(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

У давньоримському Колізеї кожен глядач мав своє місце

20.12.2017


А чи знаєте Ви, що у давньоримському Колізеї, принаймні до кінця І ст. н.е., глядачі займали місця відповідно до свого становища на ієрархічному щаблі. 

У перших рядах розташовувалися сенатори, за ними сиділи вершники, вище – люди з меншим достатком, і, нарешті, на самому верху сиділи «негромадяни», раби і жінки, за винятком жриць-весталок, які займали місця разом з сенаторами на передніх рядах.

Сенатори, а, можливо, і вершники, розташовувалися на рухомих зручних сидіннях, решта глядачів – на прикріплених до підлоги лавах (мармурових, а на самому верху – на дерев’яних).

Хоча, насправді, судячи з конструкції Колізею, сенатори не дуже-то й «вигравали», займаючи місця у перших рядах. Місця ж нагорі мали свої переваги. Зверху було добре видно публіку, яка теж була неабияким видовищем. Крім того, наявний в амфітеатрі навіс (тент площею 10 000 кв.м) прикривав від палючого сонця лише верхню половину Колізею. Глядачам, які сиділи в нижній половині амфітеатру, доводилося вдягати широкополі капелюхи або розкривати парасольки.

Як будувався могутній Колізей та які цікаві факти супроводжували це величне будівництво, та й загалом, як жили стародавні римляни, можна дізнатися, прочитавши наш історичний комікс українською мовою «Шахраї в Колізеї» із серії коміксів про Джеронімо Стілтона. Запропонуйте вашій дитині наш чудовий комікс про будівництво Колізею: з-поміж інших коміксів наші комікси вирізняються інформативним текстом з відомостями енциклопедичного характеру, цікавим детективно-пригодницьким сюжетом та мають неймовірно гарні ілюстрації. Наші історичні комікси – це книги для розвитку дітей. Читати дітям наші історичні комікси означає сприяти розвиткові їхньої ерудиції. КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2020