(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Навчіть дитину «правильно» програвати

Помилки, програші, невдачі є невід'ємною частиною нашого життя. Вони допомагають нам удосконалюватися, мотивують, роблять сильнішими та цілеспрямованішими, але… лише якщо з дитинства батьки вчать приймати свої помилки і робити з них правильні висновки. Звичайно, що ніхто не любить програвати, та часом таке трапляється, бо помилятися - це нормально; помилки мають свої плюси - саме з такою ідеєю дитині слід дорослішати!

Як пояснити дитині переваги програшу

Батьки повинні розповісти дитині про певні переваги програшу і пояснити, що програш – це не кінець світу, у ньому є своя сила, а не слабкість. Ось на яких перевагах ви можете наголосити:

Помилки загартовують. Діти повинні зрозуміти, що ніхто не досконалий, що не існує ідеалу. Перед досягненням своєї цілі люди переживають безліч помилок і негативний досвід. Для дитини програш повинен бути стимулом, а не розчаруванням в собі. Донесіть правильно цю ідею до своєї дитини.

Зосереджуємося на процесі досягнення мети, а не на кінцевому результаті. Шлях до мети і витрачений час на цю мету загартує характер дитини, навчить терпінню і роботі над собою. Цей навик також вчить поважати людей, друзів, однокласників, зважати на інших, йдучи до своєї цілі.

Помилки вчать не здаватися. Прищеплюйте дитині завзятість та наполегливість і тоді при перших труднощах у житті ваша дитина не отримає розчарування.

Помилки допомагають знаходити рішення. Програші змушують думати і знаходити вихід, бути гнучким і адаптуватися до будь-якої ситуації. Замість відчувати себе переможеним, дитина зрозуміє, де вчинила неправильно, а де може поліпшити щось у собі.

Як допомогти дітям прийняти програш

Реакція батьків на помилки дитини. Те, як реагують батьки на помилки своїх дітей, може посилати різні повідомлення і діти їх миттєво зчитують. Для прикладу опишему ситуацію, коли ви попросили дитину поставити посуд в раковину. Дитина посуд туди кинула та випадково розбила. Ви можете просто накричати на дитину, не пояснюючи, що потрібно було акуратно поставити посуд, а не кинути. Вона може навіть відчувати сором, збентеження, бо думала, що все робить правильно і виконує прохання. Але ви можете замість крику й сказати про своє розчарування і показати, як акуратно покласти тарілки в раковину. Цим, ви показуєте, що хоча помилки трапляються, вони також можуть служити досвідом.

Зосередьтеся на позитивних результатах помилок. Якщо дитина помилилася, спробуйте знайти разом варіанти вирішення ситуації. Припустимо, ваша дитина грає на піаніно, але скільки б не старалася, не може зрозуміти послідовність гри по нотах. Замість того, щоб негайно виправити її «помилку», скажіть: «Це цікаво, давай подумаємо, що робити далі». Використовуйте програш дитини, як можливість навчити її чомусь новому.

Навчіть справлятися з розчаруванням. Ми повинні навчити наших дітей справлятися з розчаруванням після програшу. Коли дитина не знає як вирішити задачу, вона повинна розуміти, що може розраховувати на батьків, що ви допоможете і поясните, підтримаєте. Іноді справлятися з розчаруванням допомагають обійми, поцілунки, погладжування вашої дитини. Дають впевненості та оптимізму безумовна любов і прийняття дитини будь-якою.

Не рятуйте свою дитину від програшу

Наведемо такий приклад: у вашої дитини улюблена гра - лего. Ви багато разів нагадували, що після гри потрібно збирати деталі, бо вони легко губляться. Але дитина цього не зробила в черговий раз і втратила деталі й тепер просить купити нові. Якщо ви піддастеся і виконаєте прохання, то прищепити почуття відповідальності дитині ви не зможете, бо коли ми рятуємо наших дітей від усіх їхніх помилок, ми позбавляємо їх можливості вчитися. Наступного разу дитина звичайно ж не буде сприймати ваші прохання всерйоз: вона ж знає, що їй завжди куплять іншу фігурку.

Навчіть вашу дитину знаходити причину програшу

Потрібно навчати свою дитину робити висновки з кожної невдачі, кожного програшу, бо помилки - це найкращі вчителі. Але вони нічому не навчать, якщо не аналізувати і не з'ясовувати, що було не так і чому це призвело до небажаного результату. До прикладу, дитина програла в спортивних змаганнях, хоча готувалася до них. Дайте їй свою підтримку і подяку за спробу, сміливість, а далі акуратно вкажіть, що можна виправити у майбутньому, підсумуйте разом, як пройшли змагання і чому противник виявився сильнішим. Такий аналіз призведе до розуміння того, які якості вашій дитини необхідно розвивати, щоб виграти наступного разу.

Нагадаємо нашим читачам, що багато потрібного досвіду діти можуть почерпнути й з хороших правильних книжок: на допомогу прийдуть комікси українською видавництва «Ірбіс Комікси». Ось, наприклад, komiks для дітей про Смурфиків: головні герої – блакитні веселуни гномики такі завзяті, оптимістичні, вигадливі та наполегливі. Вони йдуть до своєї мети незважаючи на помилки та невдачі. Внутрішня сила спонукає їх знаходити нові підходи та варіанти для вирішення поставнених цілей і в результаті у них все вдається. Придбайте, наприклад, комікс для дітей Чорні смурфи чи Космосмурф, або інші цікаві комікси із серії про Смурфів, і ваша дитина зарядиться позитивом та оптимізмом і зрозуміє, що з кожної ситуації можна знайти вихід і в кожній ситуації можна розгледіти позитив.

Пропонуємо читачам й інші захоплюючі розвиваючі та історичні комікси для дітей і молоді видавництва «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing). Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку ви можете придбати серії коміксів для дітей про догляд за зубами «Зубси» та «Історії старого дерева», для дітей шкільного віку купіть розвиваючу серію історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона та комікси із серії "Сестри", старшокласників та студентів зацікавте першокласними коміксами «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський» (графічний роман).

 

 

 

 


 

За матеріалами сайту kidsplace.online

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022