(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Чи потрібно наказувати дітей?Маленькі діти - маленькі проблеми, великі діти - великі проблеми. А як зробити так, щоб дорослі діти не приносили проблем? Вся справа в правильному формуванні особистості дитини. Одним з найважливіших елементів в цьому є правильне розуміння вчинків, наслідків та покарання. А чи потрібно карати дитину, коли вона ще тільки починає проявляти характер і формувати особистісне «я»? Давайте спробуємо розібратися докладніше у цьому питанні.

Як покарати дитину без образ та істерик?

Психологи стверджують, що в 2,5-3 роки батьки вже можуть впроваджувати покарання для дітей за якісь небезпечні або погані вчинки, при цьому навчаючи їх. Як же це зробити без істерик та ігнорування, адже малюкові так складно змиритися, що його у чомусь можуть обмежити.

Щоб правильно покарати дитину, потрібно пояснити докладно, через що саме можливе покарання, тобто визначити межі «вчинків» або створити правила, які є обов'язковими до виконання. Якими повинні бути правила? Для правильної організації всього процесу покарань, батьки можуть сформувати правила для дитини, виходячи з наступного:

1) вони повинні формувати у дитини почуття безпеки та стабільності;
2) вони повинні давати реальні знання про те, що відбувається за межами родини;
3) правила - це щось, що відрізняється від бажань, думки дитини та її батьків;
4) вони повинні допомагати організовувати режим дня дитини;
5) вони повинні вчити поважати кордони інших людей.

Маленькій, зростаючій та активній дитині, яка пізнає світ, складно пояснити усі грані правильного і неправильного за один раз. Саме тому створення правил і визначення покарань за них повинно відповідати не лише конкретній сімейній обстановці.

Якщо правило обумовлено заздалегідь, є зрозумілим для дитини і визначено покарання за порушення цього правила, то таке покарання буде сприйматися малюком не як примха батьків, а як дія, яка оберігає або допомагає подолати різні неприємні наслідки у майбутньому.

Покарання: так чи ні? Які з них можна застосовувати до маленької дитини?

Якщо ви станете карати дитину за якийсь вчинок, про який раніше ви їй не розповідали, то покарання не допоможе. Малюк просто не зрозуміє, за що і з якої причини його покарали. Наприклад, є правило, що дитина може малювати фарбами на аркуші паперу і не може малювати на шпалерах і підлозі. А дитина взяла і зробила свою творчість на шторах. У перший раз потрібно пояснити малюкові, до чого призведе малювання на шторах, але відзначити його творчий підхід до цікавого заняття. Потім сформувати нове, чітке правило заборони малювання в різних місцях, включаючи штори, і визначити заздалегідь, яке саме покарання чекає дитину в разі його порушення.

Правила і покарання формуються в колі кожної родини зі своїми особливостями, і складно визначити конкретні межі. Але категорично не варто використовувати по відношенню до дітей такі види покарань:

обмеження їжі або прогулянки;
позбавлення чого-небудь важливого для дитини на тривалий час;
тілесне покарання, насильство;
образливі покарання, шантаж, погрози;
позбавлення любові.

Можливі безпечні приклади покарань для дітей:
1) відвести в іншу кімнату і дати подумати про те, що трапилося;
2) заборона на перегляд мультиків;
3) обмеження у виборі іграшок;
4) обмеження у використанні гаджетів.

Ще одна важлива складова правильного покарання - робити його вчасно. Маленька дитина вже через 20 хвилин не згадає, яке правило вона порушила. Краще взагалі не карати, ніж покарати малюка з запізненням. При кожному покаранні намагайтеся надати підтримку дитині, висловлюючи жаль і надію на те, що така ситуація більше не повториться.

Чи потрібні покарання конкретно вашій дитині, вирішувати тільки вам. Але караючи правильно, ви зможете не тільки обмежити в чомусь, а ще й навчити дітей правильним діям і вчинкам, які допоможуть їм реалізуватися в майбутньому.
Не забуваємо, що батьки повинні не лише карати дитину за провини та визначати кордони її діяльності, а  також хвалити, заохочувати та винагороджувати своє чадо. Адже ніякі покарання не будуть такими дієвими та результативними, якщо за хорошу поведінку дитина не отримуватиме похвалу чи час від часу невеличкий подарунок. 
Як заохочення подаруйте своїй дитині чудові комікси українською мовою. 

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!


Діти обожнюють наші комікси та стають їхніми справжніми фанатами. Наші комікси – це книги для розвитку дітей. Комікси читати дітям – це сучасно та розумно!


За матеріалами Teddi info
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022