(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Чому у коміксах про Джеронімо Стілтона орудують коти-пірати?

Ставлення до котів у країнах Західної Європи було не завжди прихильним. Негативні стосунки з представниками котячих сформувалися ще до початку історії Середніх віків. Вже за часів інквізиції в Італії та інших західноєвропейських країнах стали активно винищувати кішок, сприймаючи їх як помічників демонічних сил. Саме тому коти-пірати як представники антагонічного світу «миші-коти» орудують у коміксах про Джеронімо Стілтона. Вони виступають негативними героями, які прагнуть змінити хід історії. А добрі герої-миші — журналіст і редактор газети «Гризун» Джеронімо Стілтон та його друзі всіляко зупиняють котів-піратів.

Звідки у культурі західноєвропейських країни склалося таке особливе ставлення до котів?


Ще у часи Хрестових походів, коли народи Європи більше дізналися про традиції Сходу, прихильне ставлення мусульман до котів викликало у християн негативний осуд, як до всього ворожого.

Водночас, для середньовічних європейців поведінка котів, що гуляють опівночі, коли панують темні сили, була незрозумілою. А те, що їхні очі блищать, як у демонів, вони природно пояснювали як породження всього злого.

Масштабне винищення котів у середньовічній Італії розпочалося відтоді, коли у посланні Папи Григорія ІХ від 1233 року «Vox in Rama» було засуджено люциферіанство й описано ритуал поклоніння котам єретиками. Тоді чи не повсюди стали спалювати, топити і навіть вішати котів. Особливо це стосувалося чорних кішок. За свідченнями науковців, низка документів Святої інквізиції свідчить про факти офіційних звинувачень жінок і чорних котів у відьомстві.

Це далеко не все. Паралельно з поширенням «анти-котячої кампанії» настав час великих епідемій. Середньовічними містами Європи ХІV століття гуляла чума та інші інфекції. Адже, знищивши численну кількість кішок, розвелося багато щурів, які поїдали припаси і розносили хвороби. Тож не дивно, що всі проблеми знову були перекладені на котів. Так, у 1344 році у французькому місті Мец сталась епідемія хореї, яку тоді називали «танцями святого Віта». Півтори тисячі людей кидалися у нападах, їм ввижались святі, демони та химери. Ще довго після цього жителі міста ритуально знищували котів, щоб вгамувати прояви цієї невідомої напасті.

Кішки ― жертви жорстоких традицій і забобонів


Відтоді коти стали жертвами жорстоких традицій і забобонів по всій Західній Європі. У Богемії та Померанії котів вбивали серед полів, щоб вберегти врожай від шкідників і злодіїв. У Данії кішок зачиняли в бочках, які чіпляли між деревами. Коли повз них проїжджав солдат на коні, він мав ударити бочку списом. Титул «котячого короля» отримував той, хто вбивав тварину. В Англії живих котів замуровували у підвалини нової будівлі, щоб їхні духи захищали помешкання від щурів і мишей.

Підозри щодо котів продовжувались і у епоху Просвітництва. Німецький зоолог XVII століття Йоган Маттеус Бехштейн в книзі «Природна історія для всіх» доводив здатність котів відчувати природні катаклізми, що було правдою. Але науковець настирливо не рекомендував під час сильної зливи перебувати в місці, куди забігла кішка, бо вона притягує блискавку.

Як з часом змінювалося ставлення до котів?

У сучасній світовій культурі ставлення до котів також є неоднозначним. Так у США існує легенда про Диявольського Кота (D.C.), який став привидом і переслідує урядові будівлі Вашингтона. Диявольський Кіт це саме той, який не покинув ці приміщення ще з часів, коли тварини були завезені в тунелі Капітолію, щоб виловити щурів.

Сьогодні в різних коміксах використовується образ дівчини-кішки. Чорна кішка — персонаж серій коміксів компанії Marvel Comics. Жінка-кішка — персонаж всесвіту DC Comics в коміксах про Бетмена.

Коти-пірати є негативними героями в коміксах для дітей про Джеронімо Стілтона. У кожній історії головний герой-миша журналіст і редактор газети «Гризун» Джеронімо Стілтон та його друзі повинні зупинити котів-піратів, які віднайшли спосіб подорожувати в минуле, щоб змінити історію на свою користь.      

17 лютого – день кота у Європі


Ставлення до котів у Європі змінилося. Італія є прихистком для більш ніж 2,5 мільйона бродячих кішок. Щороку в Європі відзначається міжнародний День кота (World Cat Day), яке було запропоноване 1992 року італійським журналістом Клауді Ангелетті на честь захисту цих своєрідних і ласкавих тварин. Воно отримало всенародну підтримку й відзначається у Європі 17 лютого.

Безперечно читати про котів піратів у коміксах дуже цікаво, особливо виданих українською мовою. Так Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022