(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Про дитячу креативність
Про те, що креативність поряд із критичним мисленням - база для розвитку будь-якої особистості, зараз говорять багато. Але що таке креативність і який механізм її впливу на юні уми? 

Творчі здібності в деталях

Американський психолог Фромм дає наступне визначення творчості - «це здатність дивуватися і пізнавати, вміння знаходити рішення у нестандартних ситуаціях, це націленість на відкриття нового і здатність до глибокого усвідомлення свого досвіду».

Показники хороших творчих здібностей:

1) Швидкість думки - це кількість ідей, які виникають в одиницю часу;
2) Гнучкість думки - вміння переключатися з однієї думки на іншу, також бачити, як інформацію, отриману в одному контексті, можна використовувати в іншому;
3) Оригінальність - генерація ідей, які відрізняються від загальноприйнятих, можливість прийняття несподіваних рішень;
4) Допитливість - здатність дивуватися, бути відкритим до всього нового;
5) Точність - удосконалювати або надавати вид своєму творчому продукту
6) Сміливість - коли ми можемо прийняти рішення у невизначеній ситуації, не лякатися власних висновків і доводити їх до кінця навіть при можливому неприйнятті оточуючих.

 Досить великий набір якостей у сучасному житті є особливо актуальним. Як же бути зі школою, у якій все ще прийнято засвоювати «єдино-вірну-інформацію»? І що важливіше для дитини: креативність чи інтелект?

Креативність VS інтелект

Виявляється, є цілком конкретні дослідження, на які спираються багато шкільних психологів.
Вважається, що співвідношення інтелекту і креативності впливає на поведінку, самооцінку дітей та їхнє життя у школі і суспільстві:

1. Високий рівень інтелекту і креативності - діти, упевнені в собі і у своїх здібностях, адекватні в самооцінці, ініціативні, але разом із тим нормально пристосовуються до вимог соціального оточення, зберігаючи незалежність своїх особистих суджень;
2. Високий інтелект, низька креативність - прагнення до успіхів, зокрема, до оцінок, грамот, діти не люблять ризик і намагаються не висловлювати свої думки;
3. Низький рівень інтелекту, високий рівень креативності - насилу виконують рутинні завдання, їм важко зосередитися, можуть бути внутрішні конфлікти «очікування - реальність», але часто відчувають себе комфортно на гуртках або хобі за межами школи, де можна проявити свою креативність.
4. Невисокий інтелект і креативність - як правило, діти добре адаптуються, не виділяються у навчанні та творчості, тримаються «середнячками», товариські.

Виходить, без інтелекту креативність робить людину тривожною, вона у вічному творчому пошуку, а «інтелект без креативності» - це просто хороший виконавець без своєї думки. Тому нам, батькам, треба подбати про всебічний розвиток своїх дітей. Для інтелекту потрібно підібрати хорошу школу, а креативне мислення можна розвивати навіть за допомогою домашніх ігор.

Як розвивати креативність

Навіть якщо ви з чоловіком не творча інтелігенція, не художники чи поети, треба, щоб ваш будинок був простором, де дітям легко творити і придумувати. Це не про яскраві стіни і інтер'єр у стилі лофт, а про атмосферу.

1. Допомагайте в задоволенні базових потреб (почуття безпеки, повагу до себе і оточуючих), адже людина, яка переживає із приводу основних потреб, менш здатна до самовираження.

2. Культивуйте свободу - у вас вдома можна висловити свою думку вголос, якою б дивною вона не здавалася на перший погляд; можна влаштувати дискусії і круглий стіл, цікавість і питання вітаються.

3. Нехай у дитини буде вільний доступ до матеріалів для творчості. Давайте йому побути на самоті, не старайтеся з опікою підказувати, як можна намалювати або що-небудь зліпити. Бажання і цілі належать дітям, а зайва увага може сприйматися як порушення кордонів особистості.

4. Підтримуйте творчі експерименти і не критикуйте. Адже дитина творить не тільки для себе, але і для тих, кого любить. Задавайте питання, нехай дитина розповість, що це таке цікаве придумала.

5. Допоможіть дитині знайти собі компаньйона того ж віку і таких же здібностей. Для дитини важливо мати друга тієї ж статі, з яким він на одній хвилі, це додає впевненості, та й разом творити цікавіше.

Пам’ятайте також, що чим більше творчості в житті дитини, тим менше у неї енергії для деструктивної поведінки.

Ще одна порада для сприяння у дитини розвитку творчості, креативності та фантазії – купуйте дитині комікси, читайте з дитиною комікси. Психологами та науковцями доведено, що дитячі комікси – це книги для розвитку дітей. Рекомендуємо вам для прочитання чудові комікси від Видавництва "Ірбіс Комікси" українською мовою про пригоди Джеронімо Стілтона. Розумна мишка Джеронімо Стілтон подорожуватиме з вашими дітьми у минуле, усі її захопливі пригоди завжди основано на достовірних історичних фактах. Завдяки цій серії коміксів діти легко невимушено та зацікавлено засвоюватимуть знання із всесвітньої історії.
Ще одна серія коміксів про блакитних Смурфів неодмінно сподобається як хлопчикам, так і дівчаткам. Життя у Смурфодолі малих Смурфиків настільки цікаве, захоплююче та веселе, що цей яскравий кольоровий комікс сприйматиметься як мультфільм і діти не помітять, як їх захопить у вир читання.
Науковцями доведено, що комікси читати дітям – означає розвивати їхнє образне мислення, уяву, нестандартний підхід до вирішення питань, уміння організовувати потік інформації в певний логічний ряд, а отже, розвиває й креативність та інтелект.


за матеріалами сайту: https://4mama.ua/ 
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2021