(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Про історію коміксуЛюдство здавна намагалося поєднати зображення та текст. Починаючи від стародавніх малюнків з підписами і закінчуючи сучасними карикатурами і коміксами. Отже, що таке комікс?

 

Комікс — це послідовна закінчена розповідь за допомогою поєднання зображення і тексту. Перші комікси «виросли» з європейської політичної карикатури, з якої комікс узяв багато чого — наприклад, бульбашки діалогів. У сучасному розумінні комікс з’явився у США в кінці 19 ст. і був спочатку суто розважальним жанром, за що і отримав власну назву «комікс», тобто, смішний, комічний. 

Сюжети були прості, примітивні і як правило, комікси друкувались у низькоякісних журналах. Це зіпсувало репутацію коміксів на довгі роки, лише відносно недавно комікс отримав визнання і респектабельніші назви, які б не дратували художників та авторів.

Комікс як жанр дотичний до трьох видів мистецтва — літератури, живопису та кіномистецтва. Найбільше схожості комікс має саме з кіно, що доводить величезну кількість кіноадаптацій саме коміксів, і дехто говорить вже про явище кінокоміксу. Сучасне становище коміксів значно посилилось, тож з’явились нові назви до цього всього. Отже:


   1. Комікс — послідовність малюнків з короткими текстами (або без), що утворюють зв’язну розповідь.


   2. Графічна новела (Графічний роман) — велике за обсягом видання, роман у звичайному розумінні, у формі коміксу. Графічні романи видаються як правило окремими виданнями, готуються невеликими кількостями авторів — максимум троє. Автор-сценарист, художник, художник-колорист.

   Назву запропонували європейські художники, які у коміксах не бачили нічого комічного або смішного, зате чудово розуміли мистецький потенціал коміксу. У Франції та Бельгії комікс офіційно визнано дев’ятим видом мистецтва і підтримується державою. Для ще більшої респектабельності у англомовному світі іноді застосовується сполучення «послідовне мистецтво».


   3. Манга — японський різновид коміксу, який був запозичений японцями під час американської окупації, швидко асимільований та обріс цілою купою жанрових різновидів, традицій та значень. Назва дослівно перекладається як «Веселі картинки» і походить від однойменних альбомів карикатур та замальовок легендарного художника 19-го століття Касуціки Хокусая. 


Китайські та корейські різновиди східного коміксу відповідно називаються «маньхуа» та «манхва». Схожість цих слів пояснюється однаковим значенням та однаковими ієрогліфами для запису.


Створення коміксу нагадує зйомку кінофільму. Автори сценарію пишуть сюжет коміксу, художник робить розкадровку та фігури героїв, художники-колористи працюють над кольором.  Зазвичай комікси випускаються студіями, але в принципі, автор-художник здатен і самотужки створити власний комікс, затративши значно більше праці та часу.

Комікс як жанр мистецтва продовжує розвиватись, і в Україні з'являються видавництва, які видають перекладені комікси та суто український продукт. Ми, видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing), спеціалізуємося на виданні коміксів українською мовою. Наші комікси – це комікси для дітей та дорослих. Серед нашого асортименту можна знайти комікси для дітей різного віку, зокрема:

- для діток молодшого віку ми пропонуємо комікси про Смурфиківсерію коміксів про догляд за зубами «Зубси»;

- для дітей шкільного віку у видавництві представлено розвиваючу серію історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона; комікс про сімейні цінності –  комікс «Сестри»;

- для старшокласників та студентів маємо комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський»

Зауважимо, що комікс «Зубси», який входить у серію коміксів, це суто український продукт, створений українськими авторами та художниками!

 

 

 


 

 

За матеріалами сайту chl.kiev.ua

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022