Христофор Колумб плавав 70 днів морем до того, як 12 жовтня 1492 року на обрії з'явилася земля. Однак побачені обриси берега були зовсім не Індією, а невеликим островом, який пізніше отримав назву Сан-Сальвадор.
Аборигенів, яких Христофор Колумб зустрів на островах, він назвав індіанцями, тому що щиро вважав знайдені землі частиною Індії. Дивно, що ця "помилкова" назва корінних жителів Америки збереглася до наших днів.
Причому з українською мовою нам ще пощастило: жителів Індії ми називаємо індійцями, хоча б однією буквою відрізняючи їх від індіанців. А, наприклад, в англійській мові обидва слова пишуться абсолютно однаково: "indians". Тому коли мова йде про американських індіанців, їх називають відразу з уточненням: "American Indians" або просто "Native Americans" ("корінні американці").
Під час Колумбових подорожей було багато небезпечних моментів. Одного разу Колумба дивом врятувало... знання астрономії!
Під час останнього плавання команда потрапила в дуже скрутне становище. Кораблі були розбиті, провізія закінчувалася, люди виснажені і хворі. Залишалося тільки чекати допомоги та сподіватися на гостинність індіанців, які були налаштовані до чужоземців не дуже мирно. І тоді Колумбу прийшла в голову одна хитрість. З астрономічних таблиць він знав, що 29 лютого 1504 року відбудеться місячне затемнення. Колумб покликав до себе місцевих вождів і оголосив, що як покарання за їхню ворожість бог білих людей вирішив відібрати в жителів острова місяць. І дійсно, передбачення збулося: точно у зазначений термін місяць стала накривати чорна тінь. Тоді індіанці почали благати Колумба повернути їм місяць, а натомість погодилися годувати чужинців найкращою їжею та виконувати усі їхні побажання.
Христофор Колумб привіз зі своїх плавань багато ще не відомих європейцям продуктів: наприклад, кукурудзу, помідори та картоплю. А в Америці завдяки Колумбу з'явився виноград, а ще коні та корови.
Це переміщення товарів, рослин і тварин між Старим Світом (Європою) і Новим Світом (Америкою) тривало кілька сотень років і отримало назву "Колумбів обмін".
А ось дітям та підліткам буде дуже цікаво прочитати детальніше про неймовірні пригоди Христофора Колумба у історичному коміксі «Відкриття Америки» із серії про Джеронімо Стілтона від Видавництва "Ірбіс Комікси". Серія видань про Джеронімо Стілтона достовірно розповість вашим дітям про цікаві історичні події та про історичні персоналії у адаптованій для дитячого сприйняття формі. Наші комікси – це книги для розвитку дітей. Видано комікси українською мовою. Читати дітям комікси – це сучасно та розумно!