(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Як зробити перебування інтроверта у школі комфортним


Діти-інтроверти обирають усамітнений відпочинок на перервах, не люблять гучних ігор. Батьки таких "сором’язливих" дітей часто хвилюються і намагаються змінити закритість своєї малечі, чого робити не варто. Потрібно прийняти їх такими, які вони є й допомогти призвичаїтися до світу, де соціальні зв’язки мають велике значення.

Дітей, схильних до інтроверсії, насправді, зовсім не мало й школа має про це пам'ятати. Екстраверти більше люблять активні заняття, рух та роботу в команді, а інтроверти надають перевагу спокійній роботі та самостійним проєктам. На щастя, концепція Нової української школи, дружньої до дитини, враховує особливості кожного учня. Шкільний світ більше не належить лише екстравертам.

Для ефективної роботи з усіма дітьми в класі, передбачається збалансування кількості самостійних та групових завдань. Психологи пропонують застосовувати техніку "парного обміну". На початку діти обговорюють питання, яке поставив вчитель, із сусідом по парті, і лише потім відповідають. Робота в парі – ідеальний спосіб для мовчазної дитини взаємодіяти з іншими.

За новими стандартами у школі кожен учень може знайти куточок для усамітненого відпочинку, де зможе "перезарядитися", чого іноді так потребують діти-інтроверти. Це може бути поділений на зони простір коридору або спеціальне місце у бібліотеці.

Витрати психіки на встановлення зв’язку, здійснення комунікації – різні у різних людей. Чергування видів активності і можливість виконувати задачі індивідуально, у великих, малих групах  дозволяє дитині відновлювати ресурс, якщо його забагато витрачається на етапі колективної діяльності. Простір для усамітнення вкрай важливий, в умовах постійного інформаційного шуму, як місце відтворення ресурсу, витраченого на встановлення і підтримання зв`язку з іншими.

Трапляється, що дитині-інтроверту все рівно складно у школі. Часто це відбувається тому, що вчитель просто не знає про особливості дитини. У такому випадку корисним буде інший принцип НУШ – педагогіка партнерства, в якому батьки та вчителі допомагають один одному досягти спільної мети – добробуту дитини.

Є кілька простих способів, за допомогою яких учителі та керівництво школи можуть почути інтровертів і задовольнити їхні потреби. Їм потрібно запропонувати те, що залучить їх у шкільне життя, дасть впевненість у собі.

На уроках варто використовувати "час очікування" відповідей. Це невелика пауза між тим, коли вчитель ставить запитання, і тим, коли він дає комусь змогу відповісти. У такий спосіб учні з інтроверсією опиняються в рівних умовах з іншими. Експерти стверджують, що ідеальний час для такої паузи – від 3 до 7 секунд.

У багатьох школах вважають, що інтроверти просто не хочуть брати участь у позакласних заходах, але це не так. Вони хочуть займатися чимось, що відповідає їх особистим інтересам. Таким учням можна запропонувати гурток робототехніки чи клуб фотографії. Крім традиційних командних видів спорту, можна додати індивідуальні (наприклад, плавання або легку атлетику). Заняття, які не передбачають змагання такі як, наприклад, фітнес або йога, також подобаються інтровертам.

Намагатись зробити з дитини екстраверта в жодному разі не можна. Це те саме, що перевчати людину писати іншою рукою. Проте потрібно допомагати їй навчитися спілкуватися з людьми, налагоджувати контакти, співіснувати з екстравертами. Головне, робити це поступово і без примусу.

У жодному разі не можна тягнути дитину в багатолюдні місця силоміць, бо "ти просто не знаєш, всі діти це люблять, тобі сподобається".

Ніколи не підвищуйте голос на дитину, навіть якщо ви не бачите реакції на своє запитання. Екстравертам притаманні швидкі реакції та відповіді, інтровертам – іноді треба почекати. Вони просто використовують принцип "слово – не горобець" на практиці.

Не сприймайте за образу небажання багато говорити. Пам’ятайте, що кожна людина може по-іншому висловлювати свої емоції.

Фахівці радять організовувати для дитини так звані "тайм-аути" у формі щоденних ритуалів. Наприклад, кожного разу після школи спокійно посидіти з дитиною за столом, пригостити соком або улюбленим печивом і не атакувати питаннями, якщо вона сама не захоче чимось поділитись.

Інтроверт не означає сором’язливий, і тим більше не можна так називати дитину. Інакше дитина почне сприймати свою нерішучість як незмінну частину себе, а не емоцію, яку може контролювати.

У жодному разі не можна дозволяти стороннім людям у присутності дитини-інтроверта називати її сором’язливою, тим більше, що у нашому суспільстві поняття "сором’язливість" часто має негативне забарвлення. У такому випадку варто змінити акцент розмови, підкреслити інші риси дитини чи просто переключити її увагу на щось інше.

Хваліть дитину саме за ті якості, які притаманні інтровертам. Таким чином, вона буде впевненішою у собі й вчитиметься користуватись своїми перевагами. Так чи інакше, школа передбачає постійну взаємодію з людьми та роботу в групах. Для дитини-інтроверта це стрес, який не завжди дозволяє проявити увесь свій потенціал. Проте, якщо батьки та школа допоможуть дитині зрозуміти свої потреби та переваги, а не будуть намагатися її змінити, маленький інтроверт стане успішною, впевненою у своїх силах людиною!

Пам'ятайте, що від 30 до 50% населення планети за оцінками фахівців – інтроверти, а це не так уже й мало.

Нагадуємо, що видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує читачам захоплюючі розвиваючі та історичні комікси українською мовою. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавими є комікси для дітей: серія коміксів для дітей про догляд за зубами «Зубси»  та серія про сімейні цінності - комікс "Сестри". Читання коміксів – це якраз те заняття, яке найбільше до вподоби дітям-інтровертам!


 

 

 

 

 

 

За матеріалами сайту osvitanova.com.ua

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022