(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Про нові правила відпочинку у літніх таборах


У МОЗ видали постанову про протиепідемічні заходи в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку (від 08.06.2021 року №5). Нею оновлено вимоги до закладів дитячого оздоровлення та відпочинку на період карантину. Що ж тепер забороняється та за яких умов можуть працювати літні табори?


Через пандемію COVID-19 в Україні закрили пришкільні табори, проте заклади відпочинку та оздоровлення під час карантину працюватимуть. Зокрема, у МОЗ рекомендують таборам приймати дітей, які проживають в межах регіону, де розташований заклад.

Кого прийматимуть у літні табори? 

У літні табори прийматимуть дітей, які попередньо пройшли медичний огляд та отримали довідку про відсутність контакту з інфекційними хворими (форма № 079/о). Вона має бути видана не пізніше, ніж за 3 дні до заїзду. До закладу не прийматимуть дітей, у яких при прийомі була виявлена підвищена температура тіла 37,2 ºС. Якщо у дитини буде виявлено температуру або ознаки респіраторного захворювання під час відпочинку, її ізолюють, після чого або госпіталізують, або передадуть батькам для повернення її додому.


Якими будуть умови проживання? 

При вході на територію закладу та в приміщеннях необхідно розмістити плакати щодо профілактики поширення СOVID-19), встановити антисептики тощо. Розміщення у кімнатах здійснюватиметься з розрахунку не менше як 5 квадратних метрів на одну дитину. Також повинна бути забезпечена дистанція між спальними місцями. Для організації харчування заклади повинні розробити адаптивний графік, щоб уникнути скупчення дітей. 


На період карантину у закладі забороняється: 

- використання багаторазових (тканинних) рушників після миття рук;

- використання м’яких (м’яко набивних) іграшок;

- проведення батьківських днів (відвідування дитини). Але вхід та перебування батьків у закладі дозволяється з метою захисту прав дитини та реалізації ними прав, передбачених законодавством; 

- проведення масових заходів у закритих приміщеннях та заходів за участю запрошених осіб.


Задля збереження безпеки МОЗ рекомендує закладам відпочинку:

- максимально обмежити кількість дітей у загонах, виходячи з можливості забезпечити належні протиепідемічні умови перебування в корпусах та контроль за їх виконанням; 

- обмежити заняття та ігри, що потребують використання багаторазового додаткового інвентарю дітьми;

- проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;

- надавати пріоритет активному відпочинку,  заходам, що проводяться на відкритому повітрі; 

- обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.


Як можна транспортувати дітей?

Транспортування дітей до закладу може здійснюватися організованими групами, автомобільним чи залізничним транспортом. Водночас дітей можуть привезти батьки власним автомобілем. Перед посадкою перевізник повинен провести температурний скринінг усіх працівників, дітей та осіб, які їх супроводжують. Якщо в когось з них виявлено температуру тіла понад 37,2 ºС або ознаки респіраторних захворювань, їх не можна допускати до перевезення. 

При перевезенні повинна бути забезпечена можливість дотримання відстані між водієм та пасажирами не менше як метр або наявність фізичних бар’єрів.

Усі члени екіпажу повинні використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски. Якщо йдеться про подорож залізничним транспортом, то у вагоні не дозволяється присутність інших осіб, крім екіпажу.

Не забувайте про те, що окрім розваг та веселощів улітку дитина повинна продовжувати розвиватися та навчатися. Звичайно, не так інтенсивно як у шкільний час… тому, як варіант, ми, видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing), пропонуємо корисне та цікаве читання! Ми видаємо чудові книги для літнього читання - комікси українською мовою. Пропонуємо читачам захоплюючі розвиваючі та історичні комікси для дітей і молоді:

- для діток молодшого віку ми пропонуємо комікси про Смурфиківсерію коміксів про догляд за зубами «Зубси»;

- для дітей шкільного віку у видавництві представлено розвиваючу серію історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтонакомікс «Сестри».

- для старшокласників та студентів маємо комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський»

 

 

 

 

 

За матеріалами сайту zak-dpss.gov.ua
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022