(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Реформи початкової школи: які зміни чекають на школярів?

22.09.2016

Оксана Матійків, журналіст

      Початкова школа в Україні готується працювати за новою програмою. Якщо зміни запровадять, учителі будуть більш вільні у регламентуванні часу для викладання тем, а школярі – більше займатимуться творчою діяльністю. Потреба у реформуванні початкової школи стоїть дуже гостро, адже, за словами міністра освіти України, сьогодні діти вже у третьому класі втрачають інтерес до навчання. 

Як тривав процес оновлення програм?

      Старі програми для початкової школи Міністерство освіти і науки ще у червні 2016 року  винесло на публічне обговорення на онлайн-платформі ЕдЕра. Тоді всі бажаючі могли пропонувати своє бачення нової освітньої програми у коментарях на сторінці кожного предмета. Через 14 днів коментарі закрили. МОН склало нову програму відповідно до побажань користувачів. І вже 4 липня 2016 року розпочався другий етап обговорення на тій самій платформі. На цей раз коментували програму зі змінами.
«Між першим і другим етапом обговорення є істотна відмінність: якщо про чинні програми користувачі залишали переважно критичні коментарі, пропозиції про зміни, то на другому етапі більшість коментарів – схвальні та вдячні. Коментатори переконалися, що їхні пропозиції враховано. Ми навіть зробили окремі таблиці врахування коментарів, які також вивішені на ЕдЕрі. Кожен може переглянути: підтримана чи відхилена його пропозиція і чому», – говорить головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Алевтина Лотоцька.
      Як зазначають у міністерстві, за два етапи обговорення користувачі залишили понад 8 тисяч пропозицій.

Які зміни відбулися

     Загалом нововведення стосуються всіх програм початкової школи. За даними міністерства освіти, всі оновлення – це пропозиції вчителів, експертів, викладачів та громадських активістів.
      З оновлених програм вилучили пункт про обов’язкову кількість годин викладання на ту чи іншу тему. Тепер учитель сам вирішуватиме, скільки годин, наприклад, присвячувати вивченню прийменника, а скільки – пунктуації. Головна мета – врахувати індивідуальні особливості дітей у класі.
      Також тепер учителям рекомендують писати з дітьми олівцем, а не ручкою. На думку міністра освіти України Лілії Гриневич, так школярі не боятимуться робити помилки та у них буде формуватися позитивне ставлення до навчання.
      Крім того, змінилося наповнення програм предметів. Наприклад, в українській мові забрали зайву теорію. Учні не будуть завчати побудову «складних і непотрібних схем». Натомість експерти додали більше можливостей для розвитку мовлення. У цьому також допоможуть книги для розвитку дітей.
Програма з математики також зазнала змін. У програмах 1 – 2-го класів знято вимоги щодо знання напам’ять таблиць додавання та віднімання в межах 10 і в межах 20, таблиць множення і ділення. Усі математичні завдання учень має навчитися вирішувати на практиці, а не просто знати теорію. Як зазначають у Міносвіти, такі зміни дозволили привести програму у відповідність до вікових особливостей дітей.
      На уроках англійської тепер першачки більше говоритимуть. Якщо раніше шестирічні діти мали одразу писати слова і речення, то згідно з новою програмою перші півроку англійської вони опановуватимуть лише усний курс, вчитимуться розмовляти.
      Відповідно до запроваджених інновацій зміниться і програма з фізичного виховання, трудового навчання, музики та образотворчого мистецтва. Тепер більше часу приділено грі та співу, а от теорії – менше. Крім цього, на прохання коментаторів реформи на сайті ЕдЕра, вчитель з усіма батьками зможе вирішувати, які проекти реалізовуватимуться на уроках трудового навчання.
«Діти повинні бавитися, у них має розвиватися емоційний інтелект, – упевнена Лілія Гриневич. – Сьогодні є тенденція, що дитина вже в 3 класі починає випадати з навчання. Раніше ми це спостерігали у 7 – 8 класі. Отже, маємо реальну кризу сьогоднішніх програм, перевантажених теоретичною інформацією».

Підручники для навчання: якими вони будуть?

      Наразі нових підручників з оновленою програмою навчання ще немає. Через це вчителям доведеться ознайомлюватися з новими вимогами до процесу викладання через Інтернет. Книги для розвитку дітей стануть доступними згодом.
      І як тут не згадати про комікси – книги, що ідеально відповідають вимогам новітньої програми навчання! Адже вони передають знання в цікавій доступній формі. Особливо тішить, що віднедавна на книжковому ринку з′явилися українські комікси. 


идавництво «Ірбіс Комікси» пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022