(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Як виховувати підлітка: кілька порад для батьків

Оксана Матійків, журналістка

     Взаємини батьків з дітьми рідко бувають гармонійними у підлітковий період розвитку. Причини проблем часто криються в неправильному підході до виховання дитини, несправедливих вимогах до неї, нелогічних покараннях, неуважному ставленні до її потреб. Більшість дорослих обирають тактику спілкування з дітьми, що ґрунтується на власному досвіді взаємодії.

     Особливості виховання підлітків

     Найбільш проблематичний етап взаємодії з дитиною настає у підлітковий період. Іноді стосунки стають настільки складними, що дорослим потрібен психолог. Часто батьки виявляються не готовими до тих змін, що виникають із дорослішанням сина чи доньки. Наприклад, діти стають замкнутими, відстороненими, відчуженими, агресивними, відмовляються виконувати справедливі вимоги, і батьки не спроможні самотужки дати собі з тим раду.

     Психологія важкого підлітка і його манера взаємодії з оточуючими ґрунтується на прагненні приховати від вихователів власні переживання і секрети. Він скаржиться на життя кому завгодно, подрузі або випадковому співрозмовнику, але нічого не розповідає про почуття своїм близьким. Дитина постійно намагається поводитися як доросла незалежна людина і не звертається по допомогу до найрідніших.

     Підлітковий етап у психології

     У віці від 10 до 17 років кожна друга дитина - важкий підліток. У цей період у нього проходить стадія ідентифікації себе як окремої одиниці суспільства. У такі моменти всіх підлітків хвилюють переживання, пов'язані із соціальною адаптацією. Вони намагаються стати самостійними, прагнуть відчути себе дорослими.

     Дитина активно пізнає світ і людей. Важкий підліток може приєднатися до окультних, екстремістських, кримінальних угруповань. Він намагається спробувати все на світі від позитивних до шкідливих звичок і хобі, пропагованих у тому середовищі підлітків, до якого потрапить.

     Складний підлітковий вік. Що робити?

     Підлітковий психолог, якщо він добрий фахівець, порекомендує подружжю постаратися завжди демонструвати дитині повагу, розуміння і любов. Чоловік і дружина повинні виявляти максимальне терпіння під час складного вікового періоду. До важких підлітків можна достукатися тільки повагою і розумінням.

      Підлітковий психолог рекомендує не випадати з кола спілкування дитини. З нею треба постійно розмовляти, цікавитися її думкою. Чоловік і дружина повинні підтримувати захоплення підлітка, пропонувати нові хобі, бути в курсі його потреб. Якщо він постійно скаржиться на життя, вислуховуйте і допомагайте формувати позитивне мислення, хваліть за досягнення. Не сваріть за промахи, вчіть виправляти помилки. Обов'язково розмовляйте з підлітком про його проблеми і способи виходу зі складних ситуацій.

      Насправді любіть свою дитину, навіть якщо вона робить помилки. Частіше проводьте з нею час, читайте книги для розвитку дітей, читайте разом із дітьми комікси (які, до речі, вже видаються й українською мовою), просто давайте дитині зрозуміти, що вона важлива та потрібна.

Видавництво «Ірбіс Комікси» пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022