(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Як зацікавити дітей до читання

Кондзелка Наталія,
експерт та досліджувач коміксів

Яке майбутнє України побудують діти, що не читають

За результатами останніх досліджень, проведених в Україні,  з метою  визначення інтересу молоді до читання, картина є досить сумною (див діаграму нижче). 

За оцінкою експертів, щорічне зменшення кількості активних читачів та інтересу молоді до книг і друкованих ЗМІ, викликає не лише схвилювання, але й водночас вимагає прийняття важливих рішень для зміни такої тенденції та збільшення читацької аудиторії в цілому.

З досліджень стає зрозуміло, що діти стаючи дорослішими, втрачають інтерес до читання книг, а батьки часто не зважають на це та не популяризують читання книг вдома. Крім того в країні не створено стимулів для покращення умов книговидавництва загалом.

Діти, зіштовхуючись з першими труднощами шкільного навчання, знаходять розраду в менш вимогливих заняттях та зосереджуються на електронних та відео іграх, проводять час в інтернеті та перед екраном телебачення. Такі заняття не йдуть на користь дітям, адже виснажують нервову систему та призводять часто до агресивної поведінки.


Для того щоб наші діти та наступні покоління більше часу проводили за читанням, розуміли користь від цього заняття та не нудьгували при самому вигляді книги, ми повинні знати як привернути їхню увагу та стати для них прикладом у читанні. Наведемо кілька практичних порад, які допоможуть привити дітям інтерес до читання. 

Як зацікавити дітей до читання – поради батькам

  1. Дізнайтесь якими темами цікавиться дитина. Приділіть трохи часу та підготуйте перелік книг, які зможуть в найкращий спосіб висвітлити дану тематику та підтримати подальший інтерес дитини до книги.
  2. Станьте прикладом для своїх дітей у читанні. Діти намагаються у всьому копіювати дорослих, переймаючи від них їхні знання, досвід, манери поведінки і т.п. Саме тому дуже важливо показати дітям позитивний підхід до читання книг, наскільки цікавим та захоплюючим може бути процес знайомства з книгою.
  3. Створіть для дитини її власну бібліотеку, адаптовану під її інтереси, смаки та бачення. Перш за все, дитина повина відчувати себе комфортно, знаходячись в рамках певного домашнього простору. Доцільно створити таку атмосферу та облаштувати дитячий простір так, щоб дитина із задоволенням проводила час за читанням книжок.
  4.  Підтримуйте читацькі події у вашому місті.  Намагайтесь частіше відвідувати разом з вашою дитиною події, які мають на меті популяризацію книги (це так звані презентації нових книг, які супроводжуються бесідою та знайомством з авторами; книжкові ярмарки та форуми для видавців і т.п).


  5. Приділіть більш часу на обговорення з вашою дитиною прочитаного. Старайтесь не критикувати дитину при хибній думці чи неточному заключенні-висновку, дайте їй можливість пофантазувати та висловитись у той спосіб, який їй підходить краще. Обговорення прочитаного хороший спосіб комунікацій батьків з дітьми. Адже, слід визнати, сучасний ритм життя є причиною все більшої зайнятості та заклопотаності, в той же час розумне спілкування з дитиною про прочитану книгу може стати хорошим часопроведенням.
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022