(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Про історію Шовкового шляхуУ 138 році до н. е. з Китаю з дипломатичною місією вийшов посольський караван. Супроводжував він Чжан Цяня, дипломата і мандрівника, який мав за наказом імператора вести переговори з кочовими племенами. По поверненню Чжан розповів імператору про доцільність ведення торгових відносин із Заходом. Саме так, як переказують, і було покладено початок Великому шовковому шляху, який на багато століть став артерією товарного, інформаційного та культурного обміну між народами Сходу і Заходу.

Маршрут Шовкового шляху

З назви можна було б припустити про якусь потужну магістраль, проте, як зазначають історики, Великий шовковий шлях був схожий на дерево з розгалуженим віттям, адже маршрутів було багато. Таким чином, до торгового круговороту було долучено велику кількість міст.
Ось деякі з маршрутів:

Південний: застава Янґуань в Дуньхуані (Китай )— підніжжя гір Куньлунь — гірський хребет Цунлін — Афганістан, Іран — Дамаск, Багдад — Кіпр, Мальта, Греція.

Західний: застава Юйменьґуань — гори Тянь Шань — гірський хребет Цунлін — Центральна Азія — Римська імперія.
Північний: від півночі Китаю через Памір — Нижня Волга — Чорне море.

Шовковий шлях і Україна

Проходив Шовковий шлях і територією сучасної України. Вже наприкінці I століття н.е. зафіксоване відгалуження Шляху на місце впадання Дону в Азовське море. Звідси прямували дороги до всіх великих міст-держав на узбережжі Азовського і Чорного морів, таких, як Фанагорія, Кафа (Феодосія), Ольвія, Сугдея (Судак), Севастополь.

Населення Приазов'я та Причорномор'я вивозило зерно, мед, шкури, м'ясо, різьблені фігурки і шкатулки з рогу та дерева, прикраси з бурштину, мали попит вироби ковальства: зброя, шоломи, кольчуги, щити, частини кінської збруї.

Міжнародний поділ праці

Історично склалося, що кожна країна, виходячи зі своїх умов, посідала своє місце у великій торгівлі Шовкового шляху. Так, Китай експортував шовк, фарфор, косметику, чай, рис. Із Піднебесної розповсюдилися також винаходи та технології: порох, компас, папір та книгодрукування.

До Китаю поставляли арабських скакунів. Також шовкова країна пізнала лозу винограду, отримала насіння люцерни, засвоїла такі культури, як морква, огірки, цибуля.

З країн Південної та Південно-Східної Азії купці везли до Європи спеції: перець, корицю, гвоздику, мускатний горіх.
Країни Близького Сходу та Центральної Азії експортували вовняні та бавовняні тканини.

Розвинена торгівельна інфраструктура

Значення Шовкового шляху було настільки важливим (та прибутковим), що все з ним пов’язане стрімко розвивалося. Так, було збудовано транзитні пункти — караван-сараї, які включали поштові і торгові станції, готелі та склади. Зустрічалися вони чи не кожні 30 км в Китаї, на шляхах, що проходили через Сибір та Монголію. Наприклад, такі міста як Самарканд, Тебріз, Ормуз, Бухара, Хорезм, Кашгар, Отрар, Турфан, Хотан, Дуньхуан тощо. Тут каравани могли перечекати негоду, обігрітися, перепочити.

Починаючи з X ст., на цих станціях можна було замінити потомлених тварин. Також працював тут постійний персонал, що допомагав перевантажувати і перепаковувати товар, розпрягати коней та верблюдів. Працювали тут перекладачі, міняйли, охоронці. Великі станції мали такі посади, як коваль, ветеринар тощо. Ще серед послуг були і такі: можна було залишити повідомлення, найняти провідника чи придбати карту місцевості, яка навіть указувала відстані між населеними пунктами. По місцевому напрямку Шляху ремонтували дороги, будували мости, здійснювали патрулювання доріг. На кордонах не обходилося без митниць.

Про інтенсивність перевезень свідчить і те, що на Шовковому шляху деякі міста встановлювали режим руху. Наприклад, з китайського міста Лояна каравани виходили через тиждень потому, як відправлявся попередній, до того ж рухатися доводилося досить інтенсивно, мабуть, щоб не створювати затори.

Хоча сьогодні міжнародний торгівельний маршрут з поетичною назвою Шовковий шлях — частинка минулого, маємо багато свідків того періоду розквіту міждержавних відносин. Шовк, алмази, янтар і корали, слонові кістки, злитки золота, хутра і зброя, кардамон і мускатний горіх, коні Фергани і арабські скакуни та навіть такі вже звичні виноград, персики та дині — зблизили і збагатили народи, які включилися у таку потужну торгівельну артерію, як Шовковий шлях. 

Ще багато цікавих фактів про Великий шовковий шлях та про життя у Стародавньому Китаї описано у коміксі «Слідами Марко Поло» із серії про пригоди Джеронімо Стілтона. Це спеціальна серія історичних коміксів, текст яких адаптовано для сприйняття дітьми та для їхнього зацікавлення історією світу. Видаються комікси українською мовою, мають неймовірно гарні ілюстрації та інформативний текст з відомостями енциклопедичного характеру. Наші історичні комікси – це книги для розвитку дітей. Можемо однозначно стверджувати: комікси читати дітям - означає сприяти розвиткові їхньої ерудиції. 

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022