(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Дитина після зимових канікул стала лінива?

Зимові канікули закінчилися, і учням знову доводиться звикати до звичного «робочого» графіку. А після веселих довгих канікул це зазвичай не дуже просто. Дітям варто допомогти налаштуватися на навчальний процес після канікул та відновити «старий» режим, щоб навчання було продуктивним та без стресу. Пропонуємо вам поради, як допомогти дитині знову отримувати радість від навчання.

 
Подбайте про режим сну

Звичайно, що під час канікул школярі забули про ранкові підйоми, бо пізніше йшли до ліжка. Але за кілька днів до початку навчання треба почати налагоджувати звичний режим сну дитини. Ми знаємо, що взимку набагато важче прокидатися, бо за вікном вранці ще темно, а  через нестачу сонячного світла в організмі вранці продовжує вироблятися гормон сну мелатонін. Наша порада: раніше вкладайте свою дитину спати, а зранку будіть її ніжно й довго, щоб вона змогла прокинутися поступово й трохи полежати в ліжку. Це значно полегшить перший тиждень навчання.

Нагадаємо, що діти до 12 років повинні спати не менше дев’яти годин, декому потрібно й 10-12 годин, щоб почувати себе добре. Старшокласникам же буде достатньо восьмигодинного сну.

Зверніть увагу у перші дні навчання на самопочуття дитини: якщо помітите, що вранці вона млява, роздратована — додайте кілька годин сну, тобто вкладайте спати ще раніше.

 

Гуляйте вдень

Чому діти часто відчувають млявість у перші дні після зимових канікул, бо частіше, ніж улітку, коли більше часу можна проводити на вулиці, сидять вдома з гаджетами, настільними іграми та телевізором, і таким чином втрачають фізичний тонус.

Прогулянки на свіжому повітрі, фізична активність є важливими: денна прогулянка школярів має тривати 40 хв −1,5 год (залежно від погодних умов і самопочуття дитини). Можна також хоча б півгодини виділяти для прогулянки перед сном. Кисень важливий для нормального функціонування мозку, тому, коли розпочнеться навчання, діти мають гуляти ще більше.

Залучіть свою дитину до катання на санках чи лижах, навчіть кататися на ковзанах, дозвольте їй рухливі ігри з друзями на вулиці, бо холодна пора року — це найкращий час для прогулянок: організм дитини добре загартовується, а повітря взимку - чистіше та містить більше кисню.

 

Харчуйтеся корисними продуктами

Усім відомо, але повторимо ще раз: у щоденному раціоні дитини мають бути присутні свіжі овочі та фрукти, м’ясо, риба та злаки. Шкільні перекуси на перерві також повинні бути корисними. Покладіть у ланч-бокс своєму школяреві сухофрукти, фрукти, домашні сендвічі з цільнозернового хліба із сиром і шматочками овочів тощо.

Забезпечити дитині повноцінний раціон харчування – це одне з основних завдань батьків. 

 

Створіть особистий календар

Щоб дитина швидше звикла до режиму та охочіше виконувала завдання з розпорядку дня, складіть разом з нею розклад-карту на тиждень. Дітям дуже подобаються такі календарі, і вони охоче дотримуються яскравого розкладу, який створили власноруч! До такого календаря окрім шкільних занять внесіть також гуртки, заняття спортом та заплановані розваги: походи в кіно, до театру, в гості, майбутні поїздки та походи. Можна позначити й дні народження друзів вашої дитини. Додайте на карту наліпки та стікери і повісьте її на видному місці.

 

Виключіть надмірне навантаження

Нехай дитина втягнеться у навчання поступово: не вимагайте одразу старань "по максимуму" та не тисніть на дитину на початку навчання. Школярам на початку чергового навчального сезону важко зібратися з думками: занадто свіжі враження про безтурботні дні. Дитина може щось призабути, приносити додому не найвищі оцінки в перші тижні навчання, але й дорослим після відпустки потрібен час для повернення в «робочий стан»! Тож не дратуйтеся й не сваріть, а зрозумійте. Ми часто схильні перебільшувати значення оцінок. Звичайно, вони важливі, але сенс дитинства, відносин і життя не в них.

 

Стимулюйте до навчання

Постарайтеся знайти для дитини додаткову мотивацію, щоб вона хотіла повернутися до школи після тривалої перерви. Молодші школярі та учні середньої школи дуже зрадіють походу до канцелярського магазину: яскрава канцелярія піднімає настрій навіть дорослому.

Зустріч із друзями та однокласниками також є гарним стимулом, щоб повернутися до школи. Після довгих канікул дитина прагне гуляти з однолітками з подвійною силою. Не потрібно забороняти це — діти мають задовольнити потребу в спілкуванні. Баланс навчання та розваг поступово нормалізується.

Влаштуйте дитині маленький сюрприз з приводу першого навчального дня! Що це може бути? Серед варіантів, наприклад: приготуйте на вечерю улюблену страву, прогуляйтеся разом після школи чи пограйте у веселі ігри. Або ж запросіть додому когось з її шкільних друзів і влаштуйте чаювання чи купіть вашому школяреві яскравий цікавий навчальний комікс видавництва «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing). Бо наші комікси українською мовою доведуть вашому чаду, що навчання – не нудне, а цікаве та захоплююче заняття. Наші комікси для дітей мотивують дізнаватися більше та ставати все більш ерудованим та начитаним – це доведено нашими постійними читачами. Батьки, які у нас купують комікси для своїх дітей, стверджують, що комікси надихають дітей дізнаватися більше і сприяють пошукам нових знань у книжках, а не на інтернет-ресурсах. Що ж купити комікси на подарунок – це мотивувати дитину до навчання! Тож оберіть з нашого асортименту всесвітньовідомі бестселери:

- для діток молодшого віку веселі комікси про Смурфиківсерію коміксів про догляд за зубами «Зубси»;

- для дітей шкільного віку у видавництві представлено розвиваючу серію історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона; komiks про сімейні цінності –   «Сестри»;

- для старшокласників та студентів маємо комікси «Економіка...» (економіка в коміксах) та «Володимир – Князь Київський» (історичний графічний роман).

А ще для ваших діток ми почали видання нової захоплюючої серії коміксів «Історії старого дерева» - комікс має просто неймовірні акварельні ілюстрації, а історії у коміксі добрі та повчальні: діти зрозуміють навіщо бути терплячими  і розуміючими, як любити та цінувати свою сім'ю та друзів, як навчитися приймати самого себе...

Отже, ми сподіваємося, що наші поради допоможуть вам полегшити процес повернення дитини до режиму навчальних буднів. Лише усвідомте, що школярам потрібно трохи часу та підтримки з вашої сторони.

 

 
 

 

За матеріалами сайту learning.ua

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022