(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Відпочинок з дітьми: як, коли, куди - 2

05.06.2018


Вік молодших членів сім'ї дуже важливий для вибору місця відпочинку. Пізнавальні інтереси з віком істотно змінюються, і хоча в кожному конкретному випадку батьки повинні орієнтуватися на потреби власних нащадків, деякі загальні характеристики, визначені психологами, стануть у пригоді. 

Відпочинок з немовлятами

Подорожі з немовлятами можуть бути як надзвичайно складними, так і дуже легкими для всієї родини. З одного боку, з малюками до року потрібно чимало здобутків цивілізації — підгузки й сповивальні столики, чиста вода і здорова їжа, близькість медичної допомоги і можливість комфортного перепочинку. З іншого ж — з погляду розваг і занять основним джерелом радості й розвитку в цьому віці є батьки, тож дитині буде однаково добре і на морському узбережжі, і на прогулянках у великих містах, і в селі у бабусі. Це дозволяє дорослим планувати відпустку відповідно до своїх побажань, насолоджуватися музеями чи пляжами, головне — подбати про зручний візочок, слінг чи рюкзачок і підлаштувати свої розваги під дитячий режим. Дотримання звичного режиму буде корисним і для старших дітей — це заспокоює і допомагає "перетравити" нові враження та емоції.

Відпустка з дітьми від року до трьох

У дітей від року до трьох пізнавальні можливості значно розширюються і потребують активної підтримки батьків, які тільки й устигають показувати те, що зацікавило, і слідкувати за освоєнням довкілля на смак і дотик. Дітям у цьому віці цікаво абсолютно все, що їх оточує, тому батьки все ще можуть обирати місце для відпочинку на власний смак — цікавинки для малюків можна знайти будь-де. Але водночас у гру вступають прагнення самостійності та випробування обмежень, встановлених дорослими. Це істотно впливає на відпочинок — дитина не хоче їхати у візочку чи бути на руках, але швидко втомлюється. Або, навпаки, не хоче злізати з рук, ридає, бо в музеї не продають соку й морозива, біжить туди, куди не можна, і ще мільйоном різних способів випробовує батьківське терпіння. Така поведінка не дуже підходить для групових екскурсій, тривалих самостійних подорожей різними містами, відпочинку в горах. Найкращим варіантом буде безпечна територія — на дачі або курорті, яку можна вивчати без зайвих перешкод, але для того щоб відпочити вдалося й дорослим, краще щоб їх було принаймні двоє, аби підміняти одне одного.

Подорожі з дітьми дошкільного віку


Діти дошкільного віку — це справжні юні дослідники, котрим підійде відпочинок за межами мегаполісів чи "прилизаних" готельних комплексів. Дошкільнята не потребують суперкомфортних умов та вишуканої їжі, тому жити можна хоч і в наметі. Батькам тим часом варто підготуватися до нескінченних запитань і згадати свої знання з фізики, біології та природознавства — вони стануть у пригоді як на узбережжі, так і в найближчому парку. Можна подумати і про культурні заходи, але вони мають бути нетривалими і не груповими. Дітям важко витримати екскурсійний темп, вони не здатні спокійно споглядати навіть найвизначніші шедеври чи вистави, а їхні мистецькі уподобання істотно відрізняються від уподобань дорослих. А що може бути гіршим з погляду культурного виховання за постійне осмикування малюка в музеї чи церкві?

А ще в цьому віці батьки вже перестають бути центром усесвіту, а отже, мусять подумати і про компанію. Діти починають активно спілкуватися з однолітками і разом з ними пізнають світ за допомогою ігор. Тож спільна відпустка з друзями, котрі мають близьких за віком дітей, або поїздка на типово дитячі курорти стане хорошим відпочинком для всієї родини. 

У дорогу з дітьми молодшого шкільного віку

Молодший шкільний вік відкриває у відпустках еру пригод, що триватиме аж до пубертатного періоду. Коли в книжках однолітки шукають скарби і змагаються з природними стихіями, важко оцінити спокійний відпочинок у пансіонаті з батьками. Тож, плануючи відпочинок зі старшими дітьми, подумайте, що вони писатимуть у шкільних творах про проведене літо. Тут не важлива вартість путівки чи віддаленість від рідного міста, важливо, щоб відпочинок був справді захопливим. 

Діти цього віку оцінять походи в гори, бо там пригод хоч греблю гати: ніч у наметі посеред лісу, гірські річки, краєвиди... Якщо вам до вподоби більш цивілізований відпочинок, заплануйте екскурсії в цікаві для дітей місця, і бажано без шопінгу. Парки атракціонів, наукові музеї, старовинні замки, місця, пов'язані зі справжніми чи літературними героями, — усе це зробить відпустку незабутньою і потішить не лише дітей. Не забудьте і про спортивні заняття — сплави, підкорення вершин, дайвінг, скелелазіння... 

Починаючи з 9–11 років відпочинок можна пов'язати з історичною тематикою. Прогулянки старовинними містами або скансенами не лише сподобаються, а й допоможуть під час навчання. Вже не такими нудними видаватимуться й картинні галереї, відвідини палаців. Добре, якщо вдасться знайти компанію однолітків, але й з батьками в такому віці може бути дуже цікаво. 

Відпочинок з підлітками

Відпочинок з підлітками може стати як чудовим, так і нестерпним — усе залежить від самої дитини, її стосунків з батьками та інтересів. У цьому віці прислухайтеся до її побажань. Якщо дитина прагне самостійного відпочинку, не ображайтеся, дозволяйте проводити більше часу з друзями. Інакше ризикуєте отримати постійно незадоволеного компаньйона, котрий усю відпустку проведе з ґаджетом.

Хорошим варіантом можуть стати юнацькі мовні або тематичні табори, розташовані в курортних зонах: оселившись поблизу, батьки зможуть і самі відпочити, і з дитиною бачитися. Проте не всі підлітки відмовляться від подорожі з батьками, особливо, якщо план передбачатиме щось цікаве для них. Діти в цьому віці вже не потребують спеціальних умов і цілком здатні провести день в екскурсійному автобусі, на рівні з батьками захоплюватися архітектурою чи мистецтвом і з цікавістю спостерігати за життям інших країн.
 
Наведені рекомендації, так само як і вікові межі, — усе це дуже індивідуально. Діти розвиваються в різному темпі, поділяються на інтро- й екстравертів, мають свої інтереси й потреби, і в кожному випадку ніхто краще за батьків не спланує незабутньої відпустки. Пам'ятайте, що спільний відпочинок — це саме те, що згадуватимуть ваші дорослі діти. Потурбуйтеся також, як розважити дитину дорогою на відпочинок чи ввечері перед сном після повного вражень дня. Дитина зможе перепочити у спокої і при цьому не полишати незабутніх пригод, читаючи особливі книги для розвитку дітей – комікси.  Герої коміксів українською мовою Смурфи запросят юного читача у своє колоритне містечко, де пригодам та веселим історіям немає кінця. Джеронімо Стілтон – головний герой знаменитої на весь світ історичної серії коміксів подорожуватиме з дітьми у різні країни, епохи, братиме участь у здійсненні визначних доленосних історичних подій. А будь-яка подорож, в тому числі й подорож сторінками книжки, — це стрибок у розвитку завдяки новим враженням і вклад у майбутнє завдяки новим горизонтам. Отже, й комікси читати дітям означає сприяти їхньому різнобічному розвитку.


КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2020