(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Комікси у світі


Американський комікс

Американський комікс на даний момент представлений кількома компаніями-виробниками. Дитячий комікс видає в основному компанія Дісней, на п’яти якому наступає компанія Хасбро. Комікси для дорослих та підлітків ділять два гіганти — DC та Марвел.  

DC (Detective Comics) є однією з найстаріших компаній і їй належать права на найвпізнаваніших супергероїв світу — Супермен та Бетмен. DC презентує себе як компанію, чиї історії мають серйозніший тон, піднімають важливі питання і презентують традиційні американські цінності. Конкуренцію їм складають комікси компанії Марвел, які акцентують на тому, що це комікси «народні», про зрозумілих героїв, більш легкі і розважальні.

Марвел належать права на таких героїв, як Людина-Павук, Месники та Люди Х. При цьому всьому, компанії не соромляться дерти ідеї один в одного, одночасно захищаючи свою «власність» арміями юристів.

Відомими авторами американського коміксу є Френк Міллер, який співпрацював як з DC так і з Марвел, та Стен Лі - видатний автор коміксів, який створив більшість персонажів Марвел. Художник Стів Дітко був саме тим, хто першим зобразив персонажів Стена Лі.

Комікс у Європі

Європейський комікс представлений двома напрямками.

Перший — це британський комікс. Британські комікси серйозні, похмурі і провокативні. Саме британський комікс справив великий вплив на американський комікс, започаткувавши сучасну еру коміксів. На відміну від американського коміксу, англійські автори та художники не соромились піднімати політичні та гостросоціальні питання.

Найвідомішими авторами британського коміксу є Ніл Гейман та Алан Мур. Саме графічний роман Алана Мура «Хранителі» вважаються початком сучасної ери коміксів. Крім того, Алан Мур є автором відомого графічного роману «V — значить Вендетта», маску Гая Фокса з якого за основу взяли собі протестні анонімні рухи, типу хакерської групи Anonimous.

Ніл Гейман уславився легендарним графічним романом «Пісочний чоловік» та був автором серії «Книги Магії», у якому вперше з’явився образ хлопчика-чарівника в окулярах Тімоті Хантера, який несподівано дізнається про свою долю і про те, що йому судилося стати найсильнішим чарівником Англії. Оскільки такий персонаж мав неабияку схожість з Гаррі Поттером, але був випущений раніше, Нілу Гейману радили навіть подати в суд на Роулінг за лагіат. Втім, Гейман відмовився, заявивши, що «ідеї витають в повітрі».

Другий напрямок європейського коміксу — це франко-бельгійська школа коміксу, яка, до речі, не обмежується саме Європою, а й включає в себе деяких художників Латинської Америки.

Французькі художники вважають, що комікс є повноцінним видом мистецтва, відповідно, як вид мистецтва він вимагає особливого ставлення. Сюжети європейських коміксів для дітей мають повчальний характер. Загальновідомі галли Астерікс та Обелікс виникли спершу саме як персонажі, які б розповідали дітям про життя історичних галлів. Їх написав письменник Рене Госсіні, якому замовили вигадати історичних персонажів і він обрав саме період протистояння римлян та галлів.

Бельгійський художник Ерже (Жорж Проспер Ремі) створив не менш відому серію про бельгійського репортера Тентена (іноді його називають Тінтін), пригоди якого по суті є дитячим географічним путівником, щоправда на даний момент дуже застарілим.

Також дуже популярними є дитячі комікси про смурфиків від бельгійського художника Пейо (П’єр Кюлліфор). Ми, видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing), перші і єдині в Україні перекладаємо для українських читачів комікси Пейо про смурфиків на українську мову. Уже багато українських дітей змогли побачити та прочитати вже 10 видань з історіями із життя цих кумедних чоловічків і ми не плануємо на цьому зупинятися. Смурфики надзвичайно популярні в Україні та у світі, і завдяки своїм шанувальникам навіть потрапили до книги рекордів Гіннеса.

Дорослі комікси франко-бельгійської школи відрізняються психологізмом, філософськими та фантастичними сюжетами. Французи доволі агресивно проставляють себе американізації та комерціалізації, вважаючи, що мистецтво саме по собі є цінністю. Відомими авторами французького коміксу є чилієць Алехандро Ходоровськи, який співпрацював з не менш легендарним французьким художником Мьобіусом (Жан Жиро) та Енкі Білал, відомий завдяки серії «Трилогія Нікополя». Іронічно, але напрацювання Ходоровськи та Мьобіуса активно використовували Голлівуд та Люк Бессон, який уславився саме американо-французькими фільмами.

Японська манга

Японська манга виникла під сильним впливом американського мистецтва та творчості студії Дісней зокрема.

Особливістю манги є те, що вона видається у чорно-білому форматі. На це є кілька причин — по-перше, данина традиційній японській гравюрі, від якої манга і походить. По-друге, це пришвидшує та здешевлює процес виробництва. Нарешті, розклад життя мангаки просто не дає часу на колір. Манга та аніме тісно пов’язані, але не кожна манга екранізується, відповідно, не кожне аніме має першоджерело у вигляді манги.

Першим, хто започаткував мангу у сучасному розумінні, був художник та аніматор Тедзука Осаму, який створив мегапопулярного персонажа Астробоя. Тедзука Осаму заклав основні принципи манги та аніме, але далі вони пішли кожен своїм шляхом.

Манга чітко поділяється за віковими категоріями та за аудиторією. Кожен вид манги має свою назву та категорію. Наприклад, кодомо (діти до 12 років), сьонен (хлопці 12-18 років), сьодзьо (дівчата 12-18 років), сейнен (чоловіки 18-25 років), дзьосей (жінки 18-25 років) і т. д. Крім цього ділення, є ще ділення за жанрами, наприклад, махо-сьодзьо (про дівчаток-чарівниць), меха (про роботів), ісекай (про потрапляння в інший світ) та багато іншого.

Найпопулярніші у світі  є представники жанрів саме кодомо та сьонен. До кодомо належать загальновідомі «Покемони» та «Дораемон». Сьонен представлений у світі такими творами як «Наруто», «One Piece» та «Bleach».

Особливістю розповсюдження манги є своєрідний процес її публікації. Спершу молоді мангаки намагаються запропонувати свої твори відомим журналам, які працюють у відповідних жанрах. Найвідомішим у світі є журнал Shonen Jump. Більшість відомих мангак починали свою кар’єру саме з цього журналу, такі як Масасі Кісімото (автор «Наруто»), Ейїтіро Ода («One Piece») і Тайто Кубо («Bleach»). Потім, якщо манга успішна і популярна, випускають танкобон (дослівно: «окрема книга») та екранізують її у вигляді аніме.

Серед мангак були відомі жінки, такі як Руміко Такахасі, яка створила популярний серіал «Ранма ½» та творча студія CLAMP, група японських художниць та письменниць, які створили серіали «Картоловка Сакура» та «Крила», які були пізніше екранізовані у вигляді аніме.

Комікс у Китаї

Китайська маньхуа, на відміну від японської манги, випускається кольоровою, зазвичай нижчої якості і відрізняється більшою шаблонністю.

Більшість маньхуа походять з Гонконгу і спираються на традиційні китайські сюжети. Втім, влада КНР примудрилася двічі придушити розвиток маньхуа — під час Культурної Революції Мао Цзедуна та під час кампанії боротьби з піратством у 90-х роках. Тож китайська маньхуа лишається низької якості.

Комікс у Кореї

Корейська манхва навпаки, отримала своєрідні традиції та історію розвитку. Як і китайська маньхуа, корейська манхва випускається також у кольорі, але відмінністю є формат коміксу.

Корейська манхва відрізняється дуже вузьким і довгим форматом. Також, у корейській манхві немає чіткого поділу кадрів, вона швидше читається як сувій.

На відміну від японської манги, манхва дуже рідко екранізується у вигляді аніме, але частіше її екранізують як ігровий серіал з акторами, наприклад, дорама «Що сталось з секретарем Кім?» за однойменною манхвою.

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує читачам також інші захоплюючі розвиваючі та історичні комікси для дітей і молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку пропонуємо серію коміксів про догляд за зубами «Зубси», для дітей шкільного віку – розвиваючу серію історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою є серія про сімейні цінності - комікс "Сестри".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами сайту chl.kiev.ua

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022