(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

52 роки висадці на Місяць

Рівно 52 роки тому, 20 липня 1969 року, о 22-56 за європейським часом американський астронавт Ніл Армстронг виголосив знамениту фразу: «Це маленький крок для людини і величезний стрибок для людства». Наступної миті він вийшов зі спеціального модуля «Eagle» й ступив на поверхню Місяця, ставши першою людиною, котрій вдалось пройтись по супутнику Землі.


Це був колосальний інженерно-технічний та науковий прорив не лише для США. Мети польоту, а саме — «здійснення посадки на Місяць і повернення на Землю», — було досягнуто. Однак і до сьогодні довкола цих 8 діб 3 годин 18 хвилин і 35 секунд, що тривала місія «Аполлон-11», продовжують народжуватися теорії змови, з’являються цікаві подробиці, точаться дискусії з приводу фальсифікації.


Програма космічних польотів «Аполлон» з висадки людини на Місяць, ініційована президентом Джоном Кеннеді, була прийнята Національни управлінням з питань аеронавтики і космосу (НАСА) в 1961 році і через п'ять років було проведено перші випробування непілотованого корабля на предмет працездатності, взаємодії і узгодженої його роботи зі спеціальним модулем для приземлення на супутник Землі.

27 січня 1967 року під час тестування запуску «Аполлона» з ракетою-носієм «Сатурн» сталася трагедія: у пожежі загинуло три астронавти. Це затримало виконання програми на 21 місяць. І лише в жовтні 1968 року на першому пілотованому людиною «Аполлон-7» НАСА вдалося випробувати роботу всіх систем і вузлів, необхідних для здійснення польоту на Місяць і приземлення.

У грудні того ж року «Аполлон-8» з трьома астронавтами на борту облетів Місяць, в березні 1969-го екіпаж «Аполлона-9» випробував модуль приземлення на супутник, а в травні три астронавти на «Аполлон-10» виконали всю програму польоту до Місяця в максимально наближеному до реального режимі перевірки.


Після публічної відмови Френка Бормана, який мав досвід двох польотів на «Джеміні-7» і «Аполлоні-8», очолити наступну місію дублери його екіпажу стали основними при підготовці до польоту «Аполлон-11»: пілотом командного модуля став Майкл Коллінз, пілотом місячного модуля — Едвін Олдрін, а командиром — Ніл Армстронг. Всі вони були ровесниками, мали досвід одного польоту в 1966 році на різних кораблях програми «Джеміні» і безпосоредню підготовку до польоту розпочали у березні 1969 року й до 16 червня тренувались під керівництвом Дональда Слейтона (єдиного з першої сімірки астронавтів, створеної у 1959 році, який так і не полетів у космос).

Для командного модуля астронавти обрали позивний «Columbia», для місячного модуля — «Eagle» (з англійської Eagle — орел). «Колумбія» — назва статуї на будівлі Конгресу США у Вашингтоні, також так називався корабель, на якому летіли до Місяця герої роману Жуля Верна «Із Землі на Місяць». Емблема експедиції — орел над поверхнею Місяця, який тримає в пазурах оливкову гілку.


Апарат складався з триступеневої ракети-носія Сатурн-5 (ступені S-1C, S-II і S-IVB), відсіку приладів, місячного модуля (LM-5), корабля Аполлон-11 («Блок II» № 107) у складі командного і службового відсіків, системи аварійного порятунку на старті.

Корабель Аполлон-11 стартував 16 липня 1969 о 13 годині 32 хвилини за Грінвічем.

Двигуни всіх трьох ступенів ракети-носія відпрацювали за розрахунковою програмою і корабель було виведено на геоцентричну орбіту, близьку до розрахункової.

Корабель досяг місячної орбіти через 76 годин після старту. Після цього Армстронг і Олдрін почали готуватися до розстикування місячного модуля для висадки на місячну поверхню.

Командний і місячний модулі були розстиковані приблизно через сто годин після старту. Можливо було використовувати автоматичні програми до моменту посадки, однак Армстронг ще до польоту вирішив, що на висоті близько 100 м над місячною поверхнею він перейде на напівавтоматичну програму управління. Він сказав: «Автоматика не знає як обирати майданчики для посадки». Фактично Армстронг перейшов на ручний режим управління спуском набагато раніше, бо бортовий комп'ютер працював з перевантаженням і світився аварійний сигнал (червона лампа), що нервувало екіпаж. Рішення здійснити посадку на Місяць попри цей сигнал згодом було вшановано спеціальною нагородою НАСА.


Необхідність перейти на напівавтоматичну програму посадки виникла внаслідок руху корабля на посадку у кратер діаметром близько 180 м, заповнений великим камінням, що здійснювала автоматична програма. Армстронг вирішив перелетіти цей кратер, побоюючись, що посадка за таких умов може бути невдалою або навіть у випадку успіху ускладнить вихід на поверхню Місяця і виконання задачі екіпажу на поверхні.

Цікаво, що під грифом «цілком таємно» в Білому домі підготували сценарій промови для тодішнього президента США Річарда Ніксона на випадок, якщо місія провалиться і астронавти не повернуться на Землю. Але, на щастя, усе відбулося вдало.

А для дітей доступно та цікаво про цю визначну подію розповідається у коміксі «Перша миша на Місяці». Це комікс українською мовою із історичної серії про пригоди Джеронімо Стілтона. Комікси про Джеронімо Стілтона ознайомлюють дітей із багатьма важливими історичними подіями та фактами для людства. Читаючи історичні комікси, діти корисно проводять час та весело вивчають історію!

Також обов'язково зверніть увагу на інші комікси видавництва «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing). Ми пропонуємо комікси для дітей молодшого віку: комікси про Смурфиків, комікси для дітей про догляд за зубками «Зубси»; для дітей шкільного віку – серію коміксів про сімейні цінності - комікс "Сестри"; для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери!

 


За матеріалами сайту jnsm.com.ua

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022