(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

“Смарт-дивайси” - небезпека для дітей?

Наталія Кондзелка, експерт та досліджувач коміксів

Ґаджети, що оволодівають нашим мозком

      Ми живемо в час, коли чимало людей постійно перебувають у залежності від технологічних новинок. Навчання, робота і дозвілля вже не мисливі без участі технологій, причому не завжди від нас залежить їх цільове використання – часом ми просто зловживаємо всіма цими досягненнями сучасності. Ми так звикли до повсякденного використання супермодних електронних ґаджетів, що перестали замислювати про їх негативний вплив на нашу свідомість та поведінку. Приклади? Прошу дуже! 

      Ми почали судити про людину не за її інтелектуальними здібностями, а за тим, які технологічні забавки вона має. Ми оцінюємо той чи інший інтерактивний пристрій (мобільний телефон, планшет, ігрову консолу тощо) не з погляду доцільності, а з погляду моди: чи достатньо він сучасний, чи останньої моделі, чи яскрава обкладинка, і все це робить його власника відповідно цікавим та передовим або ж відсталим та не вартим уваги. 

      Часом навіть не даємо собі справи, наскільки ґаджети втручаються в наш спосіб життя. Через них стаємо пасивними: менше спілкуємося в реальному форматі, та взагалі в усьому виявляємо менше активності. Нічого дивного, адже дедалі більше часу проводимо за екраном мобільних телефонів, просиджуємо у соціальних мережах, завантажуємо селфі, і все для того, щоб отримати схвалення від не знайомих нам людей стосовно нашого вибору місця відпочинку, нового бойфренда, зміни стилю... Здається, наше життя залежить від кількості переглядів та лайків. На жаль, про наслідки такого способу існування ніхто не думає.

Зловживання технологічними новинками шкодить здоров’ю

Усе це, можливо, і надалі не викликало б у нас жодного занепокоєння, якби не вчені, які щораз наполегливіше прагнуть донести до нас ту просту істину, що всілякі ґаджети і віртуальне життя завдають шкоди розумовим здібностям людини та її інтелектуальному розвитку загалом. Саме так, разом із технологіями в наш світ проникає вірус цифрового слобоумства. На перший погляд це здається якоюсь фантастичною вигадкою, але насправді змальовує наше не таке вже й далеке майбутнє, якщо ми і надалі будемо робити наш свідомий вибір на користь технологій та віртуальної реальності, а не справжнього життя. 
І якби ж то тільки дорослі, зловживаючи дивайсами, наражалися на небезпеку. Але ж ні! Дедалі більше узалежнення від віртуального світу демонструють наші діти, причому наслідки цього надзвичайно згубні. Починаючи з 2007 року спеціалісти спостерігають, що з кожним роком дедалі більше дітей із так званого інформаційного покоління потерпають від синдрому розсіяної уваги, втрати пам′яті, низької здатності до самоконтролю, роздратованості та депресії. Їм бракує фізичної активності, здорового повноцінного сну, вони мало бувають на свіжому повітрі і втрачають навики спілкування з однолітками в реальному режимі. Як показують результати проведених тестів, у мозковій діяльності таких дітей відбуваються зміни, що їх зазвичай лікарі констатують у хворих після черепно-мозгової травми та у літніх людей за ранньої стадії недоумства. І не факт, що ці зміни вдасться зупинити та запустити в дію попередню версію розвитку мозку. Це страшно! Важко повірити, але за статистикою, семирічна типова європейська дитина вже провела близько 1 року свого життя перед екраном (24 годин на добу), а 18-річний юнак – більше 4-х років. 
То що ж з усім цим робити, запитаєте ви? Дослухаймося до порад відомих людей, яким вдалося змінити реальність не лише завдяки технологіям, які вони створили, а й завдяки правилам з їх безпечного користування. Ось деякі з них:

  • Стів Джобс, гуру інформаційних технологій, взагалі забороняв своїм дітям користуватися айпадами, а решту електронних ґаджеті не дозволяв використовувати в нічний час та у вихідні.
  • Кріс Андерсон, головний редактор журналу «Wired», також суворо регламентував використання дітьми електронних пристроїв. Правило Андерсона – жодних моніторів і ґаджетів у спальні. Переконавшись на власному досвіді в негативному впливі Інтернету та всіх цих технологічних винаходів, він робить усе для того, щоб його діти не повторили його помилок.
  • Дітям власника Твіттера та Блоггера дозволяється користуватися планшетами та смартфонами не більше 1 години на день, а директор OutCast Agency зменшив цей ліміт до 30 хвилин. Його молодші діти взагалі не мають жодних електронних ґаджетів.

Книга – новий-старий метод пізнання інформації 

      Але найголовніший спосіб протидії узалежненню від сучасних технологій – привчати дітей до читання. Так, саме книга стає тим новим забутим методом, який може допомогти нам зменшити негативний вплив ґаджетів на психіку та інтелект підростаючого покоління. Закликаємо батьків: зверніть увагу на надмірне захоплення дітей технологічними новинками та постарайтеся прищепити їм інтерес до книги. Бібліотеки, крамниці, інтернет-магазини пропонують дуже широкий вибір видань для найменших читачів. І в тому числі коміксів. Саме вдало підібрані комікси можуть відірвати дитину від монітора комп′ютера, захопити уяву та навернути до читання. Комікси – направду цікаві книги, що розвивають дітей, не перевантажуючи їх величезним обсягом інформації, приваблюють розумними і добрими персонажами, захоплюють класними сюжетами. Вибираючи такі книги, зверніть увагу, щоб сюжет коміксу була повчальним, а герої позитивними та вартими наслідування. Адже діти дуже часто хочуть бути схожими на героїв прочитаних книг. 
      Дбаймо про майбутнє покоління вже сьогодні, лімітуючи час, проведений з використанням супермодних технологічних новинок і даючи натомість стару добру книгу!

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022