

 

19. Досі час від часу у вічній мерзлоті виявляються прекрасно збережені рештки мамонтів. Іноді навіть майже цілі і неушкоджені.

 

20. Останні мамонти вимерли приблизно через 5 століть після того, як були побудовані перші давньоєгипетські піраміди

 

21. Дрібнички з бивнів мамонта коштують дешевше, ніж з бивнів слонів, оскільки торгівля слоновою кісткою офіційно заборонена.

 22. Харчувалися мамонти в основному травою, злаками і чагарниками, але в голодні зимові місяці іноді обглодували і кору з дерев.


23. У середньому щодня мамонти споживали 150-180 кг їжі, що в півтора-два рази менше, ніж потрібно слону.

 

24. Ці тварини збивалися в зграї по 10-15 особин, не утворювали більш великих груп.

 

25. Зображення мамонтів і полювання на них зустрічаються у наскальному живописі частіше, ніж зображення будь-яких інших стародавніх тварин.

 

26. У рамках проекту «Плейстоценовий парк» вчені розраховують воскресити мамонтів, використавши зразки генетичного матеріалу, що збереглися, і ДНК слонів. У теорії таке є цілком можливим.

 

Ми, видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing), уже кілька років доводимо нашим дітям, що читання - це надзвичайно цікаве та захоплююче заняття. Таке читання ми обіцяємо з нашими коміксами для дітей. Наші комікси українською мовою розраховано на читачів різних вікових груп:

- для діток молодшого віку ми пропонуємо комікси про Смурфиківсерію коміксів про догляд за зубами «Зубси»;

- для дітей шкільного віку у видавництві представлено нову серію про сімейні цінності – комікс «Сестри»;

- для старшокласників та студентів маємо комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». 

Проводьте час із задоволенням самі та обирайте комікси на подарунок для своїх дітей!

 

 

 

 

 

За матеріалами сайту tsikavi-fakty.com.ua

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022