(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Як вигадати для дитини казку


Дуже часто батьки чують від своєї дитини прохання розповісти казку, тобто не прочитати чи переказати, а вигадати… про метелика із квіткової долини, про перегонову машинку з міста Машинок, про братика та сестричку, які пішли в ліс по ягоди… А якщо ви не письменник, не поет і досвіду чи талантів до написання дитячих творів не маєте… Ось кілька порад, як не засмутити дитину і розповісти їй супер ексклюзивну історію тільки для неї!

Запропонуйте дитині взяти участь у створенні історії. Разом легше і цікавіше! Можна у відомий сюжет вплітати  пригоди нових персонажів. А можна вигадати й щось зовсім нове, даючи волю фантазії.  Почніть розповідь самі, а малюк нехай продовжить. Цю казку можна записати і час від часу читати її, щоб  ваша дитина мала всі підстави пишатися собою. Адже дитині, особливо невпевненій у собі, потрібно повсякчас підтверджувати, що вона талановита, розумна і цікава.

Ось кілька основних пунктів, на які можна орієнтуватися при створенні власної історії:

1. Спочатку визначіть для себе, з якою метою ви створюєте казку.

2. Придумайте назву  – щось коротке і змістовне.  

3. Потім визначте тему казочки – про що або про кого йтиметься.

4.  Далі вам знадобляться дійові особи – не більш ніж дві-три, щоб не заплутатися.

5. Чітко дотримуйтеся структури розповіді:  

  •        Зачин. Тут Ви знайомитесь із героями, їх характерами, місцем, часом, порою року та ін. Наприклад, «Жили собі дід та баба…»,  «Було це давно, в одному селі, що біля…», «Жив собі один чоловік, який дуже любив…»
  •       Зав’язка. Початок дії, знайомство героїв, між ними або між ними та ще кимось виникає конфлікт.
  •       Основні дії, розвиток. Дії розгортаються, конфлікт стає більш напруженим. Може складатися  з декількох епізодів. Наприклад, ряд випробувань, крізь які проходять герої. Динамічність розгортання сюжетів. Від сюжету до сюжету наростання, підведення дії до кульмінації.
  •         Кульмінація. Найвища точка розвитку сюжету. Досягнуто найвищої емоційної напруги, динаміки розвитку сюжету, взаємовідносин героїв.
  •         Розв’язка. Завершення дії. Це ідейно-моральний підсумок твору.

6. Використовуйте різноманітні мовні засоби, властиві для усної народної творчості: епітети, повтори, фразеологізми.

7. Запишіть казку, щоб потім ви могли прочитати дитині тоді, коли вона захоче, або щоб щось у ній змінити в майбутньому.

Або ось вам ще одна гарна ідея: створіть «Книгу казок» вашої дитини і роздрукуйте її. Вона стане сімейною реліквією, яку буде перечитувати та доповнювати ще не одне покоління.

Часом, після тривалої гри малюк буває збуджений, заснути відразу йому важко. Нехай казка, яку Ви з ним самі вигадаєте й розкажете вголос, буде своєрідним містком до сну.  Вам буде легко й цікаво придумувати власну казочку, а ще з її  допомогою ви можете коригувати настрій маляти:  якщо  вередує, казка може бути повчальною, якщо йому сумно, хай казка буде веселою, якщо дитина чимось стривожена, історія має бути доброю та заспокійливою.

Наша ще одна порада: чергуйте розповіді дитині власних казок з прочитанням коміксів! А читати є що: ми, видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing), видали уже дуже багато різноманітних коміксів для дітей та навіть комікси для дорослих. Ми пропонуємо комікси українською мовою – це чудові книги для розвитку дітей.

Наші комікси для дітей – це світові бестселери, які читають діти вже багатьма мовами світу, а тепер для наших українських діточок ми видаємо:

- надзвичайно захоплюючі пригодницькі історичні комікси про Джеронімо Стілтона;

- дуже позитивні повчальні комікси про життя-буття Смурфиків;

- як навчити дітей доглядати за зубками, а головне – мотивувати їх до цього, розповість комікс «Зубси»;

- у сім'ї трапляється усяке, але головне кожному члену родини завжди відчувати любов та підтримку, про що й розповість нова серія коміксів «Сестри»;

- не усі дорослі розуміють економіку, а ось дітям це уже під силу… Наш суперкомікс «Економіка...» - для старшокласників;

- «Володимир – Князь Київський» - комікс для старшокласників та студентів, в основі сюжету якого лежать достовірні відомості.

 

 

 

 

 

 

За матеріалами сайту mymagickey.com

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022