(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Як вибрати матрац для дитиниМи вирішили розповісти вам про те, як вибрати матрац у дитяче ліжечко. Адже сон на незручному матраці для дитини є вкрай небезпечним. У нашому огляді ми розповімо про найпопулярніші види набивок для дитячих матраців, а також поговоримо про вибір матраців для діток різного віку.

Види дитячих матраців

Поролон

Найпопулярнішими є дитячі матраци, виготовлені на базі поролону. Вони мають цілком доступну ціну, тому їх охоче купують майбутні батьки. Багато молодих батьків вважають, що матрац для дитини повинен бути м’яким. Але насправді це є великою помилкою і про це ми поговоримо пізніше.
Матраци з м’якого і дешевого поролону (він же м’який пінополіуретан) легко гнуться і легко транспортуються. Вони досить легкі, провітрюються порівняно добре, але не терплять вологих умов експлуатації. Деякі фахівці в області хімії вважають, що такі матраци вкрай шкідливі, оскільки виділяють небезпечні летючі речовини. До того ж, поролон горить при наявності джерела полум’я, виділяючи токсини, – у цьому сумніватися вже не доводиться. Токсичність поролону в стані спокою доведено слабо.
Поролон не є вдалим вибором для дитячого матраца – він занадто м’який, тому дитячий хребет буде страждати. Від такого матраца нерідко розвиваються різні захворювання хребта, порушується сон, через незручні пози під час сну посилюються кишкові коліки.

Щільний пінополіуретан

Гідним матеріалом для виготовлення дитячих матраців вважається щільний пінополіуретан. Але мова йде саме про моделі підвищеної жорсткості, оскільки пінополіуретан і поролон однакові за своїм хімічним складом. 
Щоб зробити цей матеріал більш жорстким, його армують додатковими компонентами. У результаті отримується цілком гідна набивка, на базі якої розробляються дитячі матраци.
Матрац повинен забезпечувати надійну підтримку крихкого і м’якого дитячого хребта, а жорсткий пінополіуретан й володіє такими ортопедичними властивостями.

Натуральний латекс

Дитячі латексні матраци поки що не набули широкого поширення, але вже є досить популярними. Натуральний латекс виготовляється з природної сировини та має чудові властивості: він не гниє, не викликає алергії, добре вентилюється, утримує тепло. Патогенні мікроорганізми у ньому не виживають, тому цей матеріал є оптимальним для набивання дитячих матраців. 
У магазинах ми можемо зустріти два види латексних матраців – м’які та середньої жорсткості. М’які матраци виготовляються з цільного латексу із застосуванням незалежних пружинних блоків ( або ж в інших комбінаціях), а моделі середньої жорсткості мають блоки з кокосового волокна.

Кокосове волокно

Власне кокосове волокно й є у нашому огляді ключовим матеріалом для набивки дитячих матраців. Воно володіє такими властивостями:
1. не гниє та не сприяє розмноження хвороботворних бактерій;
2. має довготривалий термін служби;
3. не реагує на підвищений рівень вологості;
4. не викликає алергічних реакцій;
5. добре провітрюється.

Цей матеріал є ідеальним в усіх відношеннях. І саме він якнайкраще підходить для виробництва дитячих матраців. 
Кокосове волокно може використовуватися як в чистому вигляді, так і в суміші з іншими компонентами. Це дозволяє виробникам регулювати щільність набивання.
У цього матеріалу все ж є один недолік – це його висока вартість. Дешевим кокосовий матрац може бути, якщо виробник напхає всередину якихось дешевих кокосових відходів, та на це вкаже світлий відтінок його кольору.

Загальні рекомендації при виборі дитячих матраців 

Усі матраци можна умовно розділити на безпружинні і пружинні. Пружинні матраци є класичними. Але якщо вибирати такі матраци для дитини, то краще брати ті, які складаються з незалежних пружинних блоків (залежні є не зовсім хорошим варіантом для дитини). 
Безпружинні матраци мають багато вагомих переваг:
- такі матраци не збирають статичну електрику і не впливають на організм малюка;
- термін служби безпружинного матраца набагато довший, ніж матраца з пружинами або навіть окремими пружинними блоками;
- такі матраци займають гідне місце серед ортопедичних;
- безпружинні матраци мають достатню комфортну жорсткість.

Для того, щоб правильно вибрати матрац в дитяче ліжечко, потрібно дотримуватися наступних правил:
1. Уникаємо покупки дешевих поролонових матраців. Вони не можуть вважатися повноцінними матрацами для щоденного дитячого сну. Їхня поверхня дуже м’яка, через те підтримка хребта відсутня. Такі матраци шкідливі навіть для дорослих, не кажучи вже про дітей.
2. При виборі матраца для дитини звертаємо увагу на місце покупки та на виробника. На матраци без маркування можна навіть не дивитися – невідомо, хто, коли і з чого їх зробив.
3. Вибираємо матраци, на яких є застібки. Так ми переконаємося, що матеріал набивання відповідає заявленому продавцем. І власне так ми можемо переконатися в якості кокосової койри: вона повинна бути темною, у вигляді однорідних плит.
4. Не купуємо несертифікованої продукції – це невиправданий ризик.
5. Звертаємо увагу на матраци з латексом та кокосовою койрою: вони забезпечать хорошу підтримку хребта, що допоможе дитячому організмові розвиватися максимально гармонійно.

Наголосимо, що не слід купувати дитячі матраци на стихійних ринках! 

Вибір дитячого матраца для різних вікових груп

Жорсткість матраца повинна зменшуватися по мірі росту дитини. Чим старша дитина, тим менша жорсткість матраца має бути. Але це зовсім не означає, що після семи років можна спати на дешевому поролоновому матраці. На ньому не рекомендується спати навіть дорослим. 
Середня жорсткість – це певний компроміс. Такий матрац буде приймати форму тіла і одночасно підтримувати хребет. Якість сну на матрацах середньої жорсткості чудова: на подальший розвиток дитячої кісткової системи не буде чинитися абсолютно ніякого шкідливого впливу.

Для немовлят

Вибираючи матрац для новонародженого,  слід придивитися до жорстких матраців із кокосової койри. Кокосове волокно добре амортизує, тому що містить природний полімер лігнін, а також просочується натуральним латексом.
Оптимальна товщина матраца для новонародженого становить не більше 10 см. Більш товсті матраци – для дітей старше семи років. Вартість кокосового матраца повністю виправдовується властивостями кокосової койри. І це дійсно найкращий варіант для дитини.

Для дітей від 3 років

Матрац для дитини від 3 років не повинен мати високу жорсткість, тому можемо звернути увагу на матеріали з латексу та кокосового волокна. У таких матрацах верхній шар зроблено з латексного наповнювача, а кокосові плити розташовуються нижче. Таким чином, латекс набуває форми тіла, а «кокос» підтримує хребет. Також для цього віку добре підходять матраци й з інших композитних набивань.

Для дітей старше 7 років

Для дітей старше 7 років рекомендовано напівтверді матраци (середня жорсткість). Вони можуть набиватися струтопластом, натуральним латексом, різними синтетичними наповнювачами. Ще через 3-4 роки можна починати замислюватися про купівлю пружинних матраців з незалежними пружинними блоками.

Загальний стан здоров'я будь-якої людини закладається у ранньому дитинстві. Чималу роль у цьому відіграє, звичайно ж, якість сну, а, отже, і матрац, на якому спить дитина. Не заощаджуйте при купівлі матраца в ліжечко своїй дитині! А щоб сон вашого малюка був особливо солодким та міцним, читайте разом на ніч наші чудові комікси українською мовою: про пригоди ерудованої  мишки Джеронімо Стілтона, яка подорожує в часі. А також про дотепних смурфиків. 

Видавництво «Ірбіс Комікси» пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!


Нехай ваша дитина росте здоровою та розумною!


КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022