(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Як навчити дитину читати

16.07.2018


У кожної дитини настає вік, коли батьки замислюються про те, що пора вчити дитину читати. У радянський час період освоєння читання дитиною припадав на перший клас. Сьогодні ж на співбесіді в перший клас у малюка вже перевірять його навички читання. Тобто вчити дитину читати потрібно батькам заздалегідь.

Коли починати вчити дитину читати

На відміну від радянського часу в наші дні існує багато різних методик раннього розвитку дітей та навчання читання. Мало не з народження Доман пропонує показувати малюкам картки зі словами та зображеннями (щоправда, тоді діти запам'ятовують цілком слово і потім у них ніяк не ладиться зі закінченнями), за методикою Зайцева можна вчити читати зовсім маленьку дитину за допомогою кубиків зі складами. Є ще шорсткі букви Монтессорі, методика Тюленева та інші. Поле для вибору у батьків вельми широке - обирайте, що Вам до душі.

Немає чіткого кордону, який дасть однозначну відповідь, коли починати вчити дитину читати. Але більшість психологів (не говоримо про послідовників методик Домана, Зайцева і т.д.) схиляються до того, що вчити читати потрібно приблизно з 5 років, коли дитина:

навчилася говорити і почала говорити простими реченнями (інакше можлива затримка мовного розвитку);
добре чує і розрізняє окремі звуки в словах, володіє достатнім словниковим запасом;
не має логопедичних проблем;
розуміє, що таке ліво і право, тобто не має проблем з просторовою орієнтацією.

Як вчити дитину читати

Усі радянські діти колись навчалися читати по абетці і букварю: вони вчили літери, звуки, звуки з'єднували в склад, а склади в слова. Слід зауважити, що азбука збиває з пантелику дітей картинками: запам'ятовується не потрібний звук, а картинка. Вона просто відволікає малюка.

Відзначимо, що вивчивши букву «Ем», малюкові буде непросто потім використовувати її. Тобто звучить це як «ем», а треба читати слово «ма-ма». А у малюка за правилами виходить «ем-а-ем-а». Саме тому зручніше і правильніше не заучувати спершу всі букви алфавіту і тільки потім переходити до складання слів, а робити все поступово. По-перше, навіть з декількох вивчених букв можна скласти склад і слово. По-друге, вчите дитину саме звукам, а не буквам. Букви вивчимо також поступово. Отже, вчимо звук «м», а не букву «ем». Зі звуком працювати набагато зручніше. З декількох звуків отримуємо склад, вчимо різні склади і складаємо слова. Картки зі складами можна робити і самостійно.

З досвіду зауважимо, що спробувавши одну або кілька методик раннього навчання читання, батьки все одно приходять до класичного навчання читанню: звук-склад-слово. 

До речі, дітям дуже подобається усвідомлювати, що у них щось виходить, що вони змогли прочитати слово і т.д. Так що таке освоєння читання вимагатиме від дитини чималої праці, але зате і принесе задоволення від власного досягнення.

Зауважимо, що вчити читати можна й читаючи комікси: тексту тут мало, речення прості, книжка має багато ілюстрацій і легко зацікавлює та захоплює. Дитина, розглядаючи яскраву ілюстрацію, з великим ентузіазмом пробує прочитати чергову репліку улюбленого героя. Такі комікси українською мовою для дітей, як пригоди Джеронімо Стілтона та пригоди Смурфиків, не лише допоможуть дитині швидше освоїти читання, а також сприятимуть розвиткові ерудиції та просторової уяви і фантазії, адже ці комікси  - це книги для розвитку дітей. Старайтеся щодня комікси читати дітям і навичку читання буде освоєно на 12 балів!


За матеріалами сайту: https://teddyclub.info/3-6-rokiv/pidgotovka-do-shkoli/yak-vchiti-ditinu-chitati-2
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2021