(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Починаємо читати комікси

25.06.2018


Навіть ті, хто не знайомий з жанром коміксу, все одно про нього чув. Він став визначним для розвитку пригодницької літератури ХХ-ХХІ століття. Комікси читали, ними захоплювалися, а на героїв коміксів хотіли бути схожими. Читати комікси варто. Це своєрідна самоосвіта, яка трішки та все-таки підвищить ваше IQ.

Спочатку комікси були простими карикатурами, які супроводжували цікаві, невимушені розповіді, але не пройшло багато часу, як вони стали окремим всесвітом: цілим літературним середовищем з багатьма піджанрами. Їх дуже багато і характеризують види за різними особливостями, наприклад, ділять на героїчні (Халк, Залізна людина і т.д.), детективні (Супермен, Бетмен і т.д.). Можуть характеризувати і з точки зору реальності: комікси на основі історичних подій або фантастичні. Є ще біографії і взагалі комікси про що завгодно. Та як би їх не ділити, є топові, визнані світом, з якими знайомство обов’язкове. 

Оскільки в Україні комікси – це досить молоде явище, навіть можна сказати новонароджене, воно поки що існує без якихось сформованих правил. По суті, індустрія коміксів у США почалася у 1897 році, а в нас – кілька років тому. Комікси у нас тільки набирають популярність. От 6-7 червня 2015 року в Україні вперше провели фестиваль популярної культури, де представили багато коміксів та графічних романів, – “Kyiv Comiccon”. А українські видавництва взагалі тільки-но починають перекладати комікси та друкувати їх. 
Наприклад, видавництво «Ірбіс-Комікси» видає комікси українською мовою для дітей. Команда видавництва переконана, що комікси читати дітям треба змалечку, щоб прививати дітям любов до читання. Комікси цього видавництва – це книги для розвитку дітей: історичні історії про Джеронімо Стілтона та про пригоди Смурфиків.

Отже, читаємо типові стереотипи про комікси, робимо висновки і починаємо знайомство з коміксами. 

Найпоширеніші помилкові думки про комікси:

1) Комікси походять не з однієї країни. Так, популярні комікси з різних країн: американські, французькі (BD, або bande dessinée, – мальований стрип) і азіатські (манга). І це всі комікси, які існують в своєму світі. 

2) Люди не розуміються у форматах, в яких комікси видаються. Бувають щомісячні: журнали на 32 сторінки. Це ті, які зазвичай уявляють, коли чують слово «комікс». 
Є збірники від 120 до тисячі сторінок, які поєднують будь-яку кількість цих тонких коміксів. Ще існують графічні романи. В принципі, єдина відмінність цього формату – він ніколи не виходить в тонкому зошиті. Сказати: «Я не читаю комікси, а читаю тільки графічні романи» – це те ж саме, що сказати: «Я не дивлюся серіали, а дивлюся тільки міні-серіали». 


3) Не варто намагатися читати комікси по видавництвах. Такий поділ вже застарілий. Насправді це комерційне об’єднання різних авторів. У Marvel є патетична супергероїка, а є інді-комікси. Хороший читач не боїться різних видавництв і жанрів. 
Чомусь ніхто не сперечається з тим, що потрібно дізнатися все про хорошу оперу, щоб її полюбити. Так само і тут. Потрібно починати з хороших коміксів і потім вибирати ті, які ближчі по духу. 


КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2021