(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Що не можна робити замість своїх дітей

Батьки завжди повинні пам'ятати, що вони не можуть прожити життя за своїх дітей. Завданням батьків є допомагати дітям рости і набиратися свого досвіду. Не потрібно дітей постійно оберігати та захищати від ймовірних невдач, а є речі, які ніколи не треба робити за своїх дітей, а саме:

Говорити замість дітей

Все починається з тих моментів, коли на запитання на адресу карапуза: «Ой, а як же нас звуть?», ми поспішаємо відповісти. Ця звичка відповідати замість дитини може залишитися у батьків до досягнення дитиною підліткового віку.  Тут батьки своїми ж руками забирають у сина або дочки шанс навчитися відповідати за себе. Можна підказати, що потрібно говорити, якщо дитина просить, але не брати ініціативу в свої руки.

Порада: Наступного разу, коли виникає спокуса сказати за дитину, спробуйте стриматися і дайте слово самій дитині.

Намагатися стати другом

Багато хто з батьків прагне стати такими друзями своїм дітям, щоб від них не було ніяких секретів. Таке бажання можна зрозуміти. Але... Хто такий друг? Це людина, яка з нами на рівних. Другу можна все розповісти. У батьків інша роль — дбайливих і люблячих старших. Спроби занадто близько дружити не потрібні, нехай діти шукають товаришів серед ровесників. А до мами і тата прийдуть за безумовною любов'ю і підтримкою, коли це потрібно.

Порада: Відмовтеся від панібратства у відносинах, виховуйте взаємну повагу і підтримку.

Хотіти

Ми диктуємо дітям, явно чи приховано, що і як вони повинні хотіти. До чого призводять такі спроби? До придушення власного «я», своїх бажань і цілей, а також до звички відчувати себе безвольною жертвою. Якщо ж дитина «з характером» — то до закономірного бунту проти вас і всього світу.

Порада: Шукайте потреби та бажання дитини. А якщо потрібно навчити корисним звичкам, робіть це без насильства.

Обслуговувати себе

У віці 2-3 років у дітей є величезне бажання все робити самому. Дитина може вже сама знімати і надягати багато предметів одягу, ополіскувати за собою чашку і закидати брудні штанці в пральну машинку. Часом батьки одягають дитину мало не до весілля, аргументуючи поспіхом і тим, що «сам він не вміє». Годуємо з ложечки, забороняємо самодіяльність, а потім дивуємося, що підліток не хоче допомагати мамі і поводиться необережно.

Порада: По мірі можливості дозволяйте дитині обслуговувати себе самій.

Вибирати смаки

Часто батьки несвідомо намагаються нав'язати дітям свої музичні, книжкові уподобання, стиль в одязі. І це начебто добрий намір, але в підсумку це впливає на індивідуальність дитини. А у багатьох випадках викликає справедливий протест з бажанням робити все навпаки.

Порада: Слухайте свою музику і дивіться улюблені фільми, а з дітьми говоріть про їхніх кумирів.

Рахувати гроші

Якщо у дитини вже є власні кишенькові гроші, то ні в якому разі не треба перевіряти і влаштовувати допит, скільки їх залишилося, і тим більше не треба перевіряти кишені та сумки. Так можна втратити довіру дитини.

За великим рахунком, що нам з того, скільки грошей залишилося у сина чи доньки? Нехай собі збирає на щось цікаве або купує приємні дрібниці.

Порада: Вчіть дитину основам фінансової грамотності та довіряйте самостійно розпоряджатися своїми грошима.

Вибирати захоплення та інтереси

Часто батьки підсвідомо намагаються нав'язати дітям або модне хобі, або власні нереалізовані амбіції.

Порада: Спостерігайте за дитиною, відзначаючи її власні інтереси і схильності. Питайте, що їй подобається, що любить, а потім допомагайте розвиватися в сфері її інтересів.

Привласнювати собі успіхи

Мами часто хваляться: «Ми поїли», «Ми поповзли», «Ми сіли на горщик». Звичайно, багато в чому це підтримка батьків, але все ж це не мамині успіхи, а дитини! З дорослішанням дитини ситуація стає ще серйознішою: мами вже можуть хвалитися, що «ми» закінчили інститут, влаштувалися на роботу... Нескладно здогадатися, як все це неприємно дітям.

Порада: Радійте успіхам дітей, підтримуйте їх, але не плутайте з власними досягненнями.

Обирати подарунки

Коли дитина вже може розмовляти, то має право вибирати, що їй хочеться отримати в подарунок. І це зовсім не обов'язково має бути ще одна футболка чи «розумна» розвиваюча іграшка. Звичайно, такий підхід не завжди зручний, але він дасть нашим дітям головне — вміння вибирати, приймати рішення та відповідати за їх наслідки.

Порада: Дозвольте дитині в межах можливого вибирати подарунки і покупки для себе.

Втручатися в особисте життя

В першу чергу, це стосується батьків підлітків. У дітей є свої друзі, компанії, перше кохання. Все це нормально і природно. Допити на кшталт «хто цей хлопчик?» викликають тільки роздратування і віддалення дитини. Діти самі поділяться з батьками своїми переживаннями, якщо будуть відчувати себе у безпеці.

Порада: Замість допитів дозвольте дитині мати особистий простір. Не розпитуйте, якщо дитина не налаштована розповідати.

Нагадуємо, видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує читачам захоплюючі розвиваючі та історичні комікси для дітей і молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою є серія коміксів для дітей про догляд за зубами «Зубси»  та серія про сімейні цінності - комікс "Сестри". Наші комікси на подарунок – це чудова книга на подарунок!

 

 

 


 

 

За матеріалами сайту social.org.ua

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022