(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Чи треба гратися з дитиноюГра - особлива діяльність дитини. У грі вона не переслідує жодної мети, а просто отримує задоволення. Тільки граючись, дитина стає незалежною, головною, творцем ситуації - тому що поза грою вона завжди займає підлегле становище. Не дивно, що діти так люблять гратися! Чи варто батькам гратися з дитиною? Спробуємо розібратися.

Ніхто не буде заперечувати – гра для дитини дуже корисна. Граючись, малюки різного віку розвиваються інтелектуально, вчаться маніпулювати предметами, роблять відкриття, вчаться діяти, як дорослі, програють життєві ситуації і вирішують поточні емоційні проблеми. Однак для дитини гра - природна стихія, а для дорослого вона неприродна! Тому нам так складно, і звідси і випливає питання заголовку: а чи треба батькам гратися з дитиною?

Звичайно, слово «треба» звучить трохи недоречно. Емоційні аспекти життя не можна вписати в рамки зобов'язань. Однак питання залишається: наскільки необхідно дитині втручання батьків, допомога в організації гри? Тут варто звернути увагу на кілька аспектів дитячої гри.

Дитині не потрібен аніматор

Дитині потрібне спілкування, участь у житті сім'ї. Якщо малюк є центром сім'ї та саме він задає вектор її дій - це ненормально. Мама і тато, бабусі й дідусі не повинні танцювати навколо дитини. Безперечно, ви дуже любите свого карапуза, але не варто відмовлятися від побутових справ, щоб позбирати з ним сортер або розкласти доміно. Для дитячого розвитку набагато корисніше, якщо ви помиєте підлогу або розвісите білизну разом, нехай це і суттєво ускладнить захід. Зате маля буде відчувати, що ви - одна команда, зайнята спільною справою!

Знайдіть золоту середину

Давати дитині цікаві іграшки, пояснюючи, як з ними гратися, ненав’язливо «підкидати» ідеї і проявляти увагу до дитини потрібно обов'язково! І, звичайно, залишати дитину на одинці з собою з ранку до вечора - неправильно. Така «свобода» не навчить малюка самостійності, а просто вселить упевненість у власній непотрібності... Однак і зворотна модель, коли батьки з ранку до вечора придумують ігри для малюка, теж ненормальна. Про яку дитячу фантазію та творчість можна говорити, якщо батьки все вже придумали за дитину.

Гра з дитиною – не покарання для батьків

Гра для батьків не має бути нудним обов’язком. Краще гратися з дитиною рідше, але саме тоді, коли вам дійсно цього хочеться. Не подобаються хованки? Зберіть разом пазл або мозаїку, займіться спільною творчістю - таке дозвілля не гірше, ніж ігри через силу. А найкраще: розгляньте  з дитиною гарно яскраво ілюстровану книжку з цікавим захоплюючим сюжетом. Таке заняття принесе дитині ще більше користі для розвитку та формуватиме любов до читання. Для такої «справи» якнайкраще підійдуть комікси видавництва «Ірбіс-Комікси», наприклад, комікси про Смурфиків, а дорослішим дітям будуть особливо цікаві історичні комікси із серії про пригоди Джеронімо Стілтона. Ці комікси вміщують чудові яскраві ілюстраці, небагато тексту – таким чином, навіть малій дитині легко вслідкувати за сюжетною лінією. Наші комікси: – це книжки для розвитку дітей; - видано комікси українською мовою; - завдяки нашим коміксам діти вчаться читати і вчаться любити читати.

Орієнтуйтеся на вік дитини

Чим старша дитина, тим менше їй потрібна участь дорослого в іграх. Якщо півтора-дворічному малюкові ще потрібна мамина присутність в зоні гри, підтримка і поради, то три-чотирирічний фантазер вже цілком може обходитися уявними друзями і спілкуватися з іграшками, створюючи цілі світи.

Трішки уваги ніколи не зашкодить

Якщо дитина скаржиться, що їй нудно, просить погратися, швидше за все, проблема не в браку ідей. Їй просто потрібно в даний момент «підживитися» енергією вашої любові. Приділіть синові чи доньці трохи уваги, поговоріть, дайте йому/ їй просто посидіти у вас на колінах, і ви побачите, як швидко зміниться погляд дитини: нудьгу змете вітром! Ще один чудовий варіант батьківських дій в разі дитячої нудьги - запросити малюка взяти участь у ваших дорослих справах.

Не використовуйте ґаджети

Не вирішуйте проблему «не знаю, як грати з дитиною» за допомогою телевізора і планшета, особливо якщо вашій дитині немає і трьох років. Електронні ґаджети позбавляють дітей фантазії, творчості та ініціативності.
Гратися з дитиною, звичайно ж, можна і треба. Але важливішим є те, що цей процес має приносити радість усім. Якщо ви отримуєте щире задоволення від гри, це прекрасно! Не потрібно ламати себе, якщо гратися важко, для дитини найважливіше ваша любов і турбота, які ви проявляєте. Спільні прогулянки, читання, творчість, та й просто справи по дому важливі для дитини не менше, ніж ігри з примусу.
Хороша альтернатива гаджетам - комікси, що є неймовірними кни гами для розвитку дітей

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!


За матеріалами сайту Dityinfo.com

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022