(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Страшні іграшки і виховання дитиниСтрашні іграшки - явище не нове, вони існували у всі часи. Подібні іграшки найчастіше представляли страхітливих казкових персонажів і фантастичних істот. У нашій народній традиції вони показані в різьбленій дерев'яній іграшці, всіляких іграшках з глини. Зображували ці фігурки "страшних" тварин, наприклад, ведмедя, лева і казкових "чудовиськ". Такіі персонажі добре знайомі малюкам, вони сприяли подоланню страхів.

Для чого потрібні страшні іграшки

Нарівні з добрими героями казок завжди були й злі, так завжди існували й страшні іграшки, які представляли власне цих злих персонажів. Роль їхня була проста: як і інші образні іграшки, вони були певними посередниками між внутрішнім світом малюка і його навколишньою реальністю. Відмінність у тому, що "звичайні" (нестрашні) іграшки призначаються для ототожнення і вираження позитивного досвіду малюка, а страшні іграшки призначалися для обігравання негативних почуттів і подій у житті малюка. Відтворюючи в таких іграшках особисту агресію і страх, дітки навчаються їх впізнавати і контролювати.

Друге важливе завдання страшних іграшок - моральне виховання маленької людини. Дитині простіше розпізнавати добро і зло, бачачи перед собою належні яскраві зразки з казок. Ранні страшні іграшки, що занурюються корінням в казки, виконують це завдання. Вони є прототипами душевного життя малюка і дозволяють "відіграти" та в результаті подолати свої негативні емоції, зрозуміти і дати оцінку власним поганим та добрим вчинкам.

Страхітливий вигляд таких персонажів відповідає їхній внутрішній сутності: вони страшні, оскільки злі. Але поряд з цим, кожен з цих персонажів має свій рідкісний, часом суперечливий характер, добре відомий кожному малюку з казок. Якраз завдяки цьому страх, який вони викликають у дитини, в певній мірі умовний. Дитина добре знає характер, зовнішність і здатності нехороших казкових героїв, тому без зусиль зможе придумати способи подолання всіх цих "моторошних" якостей. Наприклад, страшного дракона можна обвести навколо пальця, крокодила - закрити в клітці і відіслати в Африку, а Бабу Ягу, при бажанні, можна задобрити подаруночком. Передбачуваність цих "жахливих" героїв дає можливість дитині маніпулювати ними в грі, а значить - перемагати свій страх.

До поширених страшних іграшок також відносяться різноманітні страхітливі маски, іграшкова зброя, карнавальні костюми негативних героїв. Ці предмети сюжетно-рольової гри, також як і образні іграшки, створено для допомоги дитині в "оживлені" уявної реальності.

Яка роль сучасних страшних іграшок

Сучасні страшні іграшки, на жаль, зберегли в собі не так багато від первісної ролі. Різноманітність нинішніх «страховиськ» просто вражає: монстри, кіборги, роботи-трансформери, страхітливого вигляду тварини і т.д. До цього списку можна додати й "expression dolls". Таку назву отримали ляльки з перебільшеним і дивним виразом обличчя: деякі з них плачуть, другі сердяться, деякі показують язик, а є й такі, на обличчі яких старечі зморшки або прищі.

Наявність додаткових деталей, різноманітні технічні "навороти" виробляють привабливий образ іграшки. Але разом з цим вони стають занадто складними для розуміння малюка. Іноді абсолютно не зрозуміло, яка це істота - людина, робот, тварина чи взагалі машина. Якщо доросла людина, чуючи слово "мутант" або "біоробот" усвідомлює його смислове навантаження, то дитині, у якої лише формується уявлення про світ, ці слова нічого не повідомляють. У підсумку цього аналогічні герої із надлюдськими можливостями, зображені в "залізній броні" і зі страхітливою маскою на обличчі, стають для дитини зразком для копіювання, образом того, яким в реальності має бути людина. У хлопчиків мужність стає рівносильною грубості, а сила - насильству.

Якщо торкнутися внутрішнього аспекту таких іграшок, то він досить суперечливий. Велика частина західних персонажів (Бетмен, Людина-павук, Шрек, черепашки-ніндзя і ін.) позиціонуються як "добрі" і "славні", незважаючи на свою лякаючу зовнішність. При цьому головним їхнім заняттям є побоїща та боротьба зі схожими на них, але "злими" героями. Небезпека таких іграшок полягає у тому, що вони стирають грань між добрим і злим.

Відомо, що ігри формують особистість дитини, тому батькам вирішувати, які іграшки вибирати для своєї дитини… Але окрім іграшок батьки обов’язково повинні придбавати своїм дітям й книги. Ми рекомендуємо книги для розвитку дітей – комікси українською мовою! Комікси українською мовою видавництва «Ірбіс-Комікси» дуже добрі, позитивні та яскраві. Комікси про веселих Смурфиків обов’язково піднімуть Вашому малюку настрій, навіть якщо він чогось ненароком злякається. Усіма любимі Смурфи дуже дотепні та потішні, вони навчать Вашу дитину надзвичайному оптимізму та впевненості, що вихід знайдеться із будь-якої ситуації і навіть кілька «виходів»! Комікси про пригоди Джеронімо Стілтона є загальновизнаним бестселером серед дітей. Діти в захопленні від детективно-пригодницького сюжету, а батькам подобається, що завдяки цим коміксам діти вивчають всесвітню історію, адже кожна книги-комікс серії основана на реальних історичних подіях. Комікси читати дітям і з дітьми – це правильний вибір батьків!

за матеріалами сайту https://dityinfo.com/
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022