(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Щоб перехід до нової школи не був стресом!


Повернення до школи, початок нового навчального року - це завжди хвилююча подія. А якщо ваша дитина у новому навчальному році піде вчитися у нову школу – тут, окрім приємних емоцій, можуть виникнути і занепокоєння, і тривога... Як зробити перехід у нову школу для дитини більш комфортним, обговоримо у цій статті.


Справити перше враження

Обговоріть з дитиною, яке враження їй хотілось би справити не тільки на однокласників, а й на вчителів. Нагадайте їй про те, щоб у класі вона була дружелюбною, дивилась людям в очі й уважно слухала, коли інші діти звернуть на неї увагу та будуть висловлюватись. Розуміння та прийняття того, що однокласники матимуть бажання роздивитись детальніше її, допоможе вашій дитині почуватись у новій ситуації більш комфортно.

Порадьте активному учневі з лідерськими якостями, що в перші дні краще поводитися спокійніше. Не задирати однокласників, не викрикувати з місця і не хвалитися своїми досягненнями на старому місці. Адже в класі вже склалася своя ієрархія і є визнані лідери та відмінники.

Подружитися

Нагадайте дитині про те, як краще представитись, і порозмовляйте про різні способи, як потоваришувати з іншими дітьми, наприклад:

  • ставити запитання про іншу людину;
  • розповісти що-небудь цікаве про себе;
  • розповісти про свої захоплення, хобі та знайти спільні інтереси;
  • запросити іншу дитину пограти або посидіти разом;
  • посміхатися;
  • робити щось по черзі.

Розкажіть дитині про те, що треба спілкуватися з різними людьми, щоби зустріти друга та познайомитися з якнайбільшою кількістю дітей, а не тільки з однією невеликою групою у класі, і при цьому завжди намагатись бути привітним і доброзичливим зі всіма.

Повертатись додому

Обговоріть з дитиною, як вона буде повертатися додому наприкінці дня, потім проведіть свого роду тренінг. Зробіть коло в автомобілі та вкажіть, де саме ви її заберете, або разом пройдіться маршрутом додому від школи чи автобусної зупинки.

Брати участь

Порозмовляйте про те, до яких команд чи гуртків ваша дитина, можливо, хотіла б долучитися. Участь у шкільних заходах – це чудовий спосіб знайти нових друзів і пережити відчуття співпричетності. Деякі групи починають знайомитися та практикуватися уже впродовж літа. Обов’язково дізнайтеся, коли вашій дитині варто долучитися до групи так, щоб вона нічого не пропустила й почала знайомитися з дітьми відразу ж.

Чого очікувати

Порозмовляйте з дитиною про те, що її може чекати у новій школі. Якщо вона тільки-но розпочинає навчання в середніх класах, розкажіть їй про різноманітність предметів і більшу кількість учителів, про особливості тренування у спортивному залі й т. ін. Якщо в дитини є друг чи сусід, який вчиться у цій школі, постарайтеся організувати їм зустріч, щоби діти змогли разом про все порозмовляти.

Способи отримати хороший старт

Обговоріть, які почуття та емоції могли б допомогти вашій дитині ознаменувати хороший старт у перший день навчання. У кілька останніх днів літа, щоб зняти нервову напругу, ви можете запропонувати їй, наприклад, знайомство з територією школи, пошук свого класу та знайомство з учителем.

Більш вагомими ідеями можуть бути улюблений сніданок, для якого дитина повинна буде встати раніше, щоб уникнути поспіху; завчасне збирання рюкзака, щоб вивільнити додатковий час на зустріч із друзями перед уроком або зустріч з дітьми на автобусній зупинці та спілкування з ними. Учень молодших класів, скоріш за все, попросить вас про те, щоб у перший день ви супроводили його до самого класу, тому перегляньте свій графік, якщо це можливо.

Страхи та побоювання

Спитайте у вашої дитини, що її непокоїть, про що вона хвилюється, та знайдіть спосіб розвіяти всі її страхи та побоювання. Ваша дитина схвильована тим, що їй доведеться їсти наодинці? Запропонуйте їй перед обідом порозмовляти у класі з дітьми, а потім усім разом піти в їдальню. Її хвилює, що вона буде виділятися своїм «неправильним» одягом? Перегляньте альбоми або шкільний сайт, щоб дізнатися, що носять інші діти. Вона боїться, що загубиться? Проведіть екскурсію по школі або завчасно разом вивчіть карту. Дитина боїться, що ніхто не буде з нею розмовляти під час перерви чи в їдальні? Дайте їй із собою кілька додаткових батончиків або іншу їжу, щоб вона могла поділитись нею з дітьми.

Плани після занять у школі

З’ясуйте, чим ваша дитина хотіла б займатись після школи у перший день, і сплануйте все так, щоб ви обидва весь день з нетерпінням чекали цього. Проаналізуйте, чи все ви робите для того, щоби всебічно обговорити цей день. Більше того, завчасно сповістить дитині, що хочете почути від неї все до найдрібніших речей!

Попередні школи

Обговоріть, що ваша дитина любила у своїй попередній школі. Прогляньте веб-сайт нової школи, порозмовляйте з учнями та працівниками нової школи, щоб дізнатись про подібні можливості у ній. Це допоможе вашій дитині перенести й закріпити позитивні враження та спогади в нову школу.

Не варто розповідати педагогам у новій школі про всі проблеми з поведінкою чи навчанням у вашого школяра. Краще просто сказати, що у вас чудова дитина, яку ви дуже любите. Можливо, у новій школі дитина абсолютно зміниться. А оцінки вчитель і сам побачить, подивившись у щоденник або табель.

Цілі

Запитаєте, яких звершень бажала би досягти ваша дитина в цьому навчальному році. Потім, разом попрацюйте над тим, щоб поставити відповідні цілі, досягти які вона могла би з легкістю, набуваючи таким чином позитивний досвід у новій школі. Наприклад, цілі можуть бути наступними:

  • знайти трьох нових друзів на цьому тижні;
  • отримати 100% результат на першій контрольній з математики;
  • взяти участь у шкільному заході;
  • почуватися у своїй новій школі як удома!


Бажаємо вашій дитині великого успіху і нагадуємо, що ми, видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing), дуже занепокоєні сучасними проблемами виховання та навчання дітей та, зі своєї сторони, намагаємося боротися із однією з найсерйозніших проблем - небажанням дітей читати книги. Ми пропонуємо захоплюючі розвиваючі та історичні комікси для дітей і молоді - всесвітньовідомі бестселери! Наші комікси українською мовою розраховано на читачів різних вікових груп:

- для діток молодшого віку ми пропонуємо комікси про Смурфиківсерію коміксів про догляд за зубами «Зубси»;

- для дітей шкільного віку у видавництві представлено розвиваючу серію історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона;

- для старшокласників та студентів маємо комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». 

А ще неймовірно цікавою для усіх буде нова серія про сімейні цінності –  комікс «Сестри».

Проводьте час із задоволенням самі та обирайте комікси на подарунок для своїх дітей!

 

 

 

 
 

 

 

 

 

За матеріалами сайту childdevelop.com.ua
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022