(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Використовуємо комікси на урокахДаємо вам чергові рекомендації, як можна використати унікальність жанру коміксу у навчанні. Комікси вже стали невід'ємною частиною культури і можуть бути дієвим навчальним інструментом.

 

Користь коміксів

Комікси полегшують дітям розуміння навіть дуже складних тем.

Візуалізація (більшу частину інформації людина сприймає очима: навіть якщо дитина відволіклася чи замислилася, то зможе зрозуміти суть теми, поглянувши на зображення).

Комікси мають захопливий сюжет.

Підходять для повторення матеріалу.

Комікси розвивають логіку та творче мислення у дітей.

 

Рекомендації щодо використання коміксів на уроках

Якщо ви створюєте комікс уперше, то спочатку розробіть детальний сюжет. Якщо маєте натхнення та досвід, можете спробувати зімпровізувати.

Проводьте заняття такого формату НЕ частіше 1 разу на тиждень.

Періодично обговорюйте з дітьми сюжети, які презентували на попередніх заняттях із використанням коміксів.

Наприкінці заняття учням варто поставити декілька запитань за змістом коміксів. А щоб звичайне опитування зробити трішки веселішим, можете проводити його у форматі гри. 

 

Приклади використання коміксів на заняттях


Математика. 

Візуалізувати математичні закони і закономірності, а потім довести теорему – все це можна подати у вигляді коміксу. Наприклад, покажіть діалог учня/учениці з видатними математиками, які пояснюють складні для розуміння теми.

Українська мова. 

У вигляді коміксів можна візуалізувати крилаті вирази та фразеологізми, навіть синтаксичні правила, правопис префіксів чи складних слів! Можна показати історію героя, який допомагає іншим позбутися вживання калькованих слів. Ще можна роздрукувати комікс, а потім розрізати зображення та попросити школярів розставити частини у правильній послідовності, щоб вийшла логічно побудована історія. Або ж створити комікси з пропущеними словами, які діти мають відновити.

Географія. 

Заняття чудово доповнять комікси у стилі популярного українського телепроєкту «Світ навиворіт», де герої розповідатимуть цікаві факти про різні країни. Ще можна створити комікси, де діти розпитують видатних географів про те, як їм вдалося відкрити ту чи іншу країну, або дізнаються лайфхаки запам'ятовування назв країн зі столицями. 

Англійська мова. 

За допомогою коміксу можна розповісти захоплюючу історію вічних суперечок між містером Інфінітивом та містером Герундієм. Ще можна створити комікс із новою лексикою чи репліками, де використано граматичні правила. На сайті Grammarman є комікс про супергероя, який бореться з помилками у правописі слів чи побудові речень, неправильним використанням артиклів тощо.

Фізика.

Можна створити комікс, у якому герої мультфільму «Фіксики» обговорюватимуть сенс та практичне значення фізичних процесів. Ще буде доречно продемонструвати поетапне виконання лабораторної роботи, чи бесіду кількох фізиків, які розповідають про свої досягнення у науці.

Біологія. 

Ви можете створити комікс про фотосинтез рослин. А ще цікаво виглядатиме діалог кількох внутрішних органів людини, які розповідатимууть про свої функції. Можна створити історію про те, як сперечаються між собою однодольні та дводольні рослини (одноклітинні та багатоклітинні організми), намагаючися визначити, хто з них кращий. 

Історія. 

Здивуйте учнів: створіть комікс, головними героями якого будуть видатні особистості – мандрівники, письменники, художники або політики. Обраний герой може стати учасником певних історичних подій. Діти можуть прочитати комікс та дати відповіді на завчасно підготовлені запитання вчителя.

Ще чудово для уроків історії підходять видані нами історичні комікси про пригоди Джеронімо Стілтона (для учнів молодших класів) та комікс «Володимир – Князь Київський» (для старшокласників та студентів).

Із серії коміксів про Джеронімо Стілтона діти дізнаються про багато цікавих та визначних подій, які відбулися у світі, зможуть ознайомитися з біографіями видатних особистостей, які здійснили великий вплив на наше теперішнє, і зрозуміти та вивчити багато нових для себе термінів та фактичних даних. Використовувати на уроках історичні комікси українською мовою про пригоди Джеронімо Стілтона – це дієвий спосіб навчати дитину і прививати любов до читання!

Графічний роман «Володимир – Князь Київський»  - це книга про Володимира Великого (959-1015), сина князя Святослава та внука княгині Ольги. Головне, за що пам’ятають Володимира Великого — перехід з язичництва до християнства. В основі сюжету коміксу лежать достовірні історичні дані. Прочитавши комікс, читачі дізнаються про життя Володимира та про прийняття ним доленосних для своєї держави рішень.

Комікс «Економіка...» стане чудовим помічником для тих, хто прагне зрозуміти науку економіка. Доступно, цікаво та захоплююче автор коміксу з’ясовує головні економічні принципи та зв’язки починаю­чи із найбільш раннього періоду — від стародавнього натурального господарст­ва, крок за кроком манд­руючи історією, до сьогодення. Це дає читачеві змогу проаналізувати, як із плином часу змінювалися умови існування людства та як саме працює економіка на рівні сім’ї, країни, планети.

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) видало також такі комікси: для діток молодшого віку - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, започаткувало серію коміксів для дітей про догляд за зубами «Зубси», для дітей шкільного віку – комікси про сімейні цінності "Сестри".

Отже, комікс – це не просто розваги, вони можуть перетворитися на повноцінний дидактичний матеріал та наочно продемонструвати складні приклади!!! Генеруйте неймовірні ідеї та дивуйте своїх вихованців новим форматом занять! 

І насамкінець пропонуємо вам ось такі корисні сервіси для створення коміксів:

https://www.makebeliefscomix.com/  

https://www.canva.com/uk_ua/stvoryty/komiksy/ 

https://app.pixton.com/#/edu 

 

 

 

За матеріалами сайту osvitanova.com.ua

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022