(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

Чому необхідно обмежити час користування ґаджетами та смартфонами дітьми



Команда дослідників з університету Айови дійшла до висновків, що в на сьогодні до 90% 2-річних дітей в Америці вже користуються планшетами! Звичайно, з одного боку, це непогано: різні розвиваючі ігри та головоломки для малюків можуть позитивно впливати, але вчені все-таки  рекомендують обмежувати час користування ґаджетами для малюків. І на це у них є серйозні причини.

1. Це негативно впливає на здатність дитини до соціалізації

У віці від 0 до 2 років мозок дитини збільшується в три рази. Голос батьків, спільні ігри можуть допомогти дитині сформуватися саме таким чином, щоб потім встановлювати нормальні емоційні зв’язки з іншими людьми. Але у малюків, які вже у такому малому віці мають доступ до ґаджетів, постійно дивляться мультфільми, все трохи інакше. Їхня нервова система починає гірше розвиватися, це погано впливає на концентрацію уваги та сприйняття оточуючих людей. Коли такі діти дорослішають, їм стає важче побудувати нормальні гармонійні відносини з оточуючими людьми.

2. Діти більше схильні до залежності від ґаджетів, ніж дорослі

«Технології залучають людей тим, що у віртуальному світі можна нескінченно пробувати щось нове. Дуже складно відмовитися від їхнього використання саме тому, що немає ніяких обмежень у задоволенні своїх бажань », – говорить доктор Гері Смолл, професор психіатрії і директор Центру довголіття при Каліфорнійському інституті неврології.
Одним натисканням на кнопку дитина може отримати бажане. Але технології не можуть навчити дитину поміркованості. Саме тому вона звикає до смартфону моментально, але, на відміну від дорослої людини, не завжди може контролювати і обмежувати себе.

3. Пристрасть до планшетів і ґаджетів провокує істерики

«Якщо ці пристрої стають головним інструментом, щоб заспокоїти і відволікти маленьких дітей, то яким чином будуть розвиватися їхні власні внутрішні механізми саморегуляції?» – задається питанням доктор Дженні Редескі.
Якщо у дитини з’являється прихильність до чого-небудь, вона починає плакати і злитися, коли у неї це намагаються відняти. Але якщо ваш малюк починає істерику з приводу ґаджета, не поспішайте знову давати йому планшет тільки заради того, щоб заспокоїти. Це не вирішить проблему, а лише посилить її.

4. Постійні ігри сприяють порушенням сну

Доведено, що використання електронних пристроїв у вечірній час несприятливо впливає на якість сну і погано позначається на емоційному та фізичному стані на наступний день.
Нервова система людини відпочиває в період 21:00 – 1:00. Однак багато підлітків нехтують цим відпочинком, замінюючи його на більш захоплююче проведення часу. І, на жаль, менш корисне. Якщо все таки діти хочуть зайнятись чимось цікавим та захоплюючим, то цьому можуть допомогти комікси! Саме так - комікси неймовірні книги з величезною кількістю малюнків та цікавими сюжетами і такі книги можуть стати гарною заміною гаджетам. А чи знали ви, що в Україні бдавно є цікаві та розвиваючі комікси для дітей українською мовою, і видає їх Видавництво "Ірбіс Комікси".

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує м аленьким читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ось наприклад, для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!


5.Надмірне захоплення ґаджетами позначається на навчанні та успішності
На думку багатьох дослідників, смартфони, планшети та інші ґаджети негативно позначаються на здатності дітей до навчання, бо постійно відволікають їхню увагу та роблять розсіяними.
«Ці пристрої часом замінюють практичну діяльність, необхідну для розвитку сенсомоторних і візуально-рухових навичок, які важливі для навчання», – каже доктор медичних наук Бостонського університету Дженні Редескі.
Крім іншого, відео- і онлайн-ігри здатні загальмувати творчу уяву дитини.

6. Планшети впливають на здатність дітей замислюватися про наслідки своїх дій

Спілкуючись, людина навчається стежити за реакцією співрозмовника на власні слова, і в цьому їй допомагають інтонації, вираз обличчя, тембр голосу, загальна поведінка. Але якщо дитина спілкується тільки онлайн, то не чує інтонацію, не бачить вираз обличчя, не може відчути змін в настрої людини. А усі ці навички є основою для встановлення людських взаємин.
Дитині необхідно постійно наживо спілкуватися зі своєю сім’єю, з однолітками, адже тільки так можна навчитися проявляти співчуття, розуміти інших людей. Тільки живе спілкування навчить дитину відчувати себе невимушено у компанії інших людей, що дуже стане в нагоді в дорослому житті.

7. Надмірне захоплення ґаджетами може сприяти психічним розладам

За твердженням експертів, чим більше діти проводять часу за планшетами і ґаджетами, тим вище ризик розвитку у них дитячої депресії, тривожності, відсутність прихильності до батьків і рідних братів і сестер. Також у них може розвинутися синдром дефіциту уваги, психози та можуть з’явитися проблеми з поведінкою і послухом.

8. Захоплення ґаджетами впливає на фізичну активність

Звичка сидіти в інтернеті або грати на планшеті безпосередньо пов’язана з загрозою появи зайвої ваги і навіть виникнення ожиріння. Адже найчастіше, граючи, спілкуючись або просто проводячи час онлайн, ми не тільки не рухаємося, але при цьому ще й щось жуємо. До ризику набрати зайву вагу в такому випадку піддаються не тільки дорослі, а й діти.
Деякі експерти навіть стверджують, що діти XXI століття стануть першим поколінням, яке не зможе пережити своїх батьків через проблеми, пов’язані з ожирінням.

9. Захоплення ґаджетами підвищує рівень дитячої агресії

Багато сучасних дітей практично не вміють проявляти співчуття. Особливо це стосується тих, чиї батьки ніяк не обмежують час їхнього перебування онлайн. Таким дітям набагато спокійніше і комфортніше у світі інтернет-ігор, де жорстокість і вбивства – це цілком нормальне явище.
Надмірне захоплення такими іграми призводить до того, що дітям починає здаватися, що бути злими і жорстокими – це нормально, а бити та вбивати – це адекватний спосіб вирішити проблеми.

10. Ґаджети можуть спровокувати соціальну тривожність і непристосованість

Величезний потік інформації, часом зайвої і шкідливої, навіть дорослу людину може зробити нервовою і неспокійною. Що ж говорити про дітей, які ще менш стійкі до різних хвилювань. 
Набагато легше щось нехороше написати, ніж сказати в обличчя, а значить, збільшується і ймовірність виникнення подібних ситуацій, які є величезним стресом для підлітків. У результаті вони можуть замкнутися і зовсім перестати спілкуватися в реальному житті з реальними людьми.

Розвиток соціальних навичок – ось що особливо важливо для кожної дитини. Якщо діти занадто нервують через невміння або небажання спілкуватися і взаємодіяти з іншими людьми, то це, в підсумку, може перешкодити їхньому особистісному розвитку і росту. Отже, обмежуйте час занять дитини з планшетом чи смартфоном, краще дайте дитині якісні цікаві книжки! Зверніть увагу, на комікси від   Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing українською мовою, бо це чудові книги для розвитку дітей, які мають багато позитивних відгуків. Наші комікси про Джеронімо Стілтона розкажуть вашій дитині про різні епохи та періоди в історії і познайомлять з видатними персонами. А дотепні Смурфики розвеселять та піднімуть настрій. Комікси читати дітям – це сучасно та розумно!


КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022