(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

«Швидке читання» для дітейЩе кілька років тому спостерігався справжній бум на курси «Швидке читання для дорослих і дітей». Але чи такий корисний цей навик у сучасному світі? Чи можна навчити дитину швидкому читанню? 


Що таке швидке читання?

Оптимальним для дитини вважається швидкість читання 120-150 знаків за хвилину. При цьому швидким читанням можна називати навик, коли малюк читає швидше зазначених показників. Але якщо при цьому дитина не засвоює прочитану інформацію, таке вміння вважається марним.

У чому особливість швидкого читання? По-перше, цей навик тісно пов'язаний із процесом розвитку пам'яті. Малюки, які добре читають, краще запам'ятовують і аналізують прочитане. По-друге, швидкочитання дозволяє дитині засвоювати великі обсяги інформації. А по-третє, ця навичка покращує успішність школяра.

З якого віку можна навчати швидкому читанню?

Експерти сходяться на думці, що дітей молодше 12 років не варто навчати швидкому читанню. Адже учні молодших класів краще запам'ятовують інформацію, яка передається зі швидкістю розмовної мови. Однак, існують вправи, які дають користь навіть учням 1-4 класів.

Вправи на швидке читання для дітей

Якщо ви до цих пір не знаєте, як навчити дитину швидкому читанню, радимо почати із простих ігор:

1. Знайди слово

Правила цієї гри дуже прості: ви загадуєте слово (яке, наприклад, починається на букву а), а дитина повинна знайти його в тексті.

2. Встав букву

Подібні завдання можна часто зустріти у шкільних підручниках. Ми ж пропонуємо грати в подібну гру вдома. Роздрукуйте кілька простих текстів, пропустивши у словах деякі букви. Нехай дитина читає текст, вставляючи при цьому пропущені букви.

3. Читання із буксиром

Виберіть сторінку тексту з улюбленої книги вашої дитини. Почніть читати про себе, відзначаючи пальцем рядки, які ви читаєте. Малюкові ж запропонуйте читати вголос, стежачи за вашим пальцем. Таким чином, малюк підсвідомо буде прагнути встигати за «буксиром».

4. Розчаруй пропозицію

Така вправа точно сподобається дитині 8-10 років. Запропонуйте йому «чар» пропозицію, в яких слова написані в довільному порядку. Завдання дитини - розставити слова у правильному порядку.

5. Учитель

У цьому ж віці можна запропонувати школяреві пограти в учителя. Дорослий, зачитуючи уривок, навмисно повинен робити помилки у вимові слів. Завдання «вчителя» - перервати учня і виправити його помилки.

Навчаючи дитину читати, зверніть увагу на комікси від Видавництва "Ірбіс комікси". Вони можуть стати вам хорошим помічником у цьому процесі. Читання коміксів формує грамотність дитини, вчить бачити пунктуацію, подану в прямій мові, розвиває дитячі навички читання й письма та візуальні навички, нарощує словниковий запас. Завдяки тому, що у коміксах мало тексту, читання для дитини не є обтяжливим та відлякуючим, а яскраві ілюстрації підтримують інтерес дитини і бажання пізнавати сюжетну лінію. Отже, комікси читати  дітям -  означає легко навчати їх читанню. Запропонуйте дитині почитати разом веселі комікси про Смурфиків. Невеликі веселі історії про дотепних гномиків не залишать жодну дитину байдужою. Старшим діткам буде особливо цікаво почитати серію коміксів про пригоди ерудованої мишки Джеронімо Стілтона. Ця серія коміксів – це книги для розвитку дітей, адже завдяки ним діти дізнаються багато важливої інформації: про історичні події та про видатних особистостей. Видаються ці комікси українською мовою.

За матеріалалами сайту: https://4mama.ua/
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022