(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Обираємо для першокласника шкільний рюкзак


Якщо у вашій сім'ї з'явився першачок, то зараз саме час уже починати купувати речі для школи. Для чого відкладати усе на останній момент… Серед різних шкільних атрибутів одним з найголовніших є рюкзак. Давайте розберемося, як правильно обрати його для дитини.


Рюкзак, ранець та портфель?

Сумки для школярів мають різновиди. Для відвідування школи можна обрати:

- Портфель – це сумка, яка не має лямок і розрахований виключно на носіння його в руках. З такими сумками до школи ходили наші батьки. Ортопеди не рекомендують такий формат для школярів, адже можливе викривлення хребта.

- Рюкзак – це м’яка безкаркасна сумка зі шлейками для носіння на плечах. Такий різновид сумок найчастіше обирають підлітки, а от для школярів молодшого віку він не підходить.

- Ранець – це найліпший варіант шкільної сумки для першокласника. Саме він має щільну спинку, лямки, пластикові вставки по всій поверхні, що не дозволяє дитині носити його на одному плечі і ,таким чином, отримати сколіоз.

Вага, розмір та форма

Перш ніж обрати ранець, потрібно ознайомитися, який же він повинен бути за стандартами ГОСТу. Хороший ранець – це правильна постава дитини. Перш за все потрібно знати, що ранець першокласника не має важити понад один кілограм, а при його заповненні вага не повинна перевищувати три кілограми.

Також ранець повинен мати тверде дно та каркасні стінки (каркасна форма, завдяки алюмінієвому каркасу, щільно прилягає до спини дитини і тримає форму, не допускаючи зміщення центру ваги сумки).

Лямки ранця обов’язково мають регулюватися за довжиною, при цьому не розтягуючись. Рекомендується підбирати ранець з шириною лямок від 4 до 5 сантиметрів. Зручно буде, якщо ранець має  S-подібні плечові лямки з м’яким наповненням, які зберігають форму.  Гарний варіант, коли у ранця між лямками є фіксуючий ремінь, щоб вони не сповзали з плечей.  У такому випадку ремінь буде забезпечувати додаткову підтримку хребта.

Щодо матеріалу, то якісний ранець повинен бути пошитий з тканини, яка не пропускає вологу.

Обирати ранець треба разом з дитиною. Лише примірявши його, можна побачити, чи верхній край ранця не впирається в потилицю дитині, а нижній - не тисне в спину.

Не соромтеся попросити продавця наповнити вміст ранця книгами, аби переконатися, чи зручно дитині з ним, і чи немає ніяких перекосів. Якщо нічого не тисне і дитині з ним комфортно - купуйте. В іншому випадку не пошкодуйте часу і пошукайте іншу модель.

Окрім цього, варто купувати ранець для першокласника зі світловідбивними елементами. Це допоможе зробити дитину помітнішою на дорозі у темний час доби і, до речі, цей пункт є обов'язковим згідно з нормативами Держстандарту.

Дитячі ортопеди рекомендують віддавати перевагу ранцю з ортопедичною спинкою, особливо якщо мова йде про учнів молодших класів. Не забувайте, що вага ранця має бути не більшою за 10-12 відсотків від ваги дитини. Зверніть увагу на те, щоб спинка  мала м’які подушечки, які повинні вентилюватися. Вони є своєрідними масажерами, що позитивно впливають на спину дитини. Також при покупці перевірте краї ранця, вони не повинні врізатися в плечі дитини. 

Вже в процесі навчання завжди наголошуйте дитині, що спина при носінні рюкзака повинна бути рівною.

Ціна = Якість

Сучасні виробники шкільних атрибутів пропонують доволі великий вибір рюкзаків, портфелів та ранців різноманітних моделей, фірм і брендів. Серед них є моделі доволі високої якості. На ціну зазвичай впливає популярність того чи іншого бренду.

Не забудьте, у ранець свого чада, як приємний бонус, покласти комікси видавництва «Ірбіс Комікси» (Издательства «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing). Дитина точно дуже зрадіє, отримавши наші комікси у подарунок, адже наші комікси українською мовою допоможуть дитині швидше опанувати навичку читання, сформують любов до книг та розвинуть ерудицію. Ми видаємо для діток молодшого віку - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваючу серію історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою є серія коміксів для дітей про догляд за зубами «Зубси»  та серія про сімейні цінності - комікс "Сестри".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами сайту ye.ua

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022