(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Як впливає на дитину суворість тата

Для кожного малюка дуже важливе спілкування з батьком. Тато є тією особою, яка дає дитині почуття глобальної безпеки і допомагає внести в сім’ю критичне ставлення до життя, логіку і раціоналізм, тоді як мама дає емоційне тепло, почуття захищеності, безумовної любові. Саме татові оцінки своєї поведінки дитина сприймає як деякий еталон, починає усвідомлювати, чи правильно вона поводиться.

Роль тата для маляти

До трьох рочків для малюка важливий тато, який носить на руках, обіймає, говорить теплі слова, не критикує, не кричить, не б’є і який спонукає дитину до постійного розвитку. Якщо мама намагається оберігати малюка від небезпек («не біжи», «не чіпай», «впадеш»), то батько, навпаки, постійно пропонує дитині спробувати, побігти, пострибати, проїхатися на велосипеді, загалом, ризикнути. Але при цьому він перебуває поряд з малюком і підстраховує його.

Закладення ґендерної моделі поведінки

У віці від трьох до шести років вплив мами  на дитину зменшується і малюк більше спілкується з батьком. У цей час дуже важливо, щоб тато якомога більше взаємодіяв із дитиною. Це важливо не лише для хлопчиків. Спільно із синами тато має робити чоловічі справи: полагодити, принести щось важке, пограти у футбол, сходити на риболовлю. Таким чином, хлопчик засвоюватиме чоловічу модель поведінки і самостверджуватиметься.

Більше часу з татом необхідно проводити й дівчинці, щоб зростала її упевненість у собі, у своїй жіночності, у своїх людських якостях.

Наслідки хронічної суворості

Коли дитині виповнюється шість-сім років, багато татусів розпочинають активне виховання і разом з цим стають надмірно суворими та критичними. Причому найбільше це виявляється у стосунках із синами. Зауважимо, що критика з вуст батька сприймається дитиною гостріше, ніж мамина, тому що мама, посваривши, одразу пожаліє, погладить, поцілує.

Що відбувається з дитиною, якщо тато поводиться «хронічно» суворо? Якщо він дає малюкові замало тепла, навіть керуючись добрими намірами, і хоче, щоб дитина зростала самостійною, розумною, доброю, веселою тощо… Суворий татусь знижує дитячу самооцінку. Причому як дівчаток, так і хлопчиків. Залежно від статі це по-різному впливає на дітей, але результат завжди однаковий. Якщо тато часто сварить, отже, не схвалює дії дитини. «Я поганий. Тато мене не любить» — такі думки руйнують крихку самооцінку дитини.

Надмірна суворість тато гальмує дитячий розвиток. Замість того, щоб спонукати, татова критика діє навпаки. «Ти не мужик!» — говорить тато синові. І це не допомагає маленькому хлопчикові захотіти стати «мужиком». Він просто не знає, як це зробити. Навпаки, якщо тато похвалить сина за чоловічий вчинок, за те, що той щось здолав, чогось не злякався, син зрозуміє, що найважливіший для нього чоловік схвалює таку поведінку, і прагнутиме поводитися так і в майбутньому.

Подібно відбувається з дівчинкою. «Не гальмуй!» — говорить тато, який хоче, щоб донька зробила щось швидше або якісніше. Що думає і відчуває маленька дівчинка? «Я роблю це погано, неправильно, безглуздо. Отже, я дурна, невміла, недоладна». І дівчинка не захоче більше пробувати, побоюючись отримати чергову критику.

Суворий тато не дає дитині відчуття безпеки, захищеності. Якщо тато весь час сварить і критикує, у дитини він викликає почуття небезпеки і тривоги. Адже малюк не розуміє, як йому поводитися правильно, якщо весь час усе виявляється не так.

Слід зазначити, що поведінка тата, який завжди все дозволяє, теж не є схвальною, тоді дитина втрачає орієнтири, не розуміючи, яка поведінка правильна, а яка — ні. Також категорія батьків «тато байдужий», він же — «тато відсутній», є шкідливою для дитини.

Прибираємо зайву суворість

Щоб прибрати зайву суворість зі стосунків з дитиною, дотримуйтеся таких правил:

1) пояснюйте причини свого невдоволення;

2) говоріть дитині про свою любов (і синові теж!);

3) якщо ви вирішили покарати дитину, переконайтеся в тому, що вона розуміє, за що саме ви її караєте, і як уникнути проблеми наступного разу;

4) перш ніж критикувати дитину або сварити її, подумайте про те, що ви хочете отримати в результаті.

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) рекомендує татусям частіше корисно та весело проводити час зі своїми дітьми. Пропонуємо вам почитати та розглянути разом наші захоплюючі розвиваючі та історичні комікси для дітей і молоді. Кожен тато і кожна дитина знайдуть у нас комікси українською мовою на будь-який смак, бо ми видаємо всесвітньовідомі бестселери:

- для діток молодшого віку - комікси про Смурфиківсерію коміксів про догляд за зубами «Зубси»;

- для дітей шкільного віку у видавництві - розвиваючу серію історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтонакомікс «Сестри»;

- для старшокласників та студентів - комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський»

Ці книги мають пригодницький цікавий сповнений гумору сюжет та яскраві ілюстрації – це чудова книга-комікс на подарунок своїй дитині.

 

 

 


 

За матеріалами сайту 4mamas-club.com
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022