(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Як обрати школу для дитини


Зараз, як ніколи, для батьків є актуальним питання вибору школи, адже травень – пора подання документів для зарахування малюків у перший клас. У яку школу краще віддати свою дитину: ту, що ближче до дому, ту, що проводить серйозний відбір майбутніх учнів, чи у приватну, яка зарекомендувала себе добре з огляду на отримувані знання… Спробуємо розібратися у цьому питанні завдяки порадам, наданим НУШ, керівницею комунікаційного офісу МАН Оленкою Северенчук і співзасновником платформи освітніх курсів Prometheus Іваном Примаченком.


Критерії для вибору школи

1)       Важливий дух свободи, незашореність. Відкриті двері в прямому й переносному сенсах.

Здебільшого, батьки, чиї діти йдуть у початкову школу, обирають не стільки школу, скільки вчителя, каже Оленка Северенчук.

“Я ж обираю не вчителя, а директора, бо в хорошого системного управлінця – і команда вчителів відповідна”, – наголошує вона.

Треба звертати увагу на речі, які формують атмосферу, – запах, кольори, “холодно-тепло”. “Атмосфера – це ключове для дитини. У якому стані приміщення, які меблі закуплені, коли їх востаннє замінювали, наскільки продумані ті чи інші рішення. Чи говорять у школі стіни, що на них: портрети класиків чи роботи дітей?”.

Стан школи – це насамперед не про фінансове забезпечення, а про ідейність команди і про управлінські навички адміністрації.

2)        Критично ставитися до відгуків про школу в інтернеті.

“Знаю десятки прикладів, коли школа має рейтинг 3, а насправді це чудовий заклад із директором, який робить усе можливе. Тому насамперед потрібно визначити свої критерії пошуку і йти спілкуватися”.

3)         Визначити для себе критерії, від яких готові відмовитися, звузити їх максимум до трьох ключових.

Вибір школи варто починати з того, що дитина й батьки мають сформулювати ціль: чого вони хочуть досягнути, – радить Іван Примаченко.

“Фундаментально варто визначитися. Якщо мета - це вступ у престижний західний університет, це один набір цілей – англійська мова, підготовка до стандартизованих тестів, знання, необхідні для участі в різноманітних конкурсах, олімпіадах. Тоді підготовка до ЗНО стає неважливою. Якщо ж мета дитини – вступити в топові вітчизняні виші, то підготовка до ЗНО виходить на перший план”.

 

Можна дотримуватися такого алгоритму дій:

1. Поставити мету, прописати її максимально докладно, щоби розуміти, куди рухатись, визначитись, які навчальні заклади найкраще можуть у цьому допомогти.

2. Коли визначилися з навчальним закладом, варто дізнатися, які цілі цей навчальний заклад сповідує, які там працюють учителі, як підтримують учителів, як школа працює над тим, щоби залучити найкращих учителів.

3. Дізнатися, чи високі стандарти ставить навчальний заклад. Адже це важливо для досягнення результатів учнів.

4. Ознайомитися з відгуками. Важливо дізнаватися відгуки від людей, які зараз навчаються в школі або закінчили нещодавно.

5. Бути обережним щодо рейтингу школи на основі результатів ЗНО. Високі результати ЗНО можуть свідчити про те, що в школі є сильні учні, які займаються з репетиторами і, відповідно, успішно навчаються і складають ЗНО. Або справді школа добре готує учнів.

6. Участь і перемоги школярів у міжнародних конкурсах, олімпіадах.


Очікування від школи

Очікування батьків від школи дуже різняться. “Для когось важливі дисципліна, сильна математика і група подовженого дня. Для когось – середовище, яке не травмує, акцент на творчості”, – каже Оленка Северенчук. Тому вона радить ретельно шукати і спілкуватися, аби зрозуміти – це твоє чи ні.

“Правила диктує школа, а не батьки, як би нам, батькам, не було прикро це чути. Ми з цими правилами на вході погоджуємося або ні та йдемо шукати далі”.

Її ключове очікування від початкової школи – нетоксичне, дружнє до дитини середовище. "Початкова школа – це більшою мірою про гру. Особливо 1-й і 2-й класи. Це про навчитися вчитися”.

Середня школа, на думку Оленки Северенчук, має дати дитині варіанти вибору, показати розмаїття напрямів. А вже в старшій має бути хороша прокачка обраного дитиною вектору. Тому повинні бути профільні ліцеї, зменшення кількості предметів і заглиблення в тематики.

 

Іван Примаченко ж визначив для себе такі критерії для вибору школи: висока планка вимог, цілі й цінності сім’ї.

Важливо бути готовим до стресів.  “Це так само, як із топовими університетами. Якщо випускник вступає на круту спеціальність, то він розуміє, що для нього навчання буде пеклом кілька років, але результати цього будуть видатними, і потім працевлаштування буде успішним і легким. Але це створює безумовний стрес. Високі стандарти – це високий стрес”.

Іван Примаченко вважає, що в школі треба прокачувати базові компетентності, на основі яких потім можна будувати складні спеціалізовані навички в університеті й житті. “Це англійська мова, математика й те, що далі виростає на їхній базі – програмування, критичне й аналітичне мислення, навчання наукового методу”.

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) також робить свій внесок у розвиток та навчання дітей: ми пропонуємо нашим читачам захоплюючі розвиваючі та історичні комікси для дітей і молоді. Ми видаємо комікси українською мовою - всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою є серія коміксів для дітей про догляд за зубами «Зубси» та серія про сімейні цінності - комікс "Сестри".

 

 

 

За матеріалами nus.org.ua

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022