(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Про акліматизацію у дітей

14.06.2018


Поїхати з дітьми в екзотичну країну або на море - це не тільки захоплююче, але й корисно, якби не одне але - акліматизація. Це слово лякає багатьох батьків і педіатрів. Лікарі впевнені, що різка зміна клімату без підготовки шкідлива для дитячого організму. 

Що таке акліматизація і чому її варто боятися? 

Акліматизація - це природний біологічний процес пристосування організму до незвичних природних і кліматичних умов, пов'язаний з роботою надниркових залоз і викидом стресових гормонів. Іншими словами, при зміні звичайного режиму і обстановки людина перебуває в стресовому стані. Адаптуються всі по-різному: у когось процес займає два-три дні і проходить практично безсимптомно, у інших - триває тиждень і більше. У дітей віком до трьох років недостатньо сформована терморегуляція, водообмін, тому акліматизація у них проявляється гостріше, ніж у дорослих. 

Фактори акліматизації:
- зміна часового поясу; 
- зміна клімату; 
- вологість повітря; 
- склад води; 
- нові продукти харчування.

Сама по собі акліматизація не страшна і не несе ніяких загроз організму. Однак спостерігається підвищене навантаження на імунну систему, тому нехтування правилами безпеки може ускладнити адаптацію. У цей період діти вразливі до інфекцій, часто зустрічаються загострення хронічних недуг. 

Симптоми і ознаки акліматизації у дітей 

Симптоми акліматизації проявляються індивідуально і залежать від підготовленості організму та ступеня зміни звичного режиму. Вважається, що чим вище імунітет, тим легше протікає адаптація. Симптоми у дітей часто схожі з простудними захворюваннями. Вони виникають зазвичай на перший-другий день перебування у нових умовах. 

Симптоми акліматизації у дітей: 
• підвищена температура тіла; 
• нежить і кашель; 
• втрата апетиту; 
• сонливість або безсоння; 
• порушення травлення (здуття, діарея); 
• алергічні реакції. 

Акліматизація також проявляється в різкій зміні настрою і психічного стану. Дитина стає апатичною, млявою, примхливою або, навпаки, надмірно збудливою. 

Етапи адаптації організму 

Середня тривалість періоду акліматизації у дітей триває від п'яти до восьми днів. При різкій і кардинальній зміні клімату адаптація затягується до 12-14 днів. 

Етапи акліматизації: 


1. Початок. 

Перший день в нових умовах, як правило, проходить без явних симптомів. Організм тільки починає «аналізувати» нові умови і перебудовувати систему. Після перельоту або тривалої поїздки можуть спостерігатися легке нездужання, втома, головний біль, сонливість. Фахівці радять перший день відпочинку провести в спокої і тиші, відіспатися і утриматися від вживання важкої їжі. Особливо не рекомендується дегустувати нові страви. 

2. Загострення. 

На другий день вже помітні перші симптоми акліматизації. У дітей зазвичай піднімається температура, виникають проблеми з травленням, нежить, кашель. Триває цей період в середньому два-чотири дні. 

3. Завершення акліматизації. 

На четвертий-п'ятий день майже повністю проходять всі неприємні ознаки перебудови організму. Налагоджується сон, травлення, поліпшується настрій. 

Батьки повинні запам’ятати одне важливе правило: відпочинок в іншому кліматі повинен тривати не менше двох-трьох тижнів. За цей період організм дітей і дорослих встигає звикнути до нових умов і отримати максимум користі. Перебування на курорті сім-десять днів не тільки не дає бажаного результату, але і надає підвищене навантаження на імунну систему.

Якщо вже так сталося, що ваша дитина таки мусить адаптуватися до нових умов перебування, а не відразу насолоджується довгоочікуваним відпочинком, то наша порада: відволікайте тимчасово «хворіюче» чадо чимось цікавим та захоплюючим. Наприклад, запропонуйте дитині розглянути та разом почитати яскраві комікси, а саме серії коміксів для дітей про пригоди Джеронімо Стілтона та про Смурфиків. Ці комікси українською мовою – унікальні книги для розвитку дітей: чудові ілюстрації та пригодницький сюжет коміксів піднімуть настрій та дозволять дитині забути про легке нездужання. Малі читачі, перечитуючи ці комікси, не лише розвиватимуть свою уяву, фантазію та образне мислення, але й засвоюватимуть важливу інформацію про історичні події, дати, персоналії, а значить розвиватимуть й свою ерудицію. Отже, батьки, на відпочинку з дітьми ви можете провести час із ще більш помітною користю, скориставшись нашою порадою комікси читати дітям.


КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2021