(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Що потрібно, щоб стати космонавтом?


Навчання космонавтів дуже строге і може зайняти кілька років, перш ніж кандидат буде готовий до польоту. Ті, хто відібрався відправитися в космос, повинні відповідати високим стандартам фізичного стану та мати належний тип освіти та підготовки. Незалежно від того, з якої країни, яка має космічні інтереси, прибули астронавти, вони повинні бути ретельно підготовлені до виконуваних місій безпечно та професійно.

Фізичні та психологічні вимоги до космонавтів

Люди, які хочуть стати космонавтами, повинні бути у вищому фізичному стані. Космічна програма кожної країни має вимоги щодо здоров’я для своїх космічних мандрівників.


Зазвичай вони оцінюють придатність кандидата, щоб витримати деякі досить важкі умови. Наприклад, хороший кандидат повинен мати здатність переносити суворі зусилля і працювати в невагомості. Усі астронавти, включаючи пілотів, командирів, спеціалістів місій, наукових спеціалістів або керівників корисного навантаження, повинні мати зріст не менше 147 сантиметрів, мати хорошу гостроту зору та нормальний артеріальний тиск. Крім цього, немає вікових обмежень. Більшість слухачів-астронавтів віком від 25 до 46 років, хоча старші люди також пізніше полетіли у космос у своїй кар’єрі.

Люди, які вирушають у космос, як правило, впевнені в собі, хто приймає ризики, вміє керувати стресом та багатозадачністю. Вони також повинні мати можливість працювати в складі команди для виконання будь-якого завдання. На Землі астронавти, як правило, зобов’язані виконувати різні обов’язки щодо зв’язків з громадськістю, наприклад, спілкуватися з громадськістю, працювати з іншими професіоналами, а іноді навіть давати свідчення перед державними чиновниками. Отже, астронавти, які можуть добре спілкуватися з різними типами людей, розглядаються як цінні члени команди.


Освіта космонавта

Космонавти з усіх країн повинні мати освіту в коледжах, а також професійний досвід у своїх галузях, що є обов'язковою умовою вступу до космічного агентства. Очікується, що льотчики та командири все ще матимуть великий досвід польотів як на комерційних, так і на військових рейсах. Деякі люди походять з пілотного тесту.

Часто астронавти мають досвід роботи вченими, і багато з них мають високі наукові ступені. Інші мають військову підготовку або досвід у космічній галузі. Незалежно від походження, як тільки космонавта приймають до космічної програми країни, він або вона проходить суворе навчання, щоб фактично жити і працювати в космосі.

Більшість космонавтів вчаться літати на літаках (якщо вони ще не володіють такими знаннями). Вони також проводять багато часу, працюючи в "макетних" тренерах, особливо якщо вони збираються працювати на борту Міжнародної космічної станції.

Усі кандидати в космонавти вивчають основи надання першої медичної допомоги та медичної допомоги на випадок надзвичайних ситуацій та навчаються користуванню спеціалізованими інструментами для безпечної позашляхової діяльності.


Кожен космонавт вивчає спеціальність під час навчання.

Однак це не всі тренери та макети. Стажери-космонавти проводять багато часу в класі, вивчаючи системи, з якими вони працюватимуть, та науку, яка стоїть за експериментами, які вони будуть проводити в космосі.

Після того, як астронавти вибрані для конкретної місії, вони виконують інтенсивну роботу, вивчаючи її тонкощі та те, як змусити її працювати (або виправити це, якщо щось піде не по плану).

Місії обслуговування космічного телескопа Хаббл, будівельні роботи на Міжнародній космічній станції та багато інших заходів у космосі стали можливими завдяки дуже ретельній та інтенсивній підготовці кожного космонавта.

Фізична підготовка для космосу

Космічне середовище є жорстким і непривітним. Люди пристосувались до гравітаційної тяги "1G" тут, на Землі. Наші тіла еволюціонували, щоб функціонувати в 1G. Однак космос - це режим мікрогравітації, і тому всі тілесні функції, які добре працюють на Землі, повинні звикнути перебувати у майже невагомому середовищі.


Спочатку космонавтам фізично важко, але вони справді акліматизовуються і вчаться правильно рухатися. Їхнє навчання враховує це: вони тренуються в Vomit Comet - авіалайнері, який використовується для польоту в параболічних дугах, щоб набратися досвіду у невагомості. А також існують нейтральні резервуари з плавучістю, що дозволяють імітувати роботу в космічному середовищі.

Також астронавти практикують навички виживання на суші, для випадку, якщо політ може закінчитися не зовсім плавною посадкою.

НАСА та інші відомства впровадили захоплюючий тренінг із використанням систем віртуальної реальності. Наприклад, астронавти можуть дізнатися про компонування МКС та його обладнання за допомогою гарнітур VR, а також можуть імітувати позашляхові заходи. Деякі моделювання проводяться в системах CAVE (Cave Automatic Virtual Environment), які відображають візуальні сигнали на відеостінах.

З нашого коміксу «Перша миша на Місяці» із серії історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона діти зможуть дізнатися про важливу історичну подію - політ на Місяць у 1969 році. Як він відбувався, коли та хто були першими астронавтами, які мали честь залишити людський слід на нашому супутнику, – про це детально та доступно оповідає наш комікс українською мовою. Комікс має дуже цікавий пригодницький сюжет та яскраві детальні ілюстрації.

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує читачам ще такі захоплюючі розвиваючі та історичні комікси для дітей і молоді: для діток молодшого віку - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, серія коміксів для дітей про догляд за зубами «Зубси»; для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона; для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою є нова серія наших коміксів про сімейні цінності - комікс "Сестри".

 

 

 

 

 

 

 

 


За матеріалами сайту uk.kyaaml.org

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022