(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Привчаємо дитину їсти корисну їжу


Діти бувають дуже  перебірливими при виборі продуктів, а деяких дітей нагодувати – це взагалі велике досягнення… Дієтолог та мама трьох дітей Джулі Бернс поділилась кількома дієвими порадами-правилами, які допоможуть батькам привчити дітей до здорового харчування.

Плануємо прийоми їжі та перекуси

Дітям потрібно їсти кожні 3-4 години: 3-разове харчування, два перекуси та багато рідини.  Якщо спланувати такий графік, то харчування дитини буде більш збалансованим, і вона буде менш примхливою. Коли йдете кудись на прогулянку, варто взяти із собою корисні перекуси: овочі, йогурти, а також не забути про воду. 

Плануємо вечерю заздалегідь

Якщо планувати тижневе меню занадто складно, почніть з 2-3 днів. Хороша вечеря не обов'язково повинна бути вишуканою, але вона має бути збалансованою: цілозерновий хліб, рис чи макаронні вироби; фрукти або овочі; джерело білка, наприклад нежирне м'ясо, сир або боби. 

Готуємо одну їжу для всієї родини

Не варто готувати окремі справи для дітей та для себе, якщо це вже дозволяє вік. Коли ви готуєте одну їжу для всіх, діти можуть самі вибирати те, що вони хочуть. При цьому малеча часто наслідує поведінку батьків, тому згодом вони їстимуть майже всю їжу, яку ви їм запропонуєте. 

Не коментуємо харчові звички дітей

Не коментуйте що і скільки їдять ваші діти, як би складно це не було. Будьте якомога більше нейтральними. Пам'ятайте, що ви виконали свою роботу, подаючи збалансоване харчування, і ваші діти також несуть відповідальність за свою їжу. Якщо ви будете постійно їм казати "їжте овочі", вони будуть лише чинити опір.

Нові продукти додаємо поступово

Діти за своєю природою страждають фобією нової їжі. Їхні смакові рецептори повинні іноді звикати до аромату, перш ніж їм сподобається смак. 

Робимо їжу цікавою

Якщо ваші діти не хочуть їсти овочі, поекспериментуйте з приправами та соусами. Їм може сподобатися кетчуп, хумус, сальса або заправка на основі йогурту.

Додаємо трохи цукру

Цукор можна трішки додавати до фруктів або овочів, щоб зробити їх смачнішими для малечі. Згодом діти переростають потребу в додатковому цукрі.

Готуємо їжу з дітьми

Нехай діти беруть участь у виборі або приготуванні їжі: вони будуть більше цікавитися тим, що вони створили. Сходіть із ними в магазин і дозвольте вибирати продукти самим. Якщо вони достатньо дорослі, дозвольте їм нарізати овочі та зробити салат.

Зменшуємо кількість шкідливих продуктів 

Батьки відповідають за продукти, які потрапляють в будинок, тому скорочуючи кількість нездорової їжі, ви змушуєте своїх дітей їсти більше фруктів, овочів, цілозерновий і молочних продуктів.

Дозволяємо ласощі помірковано

Іноді варто дозволяти дітям цукерки, газовану воду та печиво. Попкорн в кіно або морозиво з фруктами – це задоволення, від якого не варто відмовлятися. І тут є невеличкий секрет: вживання менш здорової їжі час від часу заважає їй стати забороненою, а отже, більш привабливою.

Якщо ви збалансуєте це з правильним вибором харчів і фізичною активністю – дітьми все буде в гаразд.

Проявляємо творчий підхід до їжі

Для дітей є привабливішою креативно подана їжа. Наприклад, можна робити млинці з усмішками чи кумедними малюнками, або використовувати форми для печива, щоб перетворити тости на зірочки та сердечка. 

Батьки - приклад для наслідування

Якщо батьки постійно сидять на дієті або мають непостійні звички в їжі, діти виростуть і будуть думати, що така поведінка є нормальною.

Нагадуємо, що видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує читачам захоплюючі розвиваючі та історичні комікси для дітей і молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою є серія коміксів для дітей про догляд за зубами «Зубси»  та серія про сімейні цінності - комікс "Сестри". Наші комікси на подарунок – це чудова книга на подарунок!

 

 

За матеріалами сайту life.pravda.com.ua

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022