(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Про акліматизацію у дітейПоїхати з дітьми в екзотичну країну або на море - це не тільки захоплююче, але й корисно, якби не одне але - акліматизація. Це слово лякає багатьох батьків і педіатрів. Лікарі впевнені, що різка зміна клімату без підготовки шкідлива для дитячого організму. 

Що таке акліматизація і чому її варто боятися? 

Акліматизація - це природний біологічний процес пристосування організму до незвичних природних і кліматичних умов, пов'язаний з роботою надниркових залоз і викидом стресових гормонів. Іншими словами, при зміні звичайного режиму і обстановки людина перебуває в стресовому стані. Адаптуються всі по-різному: у когось процес займає два-три дні і проходить практично безсимптомно, у інших - триває тиждень і більше. У дітей віком до трьох років недостатньо сформована терморегуляція, водообмін, тому акліматизація у них проявляється гостріше, ніж у дорослих. 

Фактори акліматизації:
- зміна часового поясу; 
- зміна клімату; 
- вологість повітря; 
- склад води; 
- нові продукти харчування.

Сама по собі акліматизація не страшна і не несе ніяких загроз організму. Однак спостерігається підвищене навантаження на імунну систему, тому нехтування правилами безпеки може ускладнити адаптацію. У цей період діти вразливі до інфекцій, часто зустрічаються загострення хронічних недуг. 

Симптоми і ознаки акліматизації у дітей 

Симптоми акліматизації проявляються індивідуально і залежать від підготовленості організму та ступеня зміни звичного режиму. Вважається, що чим вище імунітет, тим легше протікає адаптація. Симптоми у дітей часто схожі з простудними захворюваннями. Вони виникають зазвичай на перший-другий день перебування у нових умовах. 

Симптоми акліматизації у дітей: 
• підвищена температура тіла; 
• нежить і кашель; 
• втрата апетиту; 
• сонливість або безсоння; 
• порушення травлення (здуття, діарея); 
• алергічні реакції. 

Акліматизація також проявляється в різкій зміні настрою і психічного стану. Дитина стає апатичною, млявою, примхливою або, навпаки, надмірно збудливою. 

Етапи адаптації організму 

Середня тривалість періоду акліматизації у дітей триває від п'яти до восьми днів. При різкій і кардинальній зміні клімату адаптація затягується до 12-14 днів. 

Етапи акліматизації: 


1. Початок. 

Перший день в нових умовах, як правило, проходить без явних симптомів. Організм тільки починає «аналізувати» нові умови і перебудовувати систему. Після перельоту або тривалої поїздки можуть спостерігатися легке нездужання, втома, головний біль, сонливість. Фахівці радять перший день відпочинку провести в спокої і тиші, відіспатися і утриматися від вживання важкої їжі. Особливо не рекомендується дегустувати нові страви. 

2. Загострення. 

На другий день вже помітні перші симптоми акліматизації. У дітей зазвичай піднімається температура, виникають проблеми з травленням, нежить, кашель. Триває цей період в середньому два-чотири дні. 

3. Завершення акліматизації. 

На четвертий-п'ятий день майже повністю проходять всі неприємні ознаки перебудови організму. Налагоджується сон, травлення, поліпшується настрій. 

Батьки повинні запам’ятати одне важливе правило: відпочинок в іншому кліматі повинен тривати не менше двох-трьох тижнів. За цей період організм дітей і дорослих встигає звикнути до нових умов і отримати максимум користі. Перебування на курорті сім-десять днів не тільки не дає бажаного результату, але і надає підвищене навантаження на імунну систему.

Якщо вже так сталося, що ваша дитина таки мусить адаптуватися до нових умов перебування, а не відразу насолоджується довгоочікуваним відпочинком, то наша порада: відволікайте тимчасово «хворіюче» чадо чимось цікавим та захоплюючим. Наприклад, запропонуйте дитині розглянути та разом почитати яскраві комікси.

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!

 Ці комікси українською мовою – унікальні книги для розвитку дітей: чудові ілюстрації та пригодницький сюжет коміксів піднімуть настрій та дозволять дитині забути про легке нездужання. Малі читачі, перечитуючи ці комікси, не лише розвиватимуть свою уяву, фантазію та образне мислення, але й засвоюватимуть важливу інформацію про історичні події, дати, персоналії, а значить розвиватимуть й свою ерудицію. Отже, батьки, на відпочинку з дітьми ви можете провести час із ще більш помітною користю, скориставшись нашою порадою комікси читати дітям.


КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022