(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Формат коміксу прививає любов до читанняСаме зараз, у час активного переосмислення дитячого читання й виходу хрестоматій сучасної дитячої літератури, було б варто звернути увагу на формат коміксу й ті важливі функції, які він закладає, аби надалі мати змогу розширювати добірки для читання в класах та поза ними. А головне, формувати завзятого, постійного читача!

Комікси: читання й труднощі

У різних культурних колах за коміксами закріплено чимало стереотипів. Найпоширеніші стереотипи, ймовірно, такі: 

1) комікси читають лише для розваги; 
2) комікси тільки про супергероїв; 
3) комікси не дають глибини.

Небагато дорослих читачів мають бажання вчитуватися в комікси, особливо, коли йдеться про добірку книжок для читання в класі, а в українському читацькому ландшафті то й поготів.

Комікси різного змісту виходять друком в Україні вже частіше. Серед них, наприклад, комікси Видавництіва "Ірбіс Комікси".

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!

Функції коміксів

За визначенням одного з провідних дослідників дитячої літератури та коміксу зокрема Скотта МакКлауда (Scott McCloud), комікс – це співставлення візуальних та вербальних образів у спеціальний послідовний ряд, який має на меті донести інформацію та/чи принести естетичне задоволення читачеві. Комікси бувають різних жанрів та мають широкий спектр історій, як реальних, так і вигаданих.

Сьогодні використання коміксів у шкільній системі США лише набирає обертів, тоді як в Японії, до прикладу, комікси вже давно закріплено в системі шкільних читань. Чому?
Комікси дають можливість формувати грамотність, зокрема розвивають дитячі навички читання й письма та візуальні навички.

Щоб зрозуміти, як працюють комікси, студентам (у майбутньому – вчителям) рекомендують читати дві теоретичні роботи: «Розуміючи комікси: невидиме мистецтво» (Understanding Comics: The Invisible Art) Скотта МакКлауда (Scott McCloud) та «Комікси й секвенційне мистецтво» (Comics and Sequential Art) Вілла Ейзнера (Will Eisner). У цих роботах науковці не лише ретельно проговорюють деталі створення коміксів, але й загострюють увагу читачів на їхніх комплексних функціях.

Функції, які виконують комікси, широкі та в освітянській системі вони часто залежать від мети читання. Та все ж є основи основ. Ці загальні функції коміксів завжди лишаються ключовими для читання.

Комікси:

1)    залучають до читання дітей-візуалів, тобто тих, які краще навчаються з візуальних рядів, ніж вербальних;
2)    допомагають бачити різноманіття можливостей у подачі сюжету, а саме за допомогою зіставлення візуального й вербального текстів;
3)    нарощують словниковий запас і вчать бачити пунктуацію, подану в прямій мові;
4)    вчать бачити логічний чи/та нелогічний ланцюжок розвитку подій;
5)    вчать упізнавати нелінійні сюжети;
6)    допомагають семіотично розкодовувати картинки й проговорювати промальовані коди;
7)    розвивають уміння організовувати інформацію в певний логічний ряд;
8)    за умов якісного проговорювання прочитаного розвивають дитяче мовлення;
9)    розвивають уяву й фантазію;
10)  в умовах креативних занять формують креативні навички;
11) заохочують дітей до дослідження різних жанрів та форматів, формуючи цікавість до літератури загалом.

Усвідомлюючи ці важливі функції коміксів та загострену увагу до формування грамотності, вчителі в США об’єдналися в асоціацію Comics in Education і продовжують ділитися основними теоретичними знаннями й навичками з учителями, що тільки вчаться використовувати комікси в шкільному читанні. Крім того є багато англомовних ресурсів, які допомагають учителям розробляти уроки й добирати та складати книжки в класну бібліотеку.

Комікси розвивають цікавість до читання. Особливо, якщо йдеться про читачів, які тільки починають читати самостійно. Комікси широко радять читати в молодших шкільних класах, адже саме в цей час активно формується любов до читання, а з нею й загострюються потреба пізнання нового та активно закладаються найважливіші основи грамотності.

Розширення літературних горизонтів

Розширюючи літературний вибір для дітей у класі та поза ним, ми розширюємо дитячі горизонти грамотності й порозуміння, ставимо акценти на плюралізм і розвиваємо навички читання згідно з вимогами й трендами 21 століття.

Якісні комікси надають нам ці та інші  можливості і естетично, і з акцентуванням тих чи тих функцій. Активно переосмислюючи й критично опрацьовуючи канони української дитячої літератури, було б важливо не обійти увагою коміксів, аби формувати грамотних та завзятих читачів не лише українських культурних кіл, але й читачів у ширшому розумінні – світових читацьких спільнот.

Зверніть увагу вашої дитини на якісні комікси видавництва «Ірбіс-Комікси». Історична серія про пригоди Джеронімо Стілтона є визнаним бестселлером серед дітей. Перекладено цей комікс на 45 мов світу. Ці комікси – це книги для розвитку дітей. Повчальною та розважальною з неймовірно яскравими ілюстраціями є серія коміксів про Смурфів. Видано комікси українською мовою.
Переклад якісних коміксів і синтезоване запозичення певних аспектів із якісних коміксів допоможуть нам розширювати світогляд юних українських читачів теперішніх і майбутніх поколінь.

За матеріалами сайту Читомо


КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022