(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Варто замислитися: 6 причин, чому діти не люблять читати

Оксана Матійків, журналістка


      Якщо ви – молоді батьки і не розумієте, чому ваша дитина не любить читати ті книжки, якими ви захоплювалися у дитинстві, а віддає перевагу комп’ютерним іграм, – тоді варто прочитати про основні причини такої поведінки. Можливо, так ви зможете змінити ситуацію.

      1. Діти просто не мають досвіду спільного читання з батьками, під час якого батьки могли б передати їм зацікавленість і захоплення героями казок. Няні зазвичай найбільше переймаються зовнішньою стороною догляду за малюками. І батьки обирають нянь для виховання і догляду за дітьми за критеріями «акуратності», а не креативності. 

      2. Діти дуже рано вчаться читати – раніше, ніж обговорювати будь-що з батьками – чи то сюжети книг і фільмів, чи то навіть якісь свої проблеми. Наша особиста амбітність і батьківське марнославство призводять до того, що ми намагаємося навчити дітей читати якомога раніше. Хтось помилково запустив у маси стереотип про те, що рівень інтелекту дитини виявляється в умінні читати.

     3. Сьогодні належність до еліти, на жаль, не визначається інтелектуальними здібностями. Втрачено основний мотив освіти – змінити в майбутньому життя на краще, застосувавши свої інтелектуальні навички. Суспільство загалом не дуже налаштоване на пізнання і відкриття.

      4. Читання перестало задовольняти дитячу потребу у фантазуванні. Віртуальні світи, які раніше вигадували письменники, у великій кількості поставляють телебачення та Інтернет. У житті з'явилося надто багато атракціонів.

      5. Ідеали, кумири батьків і дітей не збігаються. Можливо, ніколи раніше розрив між поколіннями не був таким великим. Є теорії, згідно з якими народилося перше покоління, яке спиратиметься на свій досвід, а не на досвід попередників. Ми мало корисні своїм дітям.

      6. Одночасно з читанням діти вчаться писати, точніше, друкувати на клавіатурі. Каліграфічні вимоги більше не стримують бажання дитини, її потребу в обміні інформацією. Перші письмові повідомлення для більшості дітей – це комп'ютерні команди, які вони набирають, щоб проникнути у віртуальні світи екранних ігор.

      Прививаючи дітям любов до читання, варто звернути увагу на величезний вибір книг різних жанрів, з неймовірними ілюстраціями та малюнками. І хороше місце у такому списку посідають комікси, які на українському ринку присутні українською мовою. Саме завдяки коміксам діти можуть полюбити читання, адже такі книги читати - одне задоволення. Це хороші книги для розвитку дітей, їхньої креативності та фантазії. 

 

Видавництво «Ірбіс Комікси» пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!


КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022