(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Метод «зеленої ручки»


З дитинства нас привчають звертати увагу на негатив, замість того щоб концентруватися на позитиві. Для цього достатньо зазирнути у шкільні зошити: тебе можуть похвалити лише якщо ти зробив все ідеально, а ось будь-які помилки кричать зі сторінок червоним кольором. Від такого підходу давно треба відмовлятися. Для цього пропонуємо використовувати метод «зеленої ручки», який уже багато батьків та учителів практикують з дітьми.

 

Принцип "зеленої ручки" можна використовувати і в інших сферах навчання та виховання. Він вчить учня будь-якого віку не концентруватися на невдачах, а помічати свої успіхи. Це важливий коучинговий підхід. Отже, ось у чому суть.

Коли дитина пише у прописах, мама не підкреслює червоною пастою помилки дитини, як це робили в початковій школі. Вона виділяє особливо вдалі гачки або кружечки зі словами: «Дуже добре вийшло!» зеленою пастою. І діти залишаються в захваті, дітям дуже подобається, коли їх хвалять. 

У чому різниця між підходами?

У разі підкреслення помилок червоною пастою, ми концентруємося на помилках. Що відкладається у фотопам'яті? Правильно, ті букви, які написано неакуратно, те, що неправильно. Наш мозок влаштовано так, що завжди звертає увагу і запам'ятовує те, що виділено. Тому чи побачите ви за цими червоними підкресленнями ідеально написані літери?

У другому ж випадку ми концентруємося на тому, що зроблено правильно. Ми отримуємо зовсім інші емоції, інше сприйняття. Хочемо ми чи ні, але підсвідомо ми прагнемо повторити те, що було ідеальним. У двох словах мова йде про те, щоб не загострювати увагу на помилках дитини, а навпаки - хвалити за досягнення: красиві літери, рівний почерк, правильно вирішену задачу, цікавий твір і т.д. Це зовсім інша внутрішня мотивація: не прагнення уникнути помилки, а прагнення зробити добре!

Як же ж виділені помилки у зошиті впливають на подальше доросле життя? 

Відповідь очевидна: ми з дитинства звикаємо концентруватися на недоліках, на тому, що неправильно, на тому, що нам здається поганим. Нас привчали до цього в школі за допомогою червоної ручки, нас привчали до цього вдома, коли частіше робили зауваження за те, що зроблено неправильно, ніж хвалили за те, що ми зробили добре.

З 20 написаних у рядку гачків підкреслено було тільки один. Тобто 19 було написано добре, а один – не ідеально. Чому ж ми сконцентровані на цьому одному підкресленому? Ось ця звичка (виділяти погане червоним), яку ми відточуємо з самого дитинства і яку ніяк не витравити з нашої свідомості у дорослому віці, і стає найчастішою причиною незадоволення у житті. На чому фокус, те і росте. На що спрямована увага, те і збільшується.

Впроваджуючи метод «зеленої ручки», ви побачите, що навіть якщо не вказуєте дитині на помилки, вони поступово йдуть самі собою, тому що дитина прагне все зробити на відмінно сама, зі своєї доброї волі.

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) погоджується із вищевикладеною позицією і пропонує для гармонійного розвитку дітей захоплюючі розвиваючі та історичні комікси. Бо ж усім відомо, що читання книжок сприяє формуванню успішних та впевнених особистостей. Для дітей і молоді ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку рекомендуємо для прочитання разом з батьками серію коміксів про догляд за зубами «Зубси». У цьому коміксі і діти, і дорослі знайдуть для себе багато корисної інформації про те, як правильно доглядати зубки. А ще неймовірно цікавими та сповненими гумору є комікси для дітей про всесвітньовідомих Смурфиків та наша нова серія коміксів про сестер, про сімейні цінності "Сестри". Для дітей шкільного віку буде цікавою та корисною для розвитку ерудиції розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона. А для старшокласників та студентів – комікси українською мовою «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський».

  За матеріалами сайту zineevich.blogspot.com

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022