(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Чи треба гратися з дитиною

17.12.2017


Гра - особлива діяльність дитини. У грі вона не переслідує жодної мети, а просто отримує задоволення. Тільки граючись, дитина стає незалежною, головною, творцем ситуації - тому що поза грою вона завжди займає підлегле становище. Не дивно, що діти так люблять гратися! Чи варто батькам гратися з дитиною? Спробуємо розібратися.

Ніхто не буде заперечувати – гра для дитини дуже корисна. Граючись, малюки різного віку розвиваються інтелектуально, вчаться маніпулювати предметами, роблять відкриття, вчаться діяти, як дорослі, програють життєві ситуації і вирішують поточні емоційні проблеми. Однак для дитини гра - природна стихія, а для дорослого вона неприродна! Тому нам так складно, і звідси і випливає питання заголовку: а чи треба батькам гратися з дитиною?

Звичайно, слово «треба» звучить трохи недоречно. Емоційні аспекти життя не можна вписати в рамки зобов'язань. Однак питання залишається: наскільки необхідно дитині втручання батьків, допомога в організації гри? Тут варто звернути увагу на кілька аспектів дитячої гри.

Дитині не потрібен аніматор

Дитині потрібне спілкування, участь у житті сім'ї. Якщо малюк є центром сім'ї та саме він задає вектор її дій - це ненормально. Мама і тато, бабусі й дідусі не повинні танцювати навколо дитини. Безперечно, ви дуже любите свого карапуза, але не варто відмовлятися від побутових справ, щоб позбирати з ним сортер або розкласти доміно. Для дитячого розвитку набагато корисніше, якщо ви помиєте підлогу або розвісите білизну разом, нехай це і суттєво ускладнить захід. Зате маля буде відчувати, що ви - одна команда, зайнята спільною справою!

Знайдіть золоту середину

Давати дитині цікаві іграшки, пояснюючи, як з ними гратися, ненав’язливо «підкидати» ідеї і проявляти увагу до дитини потрібно обов'язково! І, звичайно, залишати дитину на одинці з собою з ранку до вечора - неправильно. Така «свобода» не навчить малюка самостійності, а просто вселить упевненість у власній непотрібності... Однак і зворотна модель, коли батьки з ранку до вечора придумують ігри для малюка, теж ненормальна. Про яку дитячу фантазію та творчість можна говорити, якщо батьки все вже придумали за дитину.

Гра з дитиною – не покарання для батьків

Гра для батьків не має бути нудним обов’язком. Краще гратися з дитиною рідше, але саме тоді, коли вам дійсно цього хочеться. Не подобаються хованки? Зберіть разом пазл або мозаїку, займіться спільною творчістю - таке дозвілля не гірше, ніж ігри через силу. А найкраще: розгляньте  з дитиною гарно яскраво ілюстровану книжку з цікавим захоплюючим сюжетом. Таке заняття принесе дитині ще більше користі для розвитку та формуватиме любов до читання. Для такої «справи» якнайкраще підійдуть комікси видавництва «Ірбіс-Комікси», наприклад, комікси про Смурфиків, а дорослішим дітям будуть особливо цікаві історичні комікси із серії про пригоди Джеронімо Стілтона. Ці комікси вміщують чудові яскраві ілюстраці, небагато тексту – таким чином, навіть малій дитині легко вслідкувати за сюжетною лінією. Наші комікси: – це книжки для розвитку дітей; - видано комікси українською мовою; - завдяки нашим коміксам діти вчаться читати і вчаться любити читати.

Орієнтуйтеся на вік дитини

Чим старша дитина, тим менше їй потрібна участь дорослого в іграх. Якщо півтора-дворічному малюкові ще потрібна мамина присутність в зоні гри, підтримка і поради, то три-чотирирічний фантазер вже цілком може обходитися уявними друзями і спілкуватися з іграшками, створюючи цілі світи.

Трішки уваги ніколи не зашкодить

Якщо дитина скаржиться, що їй нудно, просить погратися, швидше за все, проблема не в браку ідей. Їй просто потрібно в даний момент «підживитися» енергією вашої любові. Приділіть синові чи доньці трохи уваги, поговоріть, дайте йому/ їй просто посидіти у вас на колінах, і ви побачите, як швидко зміниться погляд дитини: нудьгу змете вітром! Ще один чудовий варіант батьківських дій в разі дитячої нудьги - запросити малюка взяти участь у ваших дорослих справах.

Не використовуйте ґаджети

Не вирішуйте проблему «не знаю, як грати з дитиною» за допомогою телевізора і планшета, особливо якщо вашій дитині немає і трьох років. Електронні ґаджети позбавляють дітей фантазії, творчості та ініціативності.
Гратися з дитиною, звичайно ж, можна і треба. Але важливішим є те, що цей процес має приносити радість усім. Якщо ви отримуєте щире задоволення від гри, це прекрасно! Не потрібно ламати себе, якщо гратися важко, для дитини найважливіше ваша любов і турбота, які ви проявляєте. Спільні прогулянки, читання, творчість, та й просто справи по дому важливі для дитини не менше, ніж ігри з примусу.

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2020