(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Колісний човен Леонардо да Вінчі


Подібні механізми, як колісний човен, зустрічаються ще у Франческо ді Джорджо Мартіні – італійського художника, скульптора, архітектора, виханідника і військового інженера, який був на 30 років старший за Леонардо да Вінчі. Але Леонардо, як завжди, рушив у цьому питанні далі…

 

Роздумуючи над тим, як покращити навігацію по річкам та каналам, Леонардо вигадав човен з гребними колесами. У цього човна немає весел, він нагадує колісний пароплав, який з'явився лише у ХІХ столітті. Колісний човен да Вінчі приводився в рух за допомогою педалей. Це могла робити одна людина чи відразу декілька людей. За допомогою такого механізму зворотно-поступальний рух перетворюється в рівномірний обертальний.

Працює уся система наступним чином. Ремінь, протягнутий в прорізі педалей, обертає шків, а разом з ним і барабан цівкової передачі. З нього рух передається на два колеса з дерев'янними пальцями. Колеса мають пальці-зубці як на окружності по внутрішній площині, так і по обідку. Ці розміщені на обідку пальці ще через два барабани цівкової передачі заставляють обертатися вали з гребними колесами.


В принципі цей колісний човен віддалено нагадує водний велосипед.

Через кілька років колесо, подібне до гребного колеса човна, Леонардо використає при випробуванні свого проекту центрефуги. Машина призначалася для відкачування води зі ставка. Да Вінчі виготовив лаболаторну модель для дослідження роботи центрефуги. А ось робоча модель так і не з'явилася. Подібні ж гідравлічні машини для досліджень через багато років будуватиме Галілей.

Більше про видатного винахідника Леонардо да Вінчі можна дізнатися з коміксу «Хто викрав «Мону Лізу»?» із серії історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона. Ця серія коміксів із історичними фактами, які адаптовано для сприйняття дітьми, а створено історичні комікси для зацікавлення дітей історією світу. Видаються комікси українською мовою, мають інформативний текст з відомостями енциклопедичного характеру та неймовірно гарні ілюстрації.

 Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) також пропонує читачам й інші захоплюючі розвиваючі комікси для дітей та молоді: для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків та серія коміксів про догляд за зубами «Зубси», для дітей шкільного віку – комікс про сімейні цінності  "Сестри", для старшокласників та студентів - комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський».

 

 

 

За матеріалами сайту biography.wikireading.ru

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022