(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Варто замислитися: 6 причин, чому діти не люблять читати

19.10.2016

Оксана Матійків, журналістка


      Якщо ви – молоді батьки і не розумієте, чому ваша дитина не любить читати ті книжки, якими ви захоплювалися у дитинстві, а віддає перевагу комп’ютерним іграм, – тоді варто прочитати про основні причини такої поведінки. Можливо, так ви зможете змінити ситуацію.

      1. Діти просто не мають досвіду спільного читання з батьками, під час якого батьки могли б передати їм зацікавленість і захоплення героями казок. Няні зазвичай найбільше переймаються зовнішньою стороною догляду за малюками. І батьки обирають нянь для виховання і догляду за дітьми за критеріями «акуратності», а не креативності. 

      2. Діти дуже рано вчаться читати – раніше, ніж обговорювати будь-що з батьками – чи то сюжети книг і фільмів, чи то навіть якісь свої проблеми. Наша особиста амбітність і батьківське марнославство призводять до того, що ми намагаємося навчити дітей читати якомога раніше. Хтось помилково запустив у маси стереотип про те, що рівень інтелекту дитини виявляється в умінні читати.

     3. Сьогодні належність до еліти, на жаль, не визначається інтелектуальними здібностями. Втрачено основний мотив освіти – змінити в майбутньому життя на краще, застосувавши свої інтелектуальні навички. Суспільство загалом не дуже налаштоване на пізнання і відкриття.

      4. Читання перестало задовольняти дитячу потребу у фантазуванні. Віртуальні світи, які раніше вигадували письменники, у великій кількості поставляють телебачення та Інтернет. У житті з'явилося надто багато атракціонів.

      5. Ідеали, кумири батьків і дітей не збігаються. Можливо, ніколи раніше розрив між поколіннями не був таким великим. Є теорії, згідно з якими народилося перше покоління, яке спиратиметься на свій досвід, а не на досвід попередників. Ми мало корисні своїм дітям.

      6. Одночасно з читанням діти вчаться писати, точніше, друкувати на клавіатурі. Каліграфічні вимоги більше не стримують бажання дитини, її потребу в обміні інформацією. Перші письмові повідомлення для більшості дітей – це комп'ютерні команди, які вони набирають, щоб проникнути у віртуальні світи екранних ігор.

      Прививаючи дітям любов до читання, варто звернути увагу на величезний вибір книг різних жанрів, з неймовірними ілюстраціями та малюнками. І хороше місце у такому списку посідають комікси, які на українському ринку присутні українською мовою. Саме завдяки коміксам діти можуть полюбити читання, адже такі книги читати - одне задоволення. Це хороші книги для розвитку дітей, їхньої креативності та фантазії. Серед вибору книг -коміксів для дітей є серія історичних розповідей про пригоди Миші на ім'я Джеронімо Стілтон а також неперевершена серія про синіх гномів на ім'я Смурфики.

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2020