(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Ось вони - храми знань: найвідоміші бібліотеки світу...

Наталія Кондзелка, 

експерт та досліджувач коміксів

Якщо у вас є сад і бібліотека,  
то у вас є все, що потрібно "- Цицерон

       Для справжніх поціновувачів книг бібліотеки залишаються улюбленим місцем проведення дозвілля, а  їх відвідання завжди нагадує цікаву подорож у світ знань та емоцій. Перше, що спадає на думку при самій лише згадці про бібліотеку — це свого роду святиня, де під пильним оком бібліотекарів зберігаються цінні видання, які повертають нас до подій найдавніших часів. У стінах бібліотек наче оживає сама історія і через книги доносить до нас свій досвід і мудрість, відкриває таємниці відомих осіб, які і визначали розвиток людства у всі часи. Багато хто з нас саме завдяки можливості відвідувати такі книгозбірні і читати,- розвивався, самовдосконалювався, знайшов свій шлях у житті і  досягнув успіху. 

Сьогодні ми відвідаємо найцікавіші бібліотеки світу, звичайно, у віртуальному режимі, і я сподіваюся, мені вдасться зруйнувати стереотипи сприйняття цих надзвичайних та магічних сховищ для безмежної кількості рідкісних, цінних книг як закладів, позбавлених сучасного обладнання, темних і припорошених, де «мешкають» павуки та миші і проводять час «ботаніки». 

1. Вашингтон, Бібліотека національного конгресу


Заснована 1800 року. В своєму розпорядженні має більше ніж 160 млн книг, а сам розмір книжкових полиць перевершує 350 км.

2. Stadtbibliothek Stuttgart, НімеччинаЗбудована 1965 року. Дизайн бібліотеки виконано у лаконічному стилі, акцент зроблено на самих книгах, що дозволяє відвідувачам сконцентруватися на читанні, а не відволікатися на особливості архітектурного рішення.

3. Бібліотека в монастирі Admont Benedictine, Австрія


      Це найбільша у всьому світі бібліотека монастирського зразка. На дивовижних стелажах тут зберігається близько  200 тис. томів на релігійну тематику.

4. Бібліотека Tama Art University, Токіо


На перший погляд, арки цієї університетської бібліотеки нагадують римський водяний резервуар, а  в їхній основі розташовані затишні читальні, де кожен  відвідувач  може отримати задоволення від розумової праці у тиші і комфорті.

5. Бібліотека Clementinum, Чехія


      Це, безсумнівно, одна з найбільш видовищних бібліотек. Декорована найрізноманітнішими  глобусами, з чудовими розписами на стелях, розкішним паркетом та старовинними полицями, які створюють неймовірну атмосферу і не залишать байдужим жодного, кому пощастить потрапити сюди.

6. Бібліотека Trinity College, Дублін


Неймовірно гарна, велична будівля, яка споруджувалася з 1712-го до 1732 року.  Найважливіша бібліотека Ірландіі, що нараховує 5 млн томів

7. Національна бібліотека, Австрія


      Це місце, що  нагадує  радше храм, ніж книгозбірню, охороняється ЮНЕСКО, і неважко здогадатися чому.

8. Бібліотека Vasconcelos, Мехіко


Заново переобладнана й удосконалена  в останні роки, ця  бібліотека змодельована в простих лініях, що є чудовим прикладом сучасної книгозбірні в цифровий вік.

9. Бібліотека George Peabody, Балтімор


Одна з найкрасивіших бібліотек світу. Шестиповерхова будівля вмістила 300 тисяч томів, виданих в основному у XVIII та XIX століттях.

10. Національна бібліотека, Нью Йорк


Одна з найбільших книгозбірень у світі та одна з найважливіших бібліотек США. Мармур, дерево, скло, живопис прикрашають це сховище для двадцяти мільйонів книг.

11. Бібліотека рідкісних книг Thomas Fisher, Торонто


Ця прекрасна бібліотека розташована в Торонто на території університетського містечка, але доступна для всіх любителів книг. Тут зібрана найбільша у Канаді колекція рідкісних книг та рукописів.

12. Бібліотека рідкісних книг та рукописів Beinecke, США


Бібліотека Єльського університету,  за скляними  стелажами якої зберігаються  зібрання рідкісних книг та рукописів.

13. Бібліотека Strahov, Прага


Ще одна бібліотека монастирського зразка, яка відіграє важливу роль у чеській історії. В її читальних залах зберігається близько 2 млн томів, створених головним чином у XVI — XVIII століттях, а також 3000 рукописів. Одна з найунікальніших книг з колекції бібліотеки —  Євангелія  Страхов IX століття. 

14. Бібліотека John Rylands, Манчестер


Урочисте відкриття бібліотеки відбулося  1 січня 1900 року. Готичний стиль, неймовірно красиві вітражі люстри та килими створюють атмосферу урочистості і величі.

15. Бібліотека Sainte-Genevieve, Париж


      Побудована у 1851 році за проектом архітектора Анрі Лабруста, дала «притулок» двом мільйонам одиниць зберігання.  Розкішна будівля, чудові умови для праці, 

16. Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського.
      Найбільша бібліотека України, головний науково-інформаційний центр держави. Входить до десяти найбільших національних бібліотек світу. Обсяг фондів — близько 15 млн одиниць зберігання. Це унікальне зібрання джерел інформації, що включає книги, журнали, продовжувані видання, карти, ноти, образотворчі матеріали, рукописи, стародруки, газети, документи на нетрадиційних носіях інформації. Бібліотека має найповніше в державі зібрання пам'яток слов'янської писемності та рукописних книг, архіви та книжкові колекції видатних діячів української і світової науки та культури. 


      Як бачимо, бібліотеки у світі — це своєрідні храми культури. Приміщення для них проектують найкращі архітектори, декор розробляють найталановитіші дизайнери. А  зберігаються тут найцінніші творіння людства. 
      У кожній книгозбірні можна знайти безліч цікавих видань будь-якого жанру літератури, і в тому числі комікси. Ці особливі книги орієнтовані насамперед на дітей. В захопливій та невимушеній формі вони допомагають малюкам долучитися до читання, полюбити книги — це невичерпне джерело інформації та знань. А ще комікси - прекрасні книжки для розвитку дітей будь якого віку! Віримо, що  і в Україні  з часом побільшає таких дуже потрібних і корисних книг — коміксів. 

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022