(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Як в дітях батьки виховують жорстокість


Дуже часто ми чуємо вираз: “ діти – жорстокі». А чому так? Часто жорстокість в дітях виховують саме батьки. Буває, що  дитина йде на агресію після перенесеної психотравми:  ховає за жорстокістю своє вразливе «Я». Чи просто не вміє виявляти співчуття та доброту стосовно інших, не готова визнавати значимість іншої людини. Які ж дії батьків можуть сприяти становленню в дитини жорстокості.

1. Потурання

Ніколи не приводить до добра сліпа батьківська любов: вона не дає дитині зрозуміти межі дозволеного. У такої людини виникає відчуття, що вона досконала, а отже, їй можна абсолютно все. Наприклад, мама ігнорує спроби свого чада вкусити її: не говорить, що їй боляче. Дитина плює — мама знову мовчить. Дорослі видають неадекватну реакцію: сміються, удають, що нічого не сталося, і у малюка виникає відчуття, що все в порядку.  Мама з татом живуть ідеєю, що дитина нічого поганого не може зробити, будь-яку дію пояснюють тим, що дитина просто ще не розуміє. При цьому з дитиною недопустима чи небажана ситуація не обговорюється. І тоді це чистої води потурання своїй дитині.

Насправді, треба обговорювати події, які трапляються, не можна їх заперечувати. Запитайте сина або дочку: що вони відчували, коли так робили. Завдання дорослого — прояснити ситуацію, зрозуміти її справжні мотиви. Завданням батьків є пояснити правила, адже коли дитина живе без них, то не розуміє, що добре, а що погано, оскільки виходить тільки зі своїх потреб.

2. Гіперопіка і жорстоке поводження

Жорстоке ставлення до дитини - ще одна причина. Це можуть бути фізичні покарання, психологічний тиск, приниження, всякого роду знущання. Крім того, аналогічні проблеми може викликати й гіперопіка, коли маленькій людині не дають можливості проявити себе. Вона повинна дотримуватися, нав’язаних дорослими, правил. У результаті накопичується агресія і дитина направляє не на батьків (адже це неможливо), а на тих, хто слабший за неї.

3. Байдужість

Якщо дитину в сім’ї ігнорують, не розглядають як цінну і важливу людину, то в результаті для того, щоб довести мамі з татом, що вона чогось варта, дитина може проявляти жорстокість. Бо, як не сумно, але тільки коли щось подібне відбувається, всі одразу ж починають на неї реагувати. Одночасно ж йде закріплення цієї моделі поведінки, і тоді дитина уже не усвідомлює, яким саме чином домоглася загальної уваги, головне, що вона тепер «значуща і визнана».

4. Ідея обраності

Як правило, подібні настрої панують в сім’ях, де часто говорять про ідею переваги: ​​ми обрані, а отже, маємо право, на відміну від інших. Виходить, що у світі є я — досконалий, прекрасний, і є інші люди, яких можна зневажати, і нічого страшного, якщо я захочу позбутися недосконалих людей, які тільки те й роблять, що паскудять.

При такій моделі виховання ті, хто потрапляє в категорію «нижчих», не розглядаються, як люди, які щось відчувають або хочуть, вони всього лише об’єкти, що псують картину світу.

5. Жорстокість ззовні

Дитина дуже чітко зауважує, що в її родині нормально, а що ні, тому дуже важливо, що дивляться, читають, обговорюють її батьки. Зі своїм малюком потрібно розмовляти про агресію і жорстокість, але при цьому потрібно усвідомлювати, як він розуміє подібні серйозні розмови.

Поспостерігайте за тим, у що грає ваша дитина, прислухайтеся, що вона говорить при цьому. Річ у тому, що в грі діти проговорюють свої фантазії. Якщо дочка або син вішає своїх ляльок, карає їх — це перший «дзвіночок» і симптом того, що ви йдете не в тому напрямку.

6. Заперечення соціуму

Коли дитина з якихось причин не вписується в колектив, її часто починають дражнити та принижувати. Такі речі породжують злість, людині хочеться знищити свого кривдника. Ситуація може закінчитися дуже сумно, коли у дитини немає підтримки зі сторони дорослих. Будь-який люблячий батько завжди побачить, що з його дитиною щось відбувається і їй потрібна допомога. Прислухайтеся до того, що розповідає ваша дитина, не знецінюйте і не заперечуйте її проблеми.

7. Атмосфера в родині

Батьки своєю поведінкою вчать дитину реагувати на події: прикладом свого спілкуванням між собою і з іншими людьми. Якщо тато чи мама з будь-якого приводу кричить і нічого поганого в рукоприкладстві не бачить, то дитина буде реагувати аналогічно. Виникло щось неприємне — отже, треба знайти винного, дати йому в лоба, і питання вирішиться. У таких сім’ях дорослі своєю поведінкою не пропонують шукати варіанти, вони пропонують діяти, не замислюючись.

8. Агресивне середовище

У будь-якому соціумі є установка, що ти повинен бути успішним. Іноді жорстоке поводження з кимось дає людині можливість відчути себе найкрутішим, і, природно, для «биття» використовується до того, хто слабший. Часто в школі одна дитина ображає іншу, а всі інші просто дивляться на це і нічого не роблять. Дуже важливо звертати увагу на те, що відбувається з дитиною поза домом. Якщо вона розповідає вам про те, що однокласники ображають когось, уважно слухайте, поговоріть з нею про ситуацію, дізнайтеся її ставлення до неї та поясніть, що подібні речі неприпустимі.

Звичайно, найкраще батьки можуть навчити своїх дітей власним прикладом! Будьмо добрішими один до одного і любімо наших діток такими, якими вони є, і тоді й вони будуть лояльно і по-доброму ставитися до навколишніх. А ще батьки можуть сформувати правильний світогляд дитини, купуючи правильні книжки! Книжки добрі, мудрі, цікаві, захоплюючі, навчаючі… Такими є комікси для дітей видавництва «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing)! Придбайте для своєї дитини комікси про Смурфиків і дитина навчиться згуртованості, дружелюбності, навчаться по-доброму жартувати з себе та, відповідно, пробачати іншим їхні недосконалості! Купіть дитячі комікси про Сестер – «Сестри» і дитина зрозуміє, що які б перепетії, непорозуміння не траплялися між людьми, головне - пам'ятати, що люди повинні залишатися у добрих стосунках, що сваритися потрібно мудро, щоб не образити рідного, друга, знайомого… Нехай ваша дитина прочитає чудовий комікс «Історії старого дерева» і усвідомить, як багато значить дружба та підтримка, мирна взаємодія з навколишнім світом і побачить, як прикро, боляче та виснажливо буває сваритися та дошкуляти один одному. Комікси українською мовою про пригоди Джеронімо Стілтона та «Зубси» розкажуть дітям багато цікавого корисного та пізнавального, а головне - дадуть розуміння того, як важливо мати друзів, щоб життя було яскравим насиченим та повним!

Тож покваптеся замовити комікс на подарунок своїм дітлахам до свята Святого Миколая! Ми відкрили передзамовлення на деякі комікси за спеціальною зниженою ціною!

Для старшокласників та студентів ми пропонуємо комікси «Економіка...» (економіка в коміксах) та «Володимир – Князь Київський» (історичний графічний роман). Можете комікси купити на нашому сайті, також придбати комікси можна у книгарнях міста Львів.

 

  

 

 

За матеріалами сайту dytyna.blog

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022