(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Швидкість чи якість? Повільне та вдумливе читання – знову в моді.

Наталія Кондзелка, 

експерт та досліджувач коміксів


Життя, як відомо, не стоїть на місці. Воно безперервно і швидко змінюється. Наш сьогоднішній ритм існування можна порівняти зі швидкісним потягом, який щосили мчить, щоб вчасно прибути на чергову зупинку, де на нього з нетерпінням чекають нові пасажири. Так і ми все кудись поспішаємо: їмо швидко, спілкуємось у прискореному темпі, подорожуємо галопом, читаємо «бігом» і при цьому запам’ятовуємо дедалі менше і менше із прочитаного, побаченого, почутого – через усю цю перенасиченість справами, що вимагають від нас часу, зусиль та неабияких старань. 

       Тож не дивно, що останнім часом набирає прихильності рух “slow reading”, що означає повільне, уважне читання. За визначенням Вікіпедії, мета руху – повніше сприймати, краще розуміти текст і отримувати більше задоволення від самого процесу читання. Повернення до повільного спілкування з книгою учасники “slow reading” розглядають як своєрідний антидот швидкому темпу, який сьогодні диктує нам сучасне життя.

       Але “slow reading” закликає не тільки читати вдумливіше і жити в нормальному, а не шаленому темпі, а й уникати нецільового використання електронних пристроїв. Як відомо, різноманітні ґаджети постійно тримають нас у напруженні і засмічують наш інтелектуальний простір випадковою інформацією, отриманою у процесі постійного інтернет-серфінгу.

       Цікаво, що учасники нового руху об′єднуються у клуби. Видно, їм цікавіше займатися улюбленою справою не вдома наодинці, а в якомусь громадському приміщенні, в оточенні однодумців. Ось, наприклад, у Новій Зеландії члени такого книжкового клубу повільного читання, який має назву Веллінгтон, раз на тиждень приходять до кафе — п′ють прохолодні напої, переводять стільникові телефони в режим оф-лайн та зручно влаштовуються в затишних кріслах, щоб поринути у світ книги. Читання триває декілька годин у повній тиші. 

       У такий спосіб члени клубу немов промовляють до нас: облиште свої смартфони, вийдіть із соціальних мереж і візьміть до рук книгу або комікс. Читайте не поспішаючи, уважно, зосереджено, і ви відчуєте, як метушливість та нервовість покинуть вас, а на зміну їм прийдуть тиха радість та умиротворення. 

       Між іншим, непогано було б організувати подібні клуби і для дітей і прививати їм звичку повільного та уважного читання. А поки їх ще не має, почніть привчати своїх дітей до повільного читання просто вдома – у зручному фотелі чи на м′якому дивані. І не забудьте про комікси – ці видання ніби спеціально створені для неквапного читання та розглядання – стільки там чудових змістовних ілюстрацій. До речі, в книгарнях уже продаються класні книги із серії коміксів про Джеронімо Сталтона, видані українською мовою. Такі книги є хорошими книгами для розвитку дітей будь якого віку.
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022