(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Чим ще світ завдячує Христофору Колумбу
Христофор Колумб плавав 70 днів морем до того, як 12 жовтня 1492 року на обрії з'явилася земля. Однак побачені обриси берега були зовсім не Індією, а невеликим островом, який пізніше отримав назву Сан-Сальвадор.

Аборигенів, яких Христофор Колумб зустрів на островах, він назвав індіанцями, тому що щиро вважав знайдені землі частиною Індії. Дивно, що ця "помилкова" назва корінних жителів Америки збереглася до наших днів.

Причому з українською мовою нам ще пощастило: жителів Індії ми називаємо індійцями, хоча б однією буквою відрізняючи їх від індіанців. А, наприклад, в англійській мові обидва слова пишуться абсолютно однаково: "indians". Тому коли мова йде про американських індіанців, їх називають відразу з уточненням: "American Indians" або просто "Native Americans" ("корінні американці").


Під час Колумбових подорожей було багато небезпечних моментів. Одного разу Колумба дивом врятувало... знання астрономії!
Під час останнього плавання команда потрапила в дуже скрутне становище. Кораблі були розбиті, провізія закінчувалася, люди виснажені і хворі. Залишалося тільки чекати допомоги та сподіватися на гостинність індіанців, які були налаштовані до чужоземців не дуже мирно. І тоді Колумбу прийшла в голову одна хитрість. З астрономічних таблиць він знав, що 29 лютого 1504 року відбудеться місячне затемнення. Колумб покликав до себе місцевих вождів і оголосив, що як покарання за їхню ворожість бог білих людей вирішив відібрати в жителів острова місяць. І дійсно, передбачення збулося: точно у зазначений термін місяць стала накривати чорна тінь. Тоді індіанці почали благати Колумба повернути їм місяць, а натомість погодилися годувати чужинців найкращою їжею та виконувати усі їхні побажання. 


Христофор Колумб привіз зі своїх плавань багато ще не відомих європейцям продуктів: наприклад, кукурудзу, помідори та картоплю. А в Америці завдяки Колумбу з'явився виноград, а ще коні та корови.
Це переміщення товарів, рослин і тварин між Старим Світом (Європою) і Новим Світом (Америкою) тривало кілька сотень років і отримало назву "Колумбів обмін".


А ось дітям та підліткам буде дуже цікаво прочитати детальніше про неймовірні пригоди Христофора Колумба у  історичному коміксі «Відкриття Америки» із серії про Джеронімо Стілтона від Видавництва "Ірбіс Комікси". Серія видань про Джеронімо Стілтона достовірно розповість вашим дітям про цікаві історичні події та про історичні персоналії у адаптованій для дитячого сприйняття формі. Наші комікси – це книги для розвитку дітей. Видано комікси українською мовою.  Читати дітям комікси – це сучасно та розумно!
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022