(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Що і як називається у світі коміксів


Термінологія коміксів має англійське походження. Терміни зазвичай описові і дуже буквальні. Спробуймо розібратися, як це все правильно сказати українською.

Автори коміксу

Автори сюжету і всього тексту у коміксі зазвичай називаються авторами сценарію або просто авторами. Та коли мова заходить про художників-ілюстраторів, усе не так просто. Художні обов’язки діляться між такими людьми: 
Автори ескізів — олівцем і чорнилами — пенсіллер та інкер:


Пенсіллер намічає олівцем усі зображення, визн
ачає розташування панелей, персонажів і елементів заднього плану на сторінці.


Інкер, або фінішер, наводить чорнилами (ручкою чи пензлем) те, що намітив пенсіллер. Він визначає остаточний лейаут сторінки. Також іноді покращує або уточнює роботу пенсіллера — залежно від деталізованості олівцевих ескізів. 


Колорист заповнює чорно-білі сторінки барвами, які ми бачимо у друці. Вони можуть працювати зі справжніми фарбами або на комп’ютері. 


Леттерер відповідає за усі «БДИЩ» і «ХРЯСЬ» на сторінках коміксу. Але це не вся їхня робота! Леттерер заповнює баббли текстом (у часи повністю виконаних вручну коміксів вони також малювали баббли) і створює усі вивіски, таблички та інший текст на ілюстраціях. 
Часом усі ці ролі в собі поєднує єдиний художник, який
, до того ж, є і автором сценарію. 

Елементи верстки ​

Панель, фрейм або бокс — окрема ілюстрація на сторінці. Це зазвичай оточена контуром прямокутна картинка, що включає в себе елемент дії. Розмір, форма панелі, а також розташування бабблів всередині неї виражає значення зображених подій і послідовність розвитку дії. Рядок панелей називається таєр (зв’язка), а простір між панелями — ґаттер (канва).

Сплешсплеш-сторінка — ілюстрація, що «виплеснулась» за межі панелі, і займає щонайменше пів сторінки (часто дві). Часто трапляється на початку коміксу, адже має на меті захопити увагу читача.

Ілюстрації, що займають дві і більше сторінок, називають спредами (або просто розгортами).
Бабблбаллун — ​булька — індикатор мовлення персонажа, передає пряму мову або думки персонажа. На персонажа, що говорить, вказує так званий хвост або пойнтер. Розмір баббла зазвичай залежить від кількості тексту, а форма може вказувати на емоції, з якими були сказані ті чи інші слова, а також розрізняє баббли з прямою мовою і з думками.​

Кепшен (чи підпис) — часто слова оповідача, оформлені у прямокутну рамку, зазвичай розташовані у лівому верхньому кутку панелі і коментують або представляють дію, яка у ній розгорнеться. Це також можуть бути думки героїв.
Звукові ефекти, також відомі як ономатопея — імітація невербальних звуків, яку зображають окремо від мовних бабблів. 

Види комікс-видань​ 

Синґл — один випуск серійного коміксу.

Стенд-елоун, позасерійник — комікс, який не належить до серії.

Омнібус — збірка певної кількості номерів якоїсь серії або випусків серії за певний період. Зазвичай ці номери є частинами однієї сюжетної арки, що робить омнібус цілісною історією, подібною до графічного роману. Утім, це визначення ґрунтується на слововжитку, а не на першопочатковому значенні терміну. Гардковери – з твердою обкладинкою, на противагу м'якій, у них виходять синґли, а омнібуси - це поки не знайомі українському ринку 1000+-сторінкові збірки повних серій. 

Графічний роман — завершена історія, за обсягом більша від синглу, і за кількістю персонажів та сюжетною структурою аналогічна до прозового роману. 

Захоплюючі розвиваючі та історичні комікси українською мовою пропонує читачам видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing). 

Ми видаємо комікси для дітей та молоді - всесвітньовідомі бестселери! 

Для діток молодшого віку видаємо комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою є серія коміксів для дітей про догляд за зубами «Зубси»  та серія про сімейні цінності - комікс "Сестри". 

Наші комікси – це чудова книга на подарунок!

 

 

За матеріалами сайту ridna-mova.com

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022