(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

4 способи виробити витривалість читання у дитини


Наталія Кондзелка, 
експерт та досліджувач коміксів


      Витривалість у читанні – це здатність дитини зосереджуватися і самостійно читати протягом відносно тривалого часу, не відволікаючись самій і не відволікаючи інших. З’ясуймо, як можна допомогти дитині виробити в собі витривалість у читанні.

      Витривалість означає здатність займатися чимось протягом тривалого часу. Така витривалість, або ж стійкість, зміцнює силу волі. Витривалість може бути придатною в багатьох різних галузях – наприклад, у спорті або в малярстві. Стосується вона і читання.

      Учителі часто замислюються над витривалістю у читанні того чи іншого учня. Витривалість у читанні можна розвинути, і в цьому учням можуть допомогти їхні батьки. Ось як це можна зробити:

  •  1. Змінюйте спосіб читання. Батьки можуть запропонувати дитині прочитати книжку самій, прочитати комусь, а також послухати читання. Час читання має складатися з комбінації цих трьох способів – особливо це стосується тих, хто лише починає читати або кому читання дається нелегко. Для дітей початківців у читанні дуже хорошим помічником можуть стати комікси, книги, що окрім цікавих діалогів мають велику кількість малюнків. Такі книги можуть привити любов до читання, а ще вони є хорошими книгами для розвитку уяви та креативності у дітей. Видавництво «Ірбіс Комікси» пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила! Саме завдяки коміксам діти дізнаються і про  відкриття Америки і про будівництво Колізею, і про древньокитайську цивілізацію і ще багато-багато цікавого з історії нашої планети.

  • 2. Вибирайте "правильні" книжки. Якщо ваша дитина може читати сама, допоможіть їй вибрати книжки, які вона зможе читати самостійно, тобто такі, в яких вона зможе розібрати всі слова, може, з винятком кількох. У такому випадку уникайте книжок, надто складних для самостійного читання. Якщо ж ви читаєте разом із дитиною, вибирайте захопливі та цікаві книжки. Дуже часто батьки хочуть купити для дітей книгу велику, виходячи з міркувань економії та користі. В той же час дитину такі книги можуть налякати і відбити надовго бажання читати в принципі. У цьому сенсі дуже хорошим поєднанням об'єму інформації та графіки можуть стати комікси, які у всьому світі обожнюють діти, і не дарма. Адже комікси добре розкривають тему завдяки великій кількості малюнків і не відлякують читача великими сторінками тексту.
  • 3. Встановлюйте розумні цілі. Більшість дошкільнят не можуть довго сидіти, навіть за найцікавішою книжкою! Починайте з кількахвилинних читань і потрохи збільшуйте час читання. Для учнів молодших класів можна встановити час читання 10-15 хвилин і поступово збільшувати. Приблизно раз на тиждень збільшуйте час читання на кілька хвилин.
  • 4. Хваліть дитину за її успіхи. Не зациклюйтесь на кількості хвилин, проведених за книжкою, – хваліть дитину за те, що вона проводить час за читанням. Обмінюйтеся враженнями про місця, які вам найбільше сподобались у прочитаних книжках, плануйте наступний візит у бібліотеку чи книгарню, а також хваліть дитину за її успіхи в читанні перед іншими членами сім’ї. Важливо також мати поличку досягнень, на яку ставити прочитані книги, і яка завжди буде наочним прикладом маленьких досягнень дитини.

      Більша витривалість у читанні означатиме, що буде менше перерв і більше часу, проведеного за читанням цікавих книжок. Вироблена вашою дитиною витривалість у читанні допоможе їй у старших класах давати собі раду з довшими текстами та домашніми завданнями. Вищенаведені вправи допоможуть вашому маленькому читачеві розвинути в собі цю витривалість.КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022