(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Життя під час льодовикового періоду


Цього разу ми розповімо вам про плейстоцен. Саме про цей період існування нашої планети йдеться у історичному коміксі «Льодовиковий період» із серії коміксів українською мовою про пригоди Джеронімо Стілтона.

Джеронімо зі своєю незмінною командою на Супермишині вирушив у минуле у Долину Неандера у Німеччині (якось у 1856 році ученими у цій Долині було знайдено кістки неандертальця). Тут вони побачили та дізналися багато цікавого і важливого.


 Епоха плейстоцену почалася близько 2,6 мільйона років тому і закінчилася 11 700 років тому. В кінці цієї епохи пройшов останній на сьогоднішній день льодовиковий період, коли льодовики покривали величезні ділянки континентів Землі. З початку утворення Землі 4,6 мільярда років тому на ній пройшло не менше п'яти задокументованих основних льодовикових періодів. Плейстоцен є першою епохою, в якій еволюціонував Homo sapiens: до кінця епохи люди розселилися майже по всій планеті.


Саме в період плейстоцену континенти розташувалися на Землі так, як ми звикли. У якийсь момент льодовикового періоду пласти льоду покривали всю Антарктиду, більшу частину Європи, Північної і Південної Америки, а також невеликі райони Азії. У Північній Америці вони простягалися по Гренландії й Канаді та частини північних Сполучених Штатів. Залишки льодовиків цього періоду все ще можна побачити в деяких частинах світу, включаючи Гренландії і Антарктики. Але льодовики не просто стояли на місці. Вчені відзначають близько 20 циклів, коли льодовики просувалися і відступали, коли танули і наростали знову.

У цілому клімат тоді був набагато холодніший і сухіший, ніж сьогодні. Оскільки велика частина води на поверхні Землі заледеніла, опадів було мало — приблизно в два рази менше, ніж зараз. У пікові періоди, коли велика частина води була заморожена, глобальні середні температури становили на 5 -10°С нижче сьогоднішніх температурних норм. Однак зима і літо все ж змінювали один одного. Правда, у ті літні дні позасмагати б не вдалося.

У той час як Homo sapiens у вічних холодних температурах почав розвивати свій мозок, щоб вижити, багато хребетних, особливо великі ссавці, також мужньо переносили суворі кліматичні умови цього періоду. Крім усім відомих мамонтів у цей період по Землі бродили шаблезубі кішки, гігантські наземні лінивці і мастодонти. Хоча багато хребетних вимерли протягом цього періоду, в ті роки на Землі жили ссавці, яких можна зустріти і сьогодні: в тому числі мавпи, велика рогата худоба, олені, кролики, кенгуру, ведмеді і члени сімейства псових і котячих.


Динозаврів, окрім кількох ранніх птахів, в льодовиковому періоді не було: вони вимерли в кінці крейдяного періоду, більш ніж за 60 мільйонів років до початку епохи плейстоцену. Зате самі птахи в той період непогано себе почували, включаючи родичів качок, гусей, яструбів і орлів. Пернатим доводилося конкурувати зі ссавцями та іншими істотами за обмежені запаси продовольства і води, оскільки значна частина її була заморожена. Також в період плейстоцену жили крокодили, ящірки, черепахи, пітони та інші рептилії. З рослинністю було гірше: у багатьох областях важко було знайти густі ліси. Частіше зустрічалися окремі хвойні дерева, такі як сосна, кипарис і тиси, а також деякі широколисті дерева, такі як буки і дуби.

На жаль, близько 13 000 років тому більше як три четверті великих тварин льодовикового періоду, у тому числі мамонти, мастодонти, шаблезубі тигри та гігантські ведмеді, вимерли. Учені багато років сперечаються про причини їхнього зникнення. Є дві основні гіпотези: людська винахідливість і зміна клімату, але обидві гіпотези не можуть пояснити вимирання в масштабах планети. Деякі дослідники вважають, що тут, як і з динозаврами, не обійшлося без позаземного втручання: недавні дослідження показують, що позаземний об'єкт (можливо, комета шириною близько 3-4 кілометрів) міг вибухнути над Південною Канадою, майже знищивши прадавню культуру кам'яного століття, а також мегафауну.

А які саме захоплюючі пригоди чекали на Джеронімо та його друзів у плейстоцені читайте далі у нашому коміксі про Льодовиковий період. Також обов'язково зверніть увагу на інші комікси видавництва «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing). Ми пропонуємо для діток молодшого віку комікси про Смурфиків; для дітей шкільного віку – серію історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона; для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою є серія коміксів для дітей про догляд за зубками «Зубси»  та серія про сімейні цінності - комікс  "Сестри". Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери!

 

 

 За матеріалами сайту Livescience.com

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022