(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Велика Китайська стіна: 10 цікавих фактівВелика Китайська стіна приваблює туристів з усього світу. Ніякий опис китайської столиці не може обійтися без згадки про неї. Китайці стверджують, що історія цієї Стіни – половина історії Китаю і не можна зрозуміти Китай, не побувавши на Стіні. А скільки вона приховує в собі цікавих фактів! 

1. Загальна довжина Великого Китайського муру становить 8 851 кілометрів і 800 метрів. Висота стіни в середньому 6,6 м (на окремих ділянках до 10 м), ширина нижньої частини близько 6,5 м, верхньої – близько 5,5 м. Ця ширина дозволяла роз’їхатися двом кінним візкам.

2. Будівництво Стіни почалося в III столітті до н. е. під час правління імператора Цинь Ши-Хуанді (династія Цинь), в період «Воюючих держав» (475-221 рр.. до н. е.) У будівництві брала участь п’ята частина тодішнього населення країни, тобто близько мільйона людей.

3. Великий Китайський мур - найдовша штучна споруда у світі. Китайська стіна тягнеться вздовж міст, через пустелі, долини, глибокі ущелини – через весь сучасний Китай.

4. При укладанні кам'яних блоків Муру застосовували клейку рисову кашу з домішкою гашеного вапна.

5. Великий Китайський мур - найбільший і найдовший цвинтар у світі: Будували її каторжники, раби, підневільні селяни і солдати – трудову повинність відбувало практично все населення країни. Неможливо підрахувати, скільки китайців полягло на цьому грандіозному будівництві, адже Стіна будувалася близько півтори тисячі років. А тіла померлих замуровували у фундамент стіни.

6. Великий Китайський мур було включено до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО в 1987 році як одну з найбільших китайських історичних пам'яток. До того ж, це одна з найвідвідуваніших пам'яток у світі - щороку тут буває близько 40 мільйонів туристів.

7. За підрахунками вчених, якщо всі матеріали, використані при будівництві Великої Стіни періоду династії Мінг, скласти в стіну товщиною в один і висотою в п’ять метрів, то її довжини вистачить, щоб оперезати земну кулю. Якщо також надійти з усіма матеріалами, використаними династіями Цинь, Хань і Мінг, то така імпровізована “стінка” зможе оперезати землю понад 10 разів.

8. Всупереч поширеній думці, Великий Китайський мур не можна побачити неозброєним оком з орбітальної станції, хоча на супутникових знімках його видно.

9. Один з найпоширеніших приладів для перевезення землі і вантажів було винайдено в Китаї під час будування Великого Китайського муру.

10. Західна частина Великого китайського муру з довгим ланцюгом сторожових веж надавала захист тим, хто подорожував по Великому Шовковому шляху.

Ще багато цікавих фактів про будівництво Великої Китайської Стіни та про життя у Стародавньому Китаї діти зможуть дізнатися із нашого коміксу «Слідами Марко Поло» із серії про пригоди Джеронімо Стілтона. Це спеціальна серія історичних коміксів, текст яких адаптовано для сприйняття дітьми та для їхнього зацікавлення історією світу. 

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022