(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Режим дня: коли слід читати?!

Наталія Кондзелка, 

експерт та досліджувач коміксів

Правильна організація часу - запорука здоров'я!

Більшість людей організовує свій час відповідно до своїх численних важливих справ, тож щоденний графік часто буває напруженим та перенасиченим. Робота, навчання, соціальні та розважальні заходи, поїздки – все це впливає не лише на діяльність мозку та інших систем нашого організму, а й на циркадні ритми, тобто на наш біологічний годинник, який визначає, коли нам засинати та прокидатися, і взагалі – як функціонувати.
Як пояснює д-р Стів Кай, професор молекулярної біології з Університету Південної Каліфорнії, порушення циркадних ритмів призводить до виникнення численних проблем зі здоров'ям, у тому числі таких захворювань, як діабет, депресія та ожиріння. І навпаки, коли біологічний годинник працює синхронно, тобто коли метаболічні процеси нашого організму, робота серцево-судинної системи та спосіб життя узгоджені, тоді всі життєві процеси організму відбуваються злагоджено і нашому здоров’ю ніщо не загрожує.
Тож, аби добре почуватися, бути фізично і розумово активними, продуктивно працювати, легко вирішувати складні завдання і при цьому завжди залишатися в доброму гуморі, треба синхронізувати ритми нашого біологічного годинника з напруженим щоденним графіком. 
Але це не так просто, як здається на перший погляд. Адже біологічний годинник кожної людини працює по-різному, і це ще більше ускладнює процес синхронізації біологічних ритмів із життєвими.
Проте є і добра новина. А полягає вона в тому, що для того, аби досягти синхронності біологічних ритмів та способу життя, треба дотримуватися нормального режиму дня. 

Що це таке – нормальний режим дня

        Це режим, який відповідає особливостям типу, до якого належить та чи інша людина.
Як відомо, всі люди поділяються на два типи: жайворонки і сови. Перші прокидаються рано-вранці і найвищу продуктивність виявляють у першу половину дня, другі – засинають пізно і відповідно прокидаються не з першими променями сонця, а значно пізніше, і їхня найвища розумова та фізична активність припадає на другу половину дня. Згідно з науковими даними, жайворонків усе-таки більше. Тобто для людей з типовим біологічним годинником характерним є прокидатися о 7 – 8-й годині ранку, а вкладатися спати о 11 – 12-й ночі.
Тепер давайте з′ясуємо, коли протягом дня варто займатися розумовою працею, в тому числі читати книги, враховуючи особливості біологічного годинника та прислухаючись до порад спеціалістів.

Розумова праця та читання книг

Що ж показують дослідження ритмів біологічного годинника і коли, виходячи з цього, найкраще займатися інтелектуальною працею, у тому числі читати. Як зазначає д-р Стів Кай, більшість людей виявляють свою найвищу розумову продуктивність та найкраще запам’ятовують інформацію саме вранці, точніше – ближче до полудня. Це пояснюється тим, що після пробудження температура тіла починає підвищуватися, сягаючи свого піку в полудень, що стимулює кращу роботу пам'яті та забезпечує високу концентрацію уваги. Ось, до речі, чому нам так наполегливо радять починати ранок з контрастного душу – він вмить розігріває організм і прискорює всі фізіологічні процеси, у тому числі і розумові.
Здатність зосереджуватися потроху слабшає після полудня, у зв’язку з чим зменшується продуктивність праці та сповільнюється сприйняття інформації. За даними дослідження д-ра Роберт Maтсoка, доцента психології Державного університету Пенсільванії, як правило, увага більшості людей слабшає у проміжку з 12:00 до 16:00.
При цьому, за результатами того самого дослідження, наша здатність до концентрації, як правило, зменшується після приймання їжі. Близько 14-ї години розвивається інтенсивна сонливість, через що це найкращий час для короткого (20 – 30 хвилин) сну.

Втома

Дивно, але втома може зробити нас більш креативними. Як виявляється, для більшості осіб впоратися із завданнями, які потребують творчого мислення, легше у другій половині дня, коли вони відчували втому, згідно з дослідженням, проведеним науковцями з коледжу Альбіон, Мічиган, результати якого були опубліковані в 2011 році у журналі «Мислення і Міркування».
У дослідженні взяли участь 428 студентів. Частина з них мала вирішити низку проблем, які потребували аналітичного мислення, а частина – які потребували інноваційного (творчого) підходу. Так от: із плином часу та зростанням відчуття втоми студенти при вирішенні завдань, які вимагали інноваційного (творчого) підходу, показали вищі результати, ніж представники другої групи.
Дослідники вважають, що саме втома стимулює наш розум у пошуку альтернативних рішень.
Отож, слід дбати за наш внутрішній біологічний годинник та намагатись адаптувати його до ритмів більш ніж швидкого та насиченого графіка життя, адже від цього залежить наше здоров’я, самопочуття, продуктивність та результативність. Золотим правилом у всіх справах має бути досягнення гармонії та синхронізації внутрішніх процесів нашого організму із викликами, вимогами, стандартами, завданнями та зобов’язаннями сучасного світу. Займайтесь інтелектуальною працею, читайте книги, комікси, домагайтеся найкращих результатів, шукайте творчих та інноваційних рішень, але при цьому не забувайте: графік дня повинен бути підлаштований під наш біологічний годинник із врахуванням порад та застережень спеціалістів стосовно продуктивності праці. 


КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022