(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Чи можна ставити дитину в кут
Хтось із батьків беззастережно і не роздумуючи відправляє неслухняного малюка в кут після провини. Хтось категорично відкидає цей метод покарання. Розглянемо усі «за» та «проти» такого покарання.

Ставити в кут можна

Не всі психологи та психотерапевти однозначні і категоричність щодо «кута» в якості методу покарання. Є ті, хто виступає «за» такий спосіб виховання. І вони мають такі доводи:

1. Ефективність. Для більшості дітей (особливо для активних та комунікабельних) обмеження їх свободи руху, переміщення і спілкування - страшне покарання, якого вони будуть всіляко уникати. А значить постараються не вчиняти тих дій, за які їх карають таким чином.

2. Відсутність насилля. Все-таки поставити дитину в куток більш прийнятний метод дисциплінувати, ніж рукоприкладство.

3. Накопичений роками досвід. Це покарання старе, як світ, а колишня система виховання, як відомо, давала непогані плоди. 
Доводи переконливі… але не забувайте про те, що всі дітки різні. Для когось і дві години стояння в кутку виявляться марною тратою часу, після якої дитина піде і зробить ще раз те, за що її покарали. Тому так важливо пояснювати малюкові, чому ви з ним так вчинили, обговорити з ним це і не перегинати палицю: стояння у куті повинно обмежуватися хвилинами, а не обчислюватися годинами. 

Ставити в куток не можна

Частина психологів і психотерапевтів виступають категорично проти такого методу покарання, і у них є багато своїх доводів на цей рахунок. Варто врахувати ці моменти перед тим, як карати малюка стоянням у кутку.

1. Відсутність гуманності. Ставити дитину обличчям в кут на якийсь час, позбавляючи його руху і спілкування, жорстока міра покарання.

2. Відсутність ефективності. Більша частина дітей не розуміє цього покарання. Дитина не може зосередитися в такій обстановці на своїх думках, аналізувати свою поведінку. Відповідно покарання втрачає свій сенс. Якщо ж у неслухняного шибеника сформується страх перед цим кутом, він буде всього лише уникати тих помилок, за які його ставлять в кут. Педагоги-психологи вважають, що така виховна міра неефективна, оскільки у дитини не буде усвідомлення своїх помилок і самовдосконалення.

3. Наслідки. Психологи стверджують, що діти, яких карали таким чином в дитинстві, виростають з низькою самооцінкою, нестабільним емоційним і психічним здоров'ям, а також схильні до девіантної поведінки.

Ці доводи є ще більш значними, ніж у власне прихильників такого методу покарання. Але ставити дитину в кут чи ні кожні батьки вирішують для себе самі. Це буде залежати від сімейних цінностей, методів виховання, прийнятих у сім'ї, а також від особистості самого малюка. Для когось це покарання працює на благо, а когось дійсно можна загнати в кут з точки зору психології.

А ще краще виховувати гарним прикладом. Наприклад, можна заохочувати дитину з малечку до прочитання якісних добрих розвиваючих книжок. Такими є комікси видавництва «Ірбіс-Комікси». Комікси українською мовою про пригоди Джеронімо Стілтона виконують не лише виховну роль, а покликані також розвивати ерудицію дитини. Адже кожна книга-комікс цієї серії побудована на історичних подіях та розповідає про історичних особистостей. 

Вчать добру, послуху та оптимізму чудові яскраві комікси про Смурфиків. Смурфи  - одні з улюблених героїв дітей, діти з цікавістю читають про їхні пригоди і вчаться бути розважливими, справедливими та добрими. Ці книги для розвитку дітей обов’язково знайдуть свій відгук в серцях маленьких читачів, адже комікси читати дітям – це повчально!

За матеріалами: https://momandkids.net.ua/znana-pro-ditey/462-chy-m-gna-stavyty-dytyny-v-kut.html
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022